Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaz Pakietu wewnętrznego QQ1 oswietlenia przestrzeni nóg , kratek , schowka


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli podświetlenie drzwi to obsługują wszystkie. Nie ma potrzeby wymieniać tylko zakodowac. 

Edytowane przez pawel72689
Literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie może które PINY sa wolne w kostce od drzwi Audi a4 , chce pociągnąć zasilanie do listew progowych LED "s"

Zdjęcie kostki

kostka.png

@wrclaguna może Ty będziesz wiedział ?

Edytowane przez matek55
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wie ktoś jak podłączyć taśmę ledowa w drzwiach żeby świeciła podczas jazdy i zarazem się zaświecała po otwarciu drzwi z kluczyka razem z oświetleniem zewnętrznym ?? :eusathink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc.

Mam sterownik z Końcówka D ktora obsluguje oświetlenie. 

Zakodowalem channel 01 dodając +2 do danej wartości ale:

Mam problem bo nie mogę zakodowac w VCDS tego 
[07 - Head Control]--> [Adaptacja - 10] --> Channel 111 RESTART zmiana z 0 na 1

Po wpisaniu 1 , i kliknięciu test - robi restartu MMI i w tym czasie przerywa mi VCDS lacznosc ze sterownikiem i w teście wychodzi BŁĄD . 

Da się to jakoś obejść ? np w zielonym menu ? .

 

Bez tego kodowania, wchodzac w setup wyświetla mi wybór ADS zawieszenie i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie! 

Posiadam audi Q5. Dołożyłem pakiet oświetlenia nóg oraz podświetlenie klamek. Robiłem wszystko zgodnie z instrukcją, podłączenia kabli i kodowanie. Zakodowane w green menu, w vcds także. Jeśli chodzi o podświetlenie klamek żadnego problemu. Ale podświetlenie przestrzeni nóg zero reakcji. Sterowanie podświetleniem w mmi jest.

Ktoś ma jakis pomysł?

IMG_20210323_115958.jpg

IMG_20210323_125706.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spróbuj przełączyć piny gdyż wszystko zależy jakie masz lampki czy led czy  zwykłe gdyż przy ledach trzeba przełączyć kabelki odwrotni niż przy zwykłych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, widzę że temat mało oblegany ostatnio ale napiszę coś może komuś się przyda. 

Kombinowałem jak tu najlepiej zmienić białe oświetlenie pod nogami na czerwone i oto co mi wyszło:

kupiłem kilka czerwonych diod smd na allegro "Dioda LED SMD OSRAM LS E67B-T2V1 RED PLCC-4" (nie wiem czy to najlepsza jaką można kupić, ale pasuje)

Wylutowałem starą diodę i zamieniłem na nową czerwoną, pasuje idealnie z tym że tę diodę musiałem obrócić o 180 stopni bo polaryzacja jest inna. 

Wszystko działa, nawet sterowanie ambient z poziomu MMI.

Pozdrawiam. 

260464585_458926765603092_8471242797543384423_n.jpg

260717691_430166201822466_5370979617544123839_n.jpg

260854701_645253086888967_3248691891127246643_n.jpg

20211125_160343.jpg

Edytowane przez revil4x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Odświeżę trochę temat, bo urodziło mi się pytanie. Przygotowując instalację do oświetlenia przestrzeni nóg oraz schowka zacząłem zastanawiać się skąd wziąć zasilanie do oświetlenia schowka. Widzę, że popularną praktyką jest dołożenie bezpiecznika do skrzynki przy schowku. Jak to wygląda w oryginale? I tak ciągnę 2 przewody zasilające lampki oświetlające przestrzeń nóg po prawej stronie auta, więc pociągnięcie ewentualnego, dodatkowego, jednego przewodu zasilającego oświetlenie schowka nie stanowi problemu. 
 

Czy zasilanie oświetlenia schowka powinienem ciągnąć z czarnej wtyczki 17-pin Modułu Centralnej Elektryki wlutowując się do przewodu wychodzącego z pinu 17 (żółto-czerwony)? Czy może z brązowej wtyczki zlokalizowanej przy słupku kierowcy pin 14?

IMG_0296.jpg.50c6fbe4ea9166a90a8fc511cc03312a.jpg
IMG_0295.jpg.91d23a7a3489fc0f0e8d8fc6b7ae0222.jpg

Czy nie kombinować i ciągnąć zasilanie ze skrzynki z bezpiecznikami. Zależy mi na bezpieczeństwie instalacji i w miarę trzymaniu się oryginału. Nawet wtyczkę dołożyłem:

2CB4A281-CA0E-4572-9541-F6CDA949D2BC.thumb.jpeg.79038fc50443b67a51b590d1f51e05ba.jpeg

Dzięki za podpowiedzi 

Edytowane przez R4xx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy można podpiąć przewody od lampek oswietlenia nóg tył we wtyki pod fotelami przednimi ? znalazłem info ze pod czerwone wtyki T10, ale pod ktore piny ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.02.2021 o 22:25, franiu144 napisał:

a wie ktoś jak podłączyć taśmę ledowa w drzwiach żeby świeciła podczas jazdy i zarazem się zaświecała po otwarciu drzwi z kluczyka razem z oświetleniem zewnętrznym ?? :eusathink:

Ja u siebie podpiełem pod dolne oświetlenie drzwi i jak otwieram drzwi to zapala mi się listwa LED i jest wszystko git.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Yuiop28 napisał:

Ja u siebie podpiełem pod dolne oświetlenie drzwi i jak otwieram drzwi to zapala mi się listwa LED i jest wszystko git.

Pozdrawiam

A jak pod światła mijania to spróbuj pod oświetlenie przełącznika opuszczania szyb

Edytowane przez dlugiacm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, podłączyłem wszystko i jedynie ci nie działa to podświetlanie klamek z tył. Zakodowane, wpięte w pin1 (kostka 16pinowa). Lampki ostrzegawcze świecą a ta klamka niestety nie. Tylne sterowniki mogą nie obsługiwać tek funkcji?

 

juz wszystko gra ?

Edytowane przez czachapll
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.02.2022 o 18:49, wrclaguna napisał:

T10 PIN 3 masa
T10 PIN 2  zasilanie z BCM

obraz.png.6f5b029dbf7812430417f64896229d03.png

Panie Grzegorzu z tej strony prawie stały klient? mam taki temat

 

Witam posiadam tylko podstawowe białe oświetlenie wnetrza. 

Dołożyłem  na drzwi listwy led obok klamek tyle ze wpielem je w piny od podswietlania klamek wewnetrznych 
Zakodowalem w kazdym stwrowniku drzwi funkcje  podswietlania klamki
I teraz wsumie swieca te paski tyle że obojetnie w jakiej pozycji sa zalaczone swiatla ale caly czas  a chcialem aby zaswiecaly sie i gasły razem z pozostalymi elementami wnętrza poprzez czujnik zmierzchu badz zmiane pokretlem od  swiatel

Podpowie ktos jak to  zmienic albo ewentualnie w jakie prawidlowe piny sie wpiac tak zeby to zadziallo prawidlowo. 

Te listy wystepuja tylko przy pakiecie ambiente?

Ewentualnie czy da sie te liste podpiac pod podswietlenie np przycisku od opuszczania szyb

Teraz mam wpiete to tak

Drzwi przod:
PIN 1: T32/3
PIN 2: MASA,T32a/5
Drzwi tyl:
PIN 1: Tl6h/1
PIN 2: MASA,T16h/13

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie czy ktoś może podać kodowania i wartość jaką wprowadzić w zielonym menu tak żeby aktywować ambient w mmi 3g plus z SIM.

Sterownik obsługuje,kodowania w 09 zrobione,w car service list zaznaczone,opcja pokazała się w menu car ale funkcja jest niedostępna.

Ostatnio miałem dwa przedlifty na sprzedaż i bez problemu robiłem a we własnym polifcie nie moge

Edytowane przez jarekp1986
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustaw w zielonym menu wszystkie podpunkty z interior light tak jak na zdjęciach. Następnie reboot jednostki mmi.

 

20220724_211241.jpg

20220724_211305.jpg

20220724_211315.jpg

20220724_211332.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kolego ale tak też próbowałem . Próbowałem zresztą interior light od 1 do 9. Na niektórych opcjach znika w menu car ,na niektórych jest ,ale nigdy nie mogę wejść w nią 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sterowniku 09 w Byte 16 aktywowałeś Bit 6?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...