Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaz Pakietu wewnętrznego QQ1 oswietlenia przestrzeni nóg , kratek , schowka


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

a tak wygląda led 12V mat 67% rozproszenia światła w oprawce:

http://img521.imageshack.us/img521/9692/20120427154318.jpg

Darecy te diody to są takie zwykle z elektronicznego czy jakies lepsiejsze?? Dawałeś jakiś rezystor??

Pytam bo kombinuje coś do podswietlenia klamek, te Twoje dają fajny efekt ale do klamek świeca za mocno myślałem o ori diodach tych do podświetlenia kratek nawiewów ,

ale w sumie można je zastąpić, pewnie za ułamek ceny..

Diody 12V czyli bez rezystora. :wink: świeca bardzo przyjemnie nie za mocno.

Kupiłem je w sklepie elektronicznym internetowym. Za 1.50zl szt. Samo napięcie nie ma wpływu na moc tylko kombinacja prądu i napięcia. W analogi masz żarówki 12V o mocy 100W i żarówki 230V o mocy 1W :wink:

Ja dam te ledy lub białe pod klamki i do schowkow drzwi. Pamiętaj że światło jest mocniejsze jak jest odbite od jasnej powierzchni. A w klatkach i w kieszeniach jest ciemno jak w d... :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, może macie jakis schemat podłączenia oświetlenia ostrzegawczego w drzwiach góra/dół oraz klamek.

Ciekaw jestem czy mój sterownik drzwi to obsłuży, na Vcds widziałem ze można było wybrać te opcje..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, może macie jakis schemat podłączenia oświetlenia ostrzegawczego w drzwiach góra/dół oraz klamek.

Ciekaw jestem czy mój sterownik drzwi to obsłuży, na Vcds widziałem ze można było wybrać te opcje..

Daj numery sterowników to ci powiem :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grześ, masz gdzieś rozpiskę sterownika drzwi: jak podpiąć białe i czerwone lampki, które zapalają sie przy otwartych drzwiach?

Jeszcze pytanie: Jaka jest różnica kontroli jasności poprzez MMI, a mały potencjometr koło włącznika świateł?

Czy ambience lighting na MMI funkcjonuje tylko pod nogi i klamki, czy zarządza całym oświetleniem wnętrza, a pokrętło koło włącznika świateł tylko dubluje funkcje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

j3871.png

j38613.png

Fabrycznie Ambience Lighting na MMI funkcjonuje tylko pod nogi przód i tył :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterownik mam taki : 8k0 959 793 E

Sprawdzałem VCDSem co tam w nim jest... Są opcje podświetlenia ostrzegawczego i klamek w drzwiach, niestety nie ma opcji Ambience w schowkach :( sterownik kodowanie przyjął wiec ,jest szansa ze bedzie smigac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8K0 959 793 E nie ogsługuje :kwasny: a zaś na VCDSie bedzie ci wyswietlać wszystkie opcje tylko sprawdz czy kodowanie przyjmie sterownik i czy będą jakieś błedy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm no to mnie zmartwiłeś :( ,może jutro bede miał chwile to spróbuje to podpiąć i zakodować. Jak nie ruszy to bede myslał nad zmiana sterowników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm no to mnie zmartwiłeś :( ,może jutro bede miał chwile to spróbuje to podpiąć i zakodować. Jak nie ruszy to bede myslał nad zmiana sterowników.

Ja zmieniałem u siebie sterowniki :wink: koszt jednego to od 80-140 PLN dodatkowo uruchomiłem lusterka skladane , fotochrom .

Dla pewności sprawdz wtykę 32 PIN-ową czy PIN 16 jest .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Grzesiu :banan:

Czyli Lewa Strona i Prawa:

Podświetlenie klamki, schowka:

Pytanie: tam jest LED 12V czy 2 Volto-wy

Złącze 32-pinowe T32J

pin 3 kabel czerwono/brązowy

Podświetlenie drzwi (czerwona i biała żarówka):

pin 16 kabel żółto/brązowy połączony do dwóch lampek

Jeszcze drzwi nie rozbierałem, więc myślę że będzie tam wtyka bez pinów (3 i 16), jak tak to jakie numery do zamówienia tych pinów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się zgadza wg schematu :wink:

000 979 009 E PINY

pin2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie takie pytanko może ktoś wie, w ETCE jest coś takiego jak Listwa z zarowkami do podswietlenia wewnetrznej klamki Nr. Kat. 4F0 919 178 A lewa i 4F0 919 177 A prawa. Macie jakieś pojęcie jak to wogóle wygląda? Czy to na diodach jest czy na zarowkach bo z opisu i rysunku technicznego niewiele mozna wywnioskowac. Ciekawy jestem jaki to daje efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4F0 919 178 A , B to są przeżroczyste plastiki :wink: dodatkowo jest jeszcze dioda do nich 4D0 919 063 A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ach taki bajerek:grin:. I to niby ma oświetlać klamke? Bo na rysunku to jest montowane dosc nisko ciekawe jak to wyglada w realu. A może ma ktos jakies fotki tego cuda techniki:wink:?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy dać mocniejszą diodę i jakoś to będzie świecić :wink:

Tak to wygląda http://www.naviservice.com.pl/?item=175&t=1337273084

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba sama dioda nad klamka wyglada ciekawiej tak mi sie wydaje. No ale co kto lubi. dzieki za fotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest nr 8K0 907 063 B, czyli B jak bagno (z tego co wyczytałem). Teraz: żeby mieć pakiet QQ1 muszę wymienić bordnetz na kompatybilny, taki jak podał wrclaguna na początku. No dobra, ale powiedzta chłopy co się wiąże z wymianą bordnetz na inny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wymianą nie ma problemu :wink: albo szukasz z literką C (nie obsługuje grzanych foteli ) lub D .

Po wymianie sterownika odwiedzasz ASO celem sciagniecia OCHRONY KOMPONENTU .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. Czy po wymianie wszystko działa, żeby dojechać do ASO? Czy w grę wchodzi jakieś kodowanie? No i jeszcze ta ochrona komponentu - o co tu chodzi??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...