Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B7] Montaż oświetlenia daszków przeciwsłonecznych 'bez wymiany podsufitówki'


Huberto_v

Rekomendowane odpowiedzi

a>

Zasada działania… lampki zapalają się i gasną w momencie przesuwania w odpowiednią pozycje otwarcia/zamknięcia samej osłonki lusterka. a>

Potrzebne rzeczy:

- daszki z funkcją oświetlenia wizualnie z zewnątrz różnią się ‘wtyczka w zawiasie’.

- lampki 4D0 947 105 A x2 64PLN/szt.

- wtyczki 8D0 972 623 AA x4 ~23PLN/szt.

- piny 000 979 018 E x4 ~16PLN/szt.

- wiązka (bezcenna)

Note: jak będziecie kupować używki to starajcie się szukać z wtykami i z kawałkiem wiązki, ceny w ASO za tak małą wtyczkę i piny powalają :wallbash:

Go:

1. Odkręcenie ‘starych’ daszków (torx)

2. Zdjęcie klipsu daszka, a. zdjęcie osłonki klipsa b. wyjecie klipsa

a>

3. Odkręcenie osłonki przeciwsłonecznej przed lusterkiem wewnętrznym (torx)

4. Odkręcenie lampki ‘dużej’ podsufitówki

5. Odkręcenie raczek nad drzwiami kierowcy i pasażera (pomaga swobodniej odchylić podsufitówke)

Note: niestety nie ma zaznaczonych dokładnie miejsc wycięcia na podsufitowce, za to dodatkowo są przyklejone ‘blaszki’ :no4:

a>

sorki ale nie mam lepszego zdjecia jakies kablicho mi sie wtrynilo :gwizdanie:

aftera>

6. ‘Delikatne’ odklejenie/oderwanie blaszek

7. Po odklejeniu blaszki, zaznaczyłem i wyciąłem bosh’kiem otwór pod lampkę w celu wstępnego przypasowania lampki do otworu oraz obrysowania otworu na podsufitówce.

a>

8. W jednej ze stron delikatnie odbijał się cień po odklejonej blaszce wiec przyłożyłem i obrysowałem otwór, gdzie później wyciąłem, natomiast po drugiej stronie już odmierzyłem od tego wyciętego w podsufitowce.

9. Podpięcie i przeciągniecie wcześniej przygotowanej wiązki wg schematu,

a>

Wiązka od daszka nieco wymaga gimnastyki, trzeba ją przedziać w ‘karoserii dachu’ gdzie zawias daszka wchodzi.

10. Montujemy wszystko w odwrotnej kolejności no i mamy efekt końcowy: a>

a>

a>

P.S. Oczywiście każdy może wykonać to na swój sposób… tak czy siak mam nadzieje że się komuś przyda

:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest ok...

szczerze powiedziawszy, to bardziej mnie interesowało, skąd zasilanie idzie do lampek w suficie. Z modułu komfortu przez pomarańczową do dachu...

podziękował...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem sprawdzić skąd idzie zasilanie bo 'dziwnym trafem' przetarł się kabelek od oświetlenia mejkapu i stopiła się osłonka. Natomiast kabel, który idzie od modułu do lampki jest lekko zagrzany i posklejał się z innymi kabelkami. Jutro czeka mnie rozbiórka podsufitki i sprawdzenie jak mocno się posklejał. Prawdopodobnie będę go wymieniał. Dlatego chciałem wiedzieć jak on idzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdz czy nie masz kabla podpietego do pinu 3 w lampce podsufitówki, jezeli tak to tam zrób tam mostek i wtedy nie musisz ciagnac przez slupek z pomaranczowej kostki...

O którą pomarańczową kostkę chodzi? U mnie 3 pin w złączu podsufitki pusty, ale kabelek ro/ge jest na pin 4 i br na pin 5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, pomarańczową kostkę zauważyłem, a teraz:

1. Podaj dokładny pin z tej kostki.

2. Jakie napięcie jest na tej kostce i jak jest sterowane skoro idzie to sterownika sieci, bo jak to ma być ciągłe +12V to można to przecież podpiąć pod lampkę podsufitki i będzie to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, pomarańczową kostkę zauważyłem, a teraz:

1. Podaj dokładny pin z tej kostki.

2. Jakie napięcie jest na tej kostce i jak jest sterowane skoro idzie to sterownika sieci, bo jak to ma być ciągłe +12V to można to przecież podpiąć pod lampkę podsufitki i będzie to samo.

odp.

1. Sorki ale niestety nie mam schematu do pom kostki, az tak sie nie zaglebialem, jezeli ktos inny z forum moze wygenerowac to super... wiem tylko ze do PIN2 mozesz podlaczyc oswietlenie nog (bo tak mam :wink: )

2. Osobiscie bym tak sprobowal jak piszesz...

Dla jakiego modelu to robisz, B8? schemat jest dla B7...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te otwory pod lampki wycinałeś boschkiem od strony dachu czy od wewnątrz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tapicerce zaznaczylem i wycialem od wewnątrz nożem :wink: mozesz np. ostrym scyzorykiem lub nozem do tapet, wczoraj akurat robilem tego moda w focusie mk1 :decayed: i najlepiej mi szlo wycinanie nożem do tapet...

tak zupelnie info w foczce to troche inaczej wyglada :wink:image.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co kojarzę to pomiędzy B6 i B7 występuje różnica w sposobie zapalanie lampek make-up

8D0 972 623 AA występują w 4 szt. (jak kolega wspomiał) 2 do lampek i 2 do daszków

jak by ktoś szukał to zamiennik może być 4D0 972 623

te wtyczki występują również do głośniczków wysokotonowych w drzwiach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Schemat podłączenia tych lampek dla B7 jest wzięty z oryginału? Ten kabel czerwono żółty wychodzący z pinu 3 lampki podsufitki jest tym kablem z kostki pomarańczowej co była mowa wyżej?

Edytowane przez arci89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...