Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7 BKN] Cykanie silnika, przy dolocie.


melman_zyrafa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Ostatnio pojawił się u mnie problem z dziwnym cykaniem w okolicach dolotu od strony pasażera. Może ktoś miał lub coś wie? Chwilowo nie mam dostępu do auta i nie mogę zrobić logów- może teraz dostałbym jakieś odpowiedzi, które ukierunkowały by mnie czego szukać?

Nie wiem czy to ma znaczenie ale komputer pokazuje błędy klap wirowych (co będzie pierwszą rzeczą do zrobienia, gdy dostanę auto).

Nagranie:

http://w700.wrzuta.pl/audio/5u6kn5gs8rD/cykanie_bkn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten metaliczny hałas nie wróży niczego dobrego. Z pewnością pada coś z osprzętu silnika lub sam silnik ale z całą pewnością to nie wina klap kierujących w kolektorze ssącym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. Jako, że mam już z powrotem auto- cykanie nie ustąpiło. Auto zachowuje się tak samo jak przed tym kiedy problem się pojawił.

Ale doszedł objaw, o którym zapomniałem wspomnieć - dmucha spalinami przez nawiewy (po zamknięciu obiegu jest ok)- kiedy się jedzie to nie wali aż tak bo podejrzewam, że ciąg powietrza je wywiewa. Gorzej kiedy się stoi na światłach lub w korku.

Mam swoje typy- ale może ktoś miał podobny problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś w A4 B6 silnik BKE podobny problem z cykaniem z tym, że nie waliło mi spalinami do środka. Z tego co namierzył mój mechanik to wina była po stronie wałka rozrządu i hydraulicznych popychaczy zaworów. Robiłem kilka podejść z wymianą samoch popychaczy ale po 1, 2 tysiącach problem powracał. Okazało się, że wałek jest wytarty i trzeba go wymienić. Po wymianie wałka i popychaczy problem ustąpił.

Czy u Ciebie cykanie jest cały czas, czy jak silnik jest ciepły to ustępuje? Jak tak miałem, że po nagrzaniu silnika cykania nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyka tak samo. Po włożeniu ręki czuć podmuchy poniżej listwy z wtryskami. Wygląda na to, że to uszczelka pod kolektorem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie wymień uszczelke pod kolektorem i tedy zobacz czy sa takie same objawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszczelka pod środkowym wtryskiem w głowicy po stronie pasażera puszczała... Wtrysk i gniazdo były ostro zasyfione ale chłopaki z AZ Serwisu ogarnęli temat przy okazji wymiany kolektorów i klap wirowych :)

OLO_GDA- jeszcze raz wielkie dzięki i brawo za profesjonalizm! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...