Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Kilka godzin postoi i jest problem z odpaleniem.Bez różnicy czy mróz czy ciepło


JANKO23

Rekomendowane odpowiedzi

A więc tak: mechanik stwierdził wyciek oleju napędowego z pompy .Pompę widziałem ale to nie jest ta ze zbiornika tylko jakaś przy silniku . Podobno uszczelek (zestawu naprawczego nie ma do zdobycia ) podobno nowa kosztuje około 1000 , zaproponował swoja uzywaną sprawną za 250 zł . Została wymieniona również końcówka drążka , i dwa górne wahacze przód i coś tam jeszcze za 70 zł. Aha podczas tych wycieków został (rozpuszczony -uszkodzony) również przewód gumowy (60cm)który znajdował się akurat pod pompą która została wymieniona.Przewód rzeczywiście wyglądał jakby był rozpuchnięty koszt przewodu ok. 70 zł. Także naprawa w sumie wyniosła 770 części i 230 robocizna. zobaczymy czy rano odpali .Czy diagnoza mechanika była trafna .Pozdrawiam

jest na bank komplet uszczelek do tandem pompy, tylko one nie zawsze przynoszą skutek, bo dalej może przeciekać ropa i układ będzie łapał powietrze, zobacz czy faktycznie to była jej wina.

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam .Ja mam silnik ajm b5 avant 2001 i mam ten sam problem. Rano po kilkugodzinnym postoju auto odpala po kilkusekundowym pokręceniu rozrusznikiem. Miałem problem z pompą tandemową (padła uszczelka pomiędzy pompą, a głowicą) uszczelka została wymieniona na nową oryginalną i przestało cieknąć. Problem slabego odpalania jednak pozostał (świece żarowa są sprawdzone). W pompie vacu jest króciec podający podciśnienie do pompy hamulcowej i jest on lekko poluzowany(obraca się w obudowie pompy, ale hamulce są ok) i w związku z tym mam pytanie czy on ma coś wspólnego z układem zasilania pompowtryskiwaczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...