Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVJ] Uchylone klapy nawiewu przy wyłączonym silniku.


colak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie

Mam pytanie czy przy prawidłowo zamknietaj klimatyzacji czyli wylączam ja zawsze przed koncem jazdy gaszę auto i jak zerknę do głównego wlotu powietrza do kabiny ( ściągam filtr pyłkowy i widzę ) klapki powinny być uchlone ?? czy powinny być zamknięte ??pytam bo wydaje mi sie ze powinny być zamknęte moim zdanie bymajmiej mialem tak w A4 B5. po zrobienu nastawow podstawowych nadal to samo ???

Pozdrawiam colak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć kolego

Tak 00604 jest to potencjiometr właśnie tych klap jednak jest trochę zimno i teraz nie chcę sie brać za to wolałem dopytać robiłem nastawy podstawowe i też nie pomogło także zostaje czyszczenie pego potencjometru :((u mnie zamykają sie jak wyłącze klimę a jak zgaszę silnik to zaraz sie uchyla jedna z nich ???

krzysiekml widzę ze masz takie samo autko jak moje jak sie smiga :)) ??

dzieki kolego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie był podobny problem z tymi klapkami-zacinały się (jedna nie domykała) ciężko chodziły słyszalne były trzaski podczas otwierania i zamykania ,pojawiał się błąd silniczka(V71) od tych klapek,więc wyciągnąłem filtr,popryskałem wd i innymi podobnymi wynalazkami mocowania tych klapek (ośki) i gdzie tylko dało radę na elementy ruchome,następnie załączałem te klapki w jedno i drugą stronę,jak pamiętam to ok.godziny,jak na razie od ok.roku mam z tym spokój.U Ciebie kolego może być ten potencjometr zabrudzony i trzeba go wyczyścić,ale sprawdz najpierw czy te klapki płynnie się otwierają i zamykają.Co do mojej A4,to rok temu kupiłem ogarnąłem i puki co lata dobrze,no były co prawda drobne dolegliwości ale jest :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no u mnie klapki płynnie chodzą także zostaje ten pocent. do wyczyszczenia mam nadzie ze czyszczenie pomoże :) no swoją kupiłem w wakacje i tez juz kilka tematów było wcześniej jeździłem B5 1,8T w sedanie silnik ANB i też w gazowni i wydaje mi sie że lepiej sie zbierała ale moze to dlatego ze teraz avant :)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc w takim razie potencjometr,z drugiej strony patrząc na Twój problem było by gorzej tak według mnie jak by te klapy były zamknięte cały czas.Życzę udanej naprawy i jak najmniejszych kosztów.Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...