Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AJM] Już nie wiem co stuka ?


Krzysiek75

Rekomendowane odpowiedzi

Już nie wiem co stuka

Witam mój problem próbuję rozwikłać od dwóch miesięcy i ciągle marne skutki :wallbash:

Ciągle coś stuka w prawym przednim kole, jest to głuchy odgłos.

Nie muszę wcale jeździć po dużych dziurach .Wręcz przeciwnie wystarczy tarka ,droga ułożona z kostki bardzo małe wyboje ale powtarzające się po sobie .Najlepiej słyszane w gr od 20 do 40 km/h Co nie oznacza że jak wjeżdżam w dużą dziurę to cisza.

Byłem u trzech mechaników i każdy stwierdził ze zawieszenie jest ok. targacze wykazały to samo .

Macie jakieś pomysły

Za wszystkie odpowiedzi dziękuję. :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Końcówka drążka,ew.sam drążek kierowniczy,łącznik stabilizatora. Pomijam amortyzatory i wahacze,które sprawdziłeś.Popatrz,czy sprężyna nie jest nigdzie pęknięta,często mechanicy pomijają ten element przy sprawdzaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może jest luz na amortyzatorze, to znaczy w miejscu gdzie drążek amortyzatora wchodzi do jego obudowy.

Często tak jest i właśnie to stuka, pomaga tylko wymiana amortyzatorów.

A może łożysko w kole tak stuka??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki

Byłem na diagnostyce i moje amortyzatory mają ok.66 % sprawności.Czy w takim stanie mogą stukać ? Czy można je sprawdzić nie wyjmując ich ( sporo roboty),Co do sprężyn zwrócę uwagę

Co do łożyska to na pewno nie -nie huczy.Jeździłem z mechanikiem i potwierdził ze to na pewno coś z zawieszenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W amortyzatorach nie chodzi o sprawność, tylko w miejscu gdzie "pręt" amortyzatora wchodzi w obudowę.

Taki rysunek na szybko w miejscu gdzie jest zaznaczone na czerwono: 069c1c4ba5888d3a.jpg

Czasami zdarza się że w tym miejscu stuka, a ciężko jest to sprawdzić.

A co do łożyska to miałem tak tylko że to było w Mercedesie, że coś stukało przy wolnej jeździe, takie głuche pukanie, wszystko było z zawieszeniem wporządku, a okazało się że to łożysko a nie huczało podczas jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

weź kogoś do pomocy i niech złapie dwoma rękoma za górę koła i energicznie raz po raz poszarpie - ty w tym czasie połuż dłoń kolejno na przegubach górnych wahaczy. Podobnie niech druga osoba na zgaszonym silniku energicznie rusza kierownica na obie strony a ty połóż dłoń na końcówce drążka. myślę że coś z tego sprawia ci problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dzięki za wszystkie rady. :)

Mój problem zniknął i jestem już szczęśliwy od wczoraj. Cisza i spokój. :> :>

To był tzw. przez was banan. To on był wszystkiemu winien. Teraz mam ”Lenfandera” jestem ciekaw jak długo popracuje

Ale to jest niesamowite ,będąc na trzech szarpakach tylko jeden mechanik wiedział co jest nie tak.. W tych zawieszeniach tkwi chyba diabeł. :evil:

Dzięki pozdrowienia

Widzę ,że niektórzy znają się na swoich :a4fan::audi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałeś szczęście bo na szarpakach nie tak łatwo dojść a widać gościu obcykany to i pomógł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie mom podobne objawy, z tym ze u mnie przestaje stukac jak przychamuje. Co to moze byc?? Klocki raczej nie bo jak sa luzne to dzwonia bardziej niz stukaja a dokladniej te blaszki

Właśnie, że to mogą być klocki. Sprawdź te wewnętrzne... Podważ je śrubokrętem do góry i spuść - dźwięk niby cichy, ale niesie do kabiny jako stuk. Wystarczy organoleptycznie sprawdzić czy coś się nie poluzowało a na pewno dojdziesz co jest nie tak. :th:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...