Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6/B7] Stukanie w maglownicy czy może coś innego ? -- film


miszka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!!!

O paru dni męczy mnie pewna sprawa. Nie zauważałem tego do puki nie powiedział mi o tym mój kumpel gdy dałem mu przejechać sie moją furmanką. Stuki dochodzą jak podejrzewam z maglownicy. Początkowo myślałem że gdzieś na łączeniach kolumny kierowniczej , ale sprawdziłem to i tam jest wszystko ok. Potem myślałem że może cała maglownica sie odkręciła i chodzi na boki , ale też nie. Dodam że końcówki drążków wymienione były miesiąc temu , płyn również nigdzie nic nie cieknie( sucho jak na pustyni ) . Luz występuje na prostych kołach (na skręconych też ale już dużo mniejszy i prawie nie wyczówalny) i jest bardziej słyszalny na wyłączonym silniku gdy pompa wspomagania nie pracuje. Gdy silnik chodzi to wogule prawie tego nie słychać i chyba dlatego wcześniej tego nie zauważyłem. Samochód na drodze zachowuje sie normalnie , nie ucieka z drogi i nie pływa. Wiem że można niby ten luz zniwelować specjalną śrubą do regulacji która występuje na tej maglownicy . Wymieniałem już kiedyś maglownice tylko że w B5 ale myśle że ta w B6 niczym sie nie rózni. Śrubę już zlokalizowałem jest skierowana główką w dół na klucz 18 ale dostęp do niej jakim kolwiek kluczem i z jakiego kolwiek miejsca to masakra . Nie wiem jak to jest w europejczykach ale w angliku od dołu przeszkadza katalizator więc lipa, od góry niby jest dostęp po zwaleniu filtra powietrza ale ta śruba ani drgnie . Próbowałem ją najpierw odkręcić i trochę sie ruszyła , potem w drugą stronę i również trochę poszła i tyle . Po 30 minutach walki ręce chcą odpaść a śruba ani drgnie. Głównie dlatego bo dojście jest ciężkie. Nawet nie mam możliwości żeby jakąś przedłuzke zastosować żeby to jakoś ruszyć. Kurcze może ktoś ma jakiś pomysł i czy ta śruba rzeczywiście zniweluje ten luz ?

Z góry dzięki za pomoc

A tu krótki filmik jak to puka na wyłączonym silniku:

http://img854.imageshack.us/img854/1002/xhd.mp4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo :gwizdanie: pada magiel. Można podkręcić śrubą luzy w maglu ale to jest chyba rozwiązanie na chwilę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie jest tak że na brukowanej drodze na prostych kołach stuka z prawej strony, byłem na diagnostyce i u macherów wymienili 2 wahacze skasowali kilka stów i tak dalej stuka, najlepsze ze jak jadę po brukowanej ulicy i skręcę trochę kola to nie stuka więc nie wiem wahacze wszystkie dobre amortyzatory tez, więc już nie wiem, jest tam jakiś stabilizator drgań czy coś? maglownicę zostawiam już na koniec :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SIemka mam podobny dzwiek jak na tym filmiku :) uporales sie juz z tym ? najgorzej jest jak jade na kostce takiej z dziurami i na skreonych kolach to cala kierownica mi tlucze sie jak by mialo cos zaraz wypasc...jak sprawdzic magiel? idzie od dolu zobaczyc czy jest luz na nim czy jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podłączę się pod temat, mam to samo:facepalm: wahacze górne wymienione, geometria ok, amorki też, byłem na szarpaczach i powiedzieli, że luz na kolumnie kierownicy najprawdopodobniej, ale zamiast pakować się w ewentualne niepotrzebne koszta szukam tu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...