Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Regulacja drzwi


M.Arrkadiusz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Klubowiczów :hi:

Ostatnio w swojej A4-ce zauważyłem że muszę mocniej zamykać przednie drzwi od kierowcy :confused4:,prawdopodobnie opadły :blink:(po zamknięciu drzwi szczeliny pomiędzy błotnikiem przednim,a tylnimi drzwiami są dobre) i teraz moje pytanie gdzie można na zawiasie wyregulować i podciągnąć drzwi???

Pozdrawiam Arek!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem podobnie ale regulowalem rygiel bo luzow na zawiasie nie mam i troszke pomoglo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj sprawdzić drzwi i są jak najbardziej sztywne :),brak wyczuwalnych luzów na zawiasie,to raczej teraz pozostaje tylko je odpowiednio wyregulować :mysli:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie zauważyłem, że przy zdjętym boczku (walczyłem z mikrowłącznikiem) drzwi zamykają się całkowicie prawie bez mojego udziału. Z założonym boczkiem muszę jednak użyć trochę siły. Puki co jest za zimno i nie bardzo mi to przeszkadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem podobnie ale regulowalem rygiel bo luzow na zawiasie nie mam i troszke pomoglo

Jak regulowałeś rygiel :mysli:? U siebie jak spróbowałem z ciekawości go przestawić to przy dokręcaniu automatycznie wracał na pozycję wyśrodkowaną, widać było po kreskach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie zauważyłem, że przy zdjętym boczku (walczyłem z mikrowłącznikiem) drzwi zamykają się całkowicie prawie bez mojego udziału. Z założonym boczkiem muszę jednak użyć trochę siły. Puki co jest za zimno i nie bardzo mi to przeszkadza.

I jak poszło z tym mikrostykiem? Czeka mnie ta sama robota, może podpowiesz na co zwrócić uwagę. Zapraszam na PW aby nie robić tutaj bałaganu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy drzwi opadły tu należy wyregulować drzwi aby zamek celował prawidłowo w rygiel a nie przestawiać rygiel (jego położenie się raczej nie zmieniło)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy drzwi opadły tu należy wyregulować drzwi aby zamek celował prawidłowo w rygiel a nie przestawiać rygiel (jego położenie się raczej nie zmieniło)

Też jestem ciekaw jak mu się udało przestawić rygiel, przecież on sam wraca do pozycji wyśrodkowanej w miarę dokręcania śrub.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zdjęciu tapicerki, widać klin regulacyjny ( na zdjeciu nr 4 ), wystarczy poluzować śrubę i wbić głębiej klin ( w górę ) i drzwi się podniosą.

Regulacja na ryglu nie ma sensu, bo drzwi się od tego nie podniosą, to samo tyczy się regulacji ramki

klin.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drzwi się nie podniosą tylko sama ramka

sam miałem zmachany zawias dolny więc wymieniłem na taki z anglika i nawet dostałem srebrny - niestety ustawienie drzwi to już trudniejsza sztuka do dziś mi się nie udało i chyba będę musiał do kogoś ogarniętego podjechać , i tak jak koledzy napisali regulacja na ryglu nic nie da , najlepiej go zdjąć i dopiero wtedy regulować drzwi nie będzie przeszkadzał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...