Jump to content
IGNORED

[ALL B5] Jak sie zachowa HID w zwykłych reflektorach ?

czaki22
 Share

Recommended Posts

jak sie zachowa HID zestaw jaki kolwiek z allegro w standardowych reflektorach audi w wersjach z szklem nie te soczewkowe, h7+h7 nie żebym zakładał ale jestem ciekawy czy ktos juz próbował czy rozprasza światło czy ładnie świeci

jak nie masz soczewki to będziesz świecił jak kosmita...

Patrz Trzeniu nie zauważyłem, że on nie ma soczewek :wink4:

Rzeczywiście, masz rację - będzie porażka i inni kierowcy będą strasznie narzekać.

Po takiej zmianie mogą się przyczepić na przeglądzie technicznym.

Guest Trzeniu

no widzisz ókaszer musisz czytać ze zrozumieniem :naughty: , żarcik :decayed:

ja jak widzę zenona w lampie bez soczewki to nie wiem czy się śmiać czy płakać bo naprawdę wygląda to ohydnie :thumbdown:

Kup sobie kolego soczewki i dopiero włóż tam HIDy :th:

ja jak widzę zenona w lampie bez soczewki to nie wiem czy się śmiać czy płakać bo naprawdę wygląda to ohydnie :thumbdown:

Dokładnie, a ja się jeszcze wkurzam na takich, bo tak wali to po oczach, że mam ochotę wyjść i wyciągnąć te światła.

Nie wspomnę co się dzieje jak pada deszcz.

Kup sobie kolego soczewki i dopiero włóż tam HIDy :th:

I to jest najlepszy pomysł Tszenió :tongue4::wink4:

jak sie zachowa HID zestaw jaki kolwiek z allegro w standardowych reflektorach audi w wersjach z szklem nie te soczewkowe, h7+h7 nie żebym zakładał ale jestem ciekawy czy ktos juz próbował czy rozprasza światło czy ładnie świeci

Wnoisek prosty rozpraszają światło, oślepiając jadących z przeciwka , w dodatku założenie HID-ów jest nie legalne i możesz stracić sowód , bądź autko nie przejdzie przeglądu. wygla :mysli::thumbdown: :thumbdown:

Jeżekli zdecydowałbyś sie na ksenon, wpierw zakup reflektory soczewkowe.

W sumie soczewki+hid tez jest chyba nielegalne bez spryskiwaczy? :blink:

W sumie soczewki+hid tez jest chyba nielegalne bez spryskiwaczy? :blink:

Tez jest nielegalne, a dodatkowo jeszcze potrzebne jest samopoziomowanie.!!!

spryskiwacze nie są obowiązkowe, ale poziomowanie tak

spryskiwacze nie są obowiązkowe

Skąd takie info????

temat już był poszukaj sobie, a lampy mają być czyste, spryski to tylko wygoda dla kierowcy stosowanie jako dodatek,

temat już był poszukaj sobie, a lampy mają być czyste, spryski to tylko wygoda dla kierowcy stosowanie jako dodatek,

Własnie nie moge znaeźc, ale obiło mi sie o uszy , że brudny reflektor ksenonowy oślepia, rozprasza i z tym bym sie zgodził

właśnie po to są spryski [br]Dopisany: 05 Kwiecień 2008, 23:11 _________________________________________________http://www.a4-klub.pl/smf/empty-t18351.0.html;highlight=ksenony+monta%BF

http://www.a4-klub.pl/smf/empty-t27035.0.html;highlight=xenon

a poza tym hasło "xenon" w opcji szukaj - temat rzeka

Robicie lekki OT :)

właśnie po to są spryski

Nioe chce sie kłócić , ale tu wyrażnie pisze

Cytat z http://motoryzacja.interia.pl/wiadomosci/bezpieczenstwo/news/uwaga-na-nielegalne-ksenony,992810

Tylko kompletny, homologowany zestaw całych ksenonowych lamp, obejmujący automatyczny system poziomowania reflektorów i układ oczyszczania ich szyb jest legalny i bezpieczny dla innych użytkowników dróg. Nie można być egoistą i zakładać, że skoro ja widzę lepiej, to reszta mnie nie obchodzi.

W Europie pozafabrycznie montowany może być tylko kompletny ksenonowy zestaw reflektorowy. W jego skład wchodzą homologowane reflektory (na przykład opatrzone symbolem E1 na zewnętrznej szybie), automatyczny system poziomowania lamp i układ oczyszczania szyb (oba są obowiązkowe do świateł mijania) zgodnie z regulacją ECE R48 i europejskimi Kodeksami Drogowymi. Niestety, takie reflektory są drogie. Używany komplet kosztuje około 2 tysięcy złotych w zależności od marki, cena nowego przekracza 5 tysięcy złotych

[br]Dopisany: 05 Kwiecień 2008, 23:19 _________________________________________________JA akurat autem nie jeżdze tylko po polsce , więc tam gdzie jade musze dostosować sie do przepisów.[br]Dopisany: 05 Kwiecień 2008, 23:24 _________________________________________________

Robicie lekki OT :)

Konstruktywna dyskusja raczej.

marcin j znajde co najmniej 3 tematy o tej samej tematyce, ktore pozostaja bez jednoznacznej odopiwiedzi.. :thumbdown: nie wiem czy to ma sens..

Znam je wszystkie , chodzi mi o to , a zresztą przeczytaj moje przedostatnie zdanie z poporzedniego posta

Z mojej strony już wszystko powiedziałem.

Widziałem HID-Y do lamp bez soczewki jest specjalny zarnik do takich lamp ( jak juz t otaki sobie kup :th:)

to było pytanie jak zaznaczyłem "hipotetycznie", tak bym nigdy nie zrobił, czyli pisanie przez sprzedawaców allegro to czysta bajka i celowe wprowadzanie ludzi w błąd

Dobra, temat zamykam, bo odpowiedź już padła i zrobił się wielki OT (ten temat był niedawno poruszany).

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...