Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Zapasówka w sprayu


Ajmax

Rekomendowane odpowiedzi

Mam zamiar założyć instalacje gazową zbiornik będzie w kole,wiec koło zapasowe trzeba będzie gdzieś ulokować.Na allegro znalazłem takie coś czy ktoś z was stosował już ten preparat? bo z chęcią pozbył bym sie zapasówki,a zaopatrzyłbym się w takie coś:

http://www.allegro.pl/item339512900_zapasowe_kolo_tire_doctor_k2_dojazdowka_spray.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

testowane w TV oglądałem kiedyś

nie pompuje koła do pełna ale na dojazd wystarczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest doraźne rozwiązanie! Szczerze nie polecam, z zaslyszanej opini: niszczy sie opona po użyciu takich preparatów, podkreslam to zasłyszana opinia. Wg mnie jak by to bylo zgodne z przepisami i wszelkimi normami to nie wyposażano by samochodu w koła zapasowe, lecz stosowano takie rozwiązania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem taką maż do swojego auta zamiast koła co się kompresorkiem wtłacza do koła, gość z wulkanizacji mi powiedział ż e na takie dziury w drogach co są u nas to bezpieczniej wozić koło zapasowe bo to można sobie wsadzić

i kupiłem kółko dodatkowe :th:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam kompresor i plyn :naughty: tak miałem od nowosci, orginalny płyn nie niszczy wcale koła (moze te uniwersalne wynalazki tak) mozna jechac max 80km :thumbdown: ale jak masz większą dziurę to juz koniec,zersztą jesli stanie Ci sie np. w niedzielę to kiepsko będzie kapciarnie zamknięte :thumbdown: (DLATEGO KUPIŁEM PEŁNE KOŁO ZAPASOWE ) :th: :th: :th: a i to rozwiazanie było orginalne w moim samochodzie :naughty: (CHODZI MI O PŁYN I KOMPRESOR)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest doraźne rozwiązanie! Szczerze nie polecam, z zaslyszanej opini: niszczy sie opona po użyciu takich preparatów, podkreslam to zasłyszana opinia.

słyszałem dokładnie to samo :cool:

ja u siebie mam kompresor, jakas buteleczke z proszkiem czy plynem i kolo zapasowe :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

ja też mam zamiast zapasu kompresor i jakiś płyn - oryginalny audi. podobno do nowych audi, bmw i merców niemcy w standardzie nie dają zapasu, tylko zestawy z kompresorkiem.

czy ktoś już kiedyś używał takiego zestawu? tzn. pompował koło z tym płynem? jeżeli tak to ja się potem jechało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

ja też mam zamiast zapasu kompresor i jakiś płyn - oryginalny audi. podobno do nowych audi, bmw i merców niemcy w standardzie nie dają zapasu, tylko zestawy z kompresorkiem.

czy ktoś już kiedyś używał takiego zestawu? tzn. pompował koło z tym płynem? jeżeli tak to ja się potem jechało?

Ja tak miałem :kwasny: jechało się dobrze opona wcale się nie zniszczyła tylko musiałem jechać do kapciarni (dobrze że to był wtorek i była otwarta) siągnąc koło i zakleic dziurę :confused4: ale już mam pełne koło, kompresor i jeszcze płyn tak że dwie mogę naraz przebić :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozna tez kupic oponki z runflatem, wtedy cie nie obchodza kapcie, na flaku mozna latac nawet 500kilometrow....

dobre rozwiazanie ale opony duzo drozsze od normalnych, opona ma specjalna konstrukcje dzieki ktorej po utracie powietrza zachowuje swoje wlasciwosci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozna tez kupic oponki z runflatem, wtedy cie nie obchodza kapcie, na flaku mozna latac nawet 500kilometrow....

dobre rozwiazanie ale opony duzo drozsze od normalnych, opona ma specjalna konstrukcje dzieki ktorej po utracie powietrza zachowuje swoje wlasciwosci

no i opona jest duzo ciezsza i gorzej sie prowadzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu macei fotki jak to wszystko wyglada :gwizdanie:

Zasilanie:

179c4a93ef116adb.jpg

Kompresor:

f7297bbafcf38418.jpg

6992be6115b329ae.jpg

Płyn:

4eefc48158b55767.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam taki sam zestaw zamiast koła zapasowego. ale czy ktoś tego już używał? czy jest jakiś termin trwałości? gdzie można takie coś dokupić jak się zużyje, czy tylko w aso?

Czytasz wogóle co tu pisze??? ja uzywałem :wallbash: na butelce Ci pisze "termin trwałosci" mi się konczy 2008 kwiecien( kurcze muszę kupić nową :> ale mam jeszcze pełną zapasówkę ) a kupuję w ASO :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ajmax, praktyka nieco różni się od teorii. Tak naprawdę leżące w bagażniku koło rzadko przeszkadza - przynajmniej mi, chyba że zamierzasz ciągle coś wozić - a jeśli już musisz je wyciągnąć, to wtedy można się tym ratować. Na przebite koło może pomóc, na pękniętą oponę nie ma innej recepty jak wymiana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja mam podną sytuację i chcem dokupić koło zapasowe natomiast nie wiem za bardzo jakie, nie chcem walnąć babola i kupić takie które mi się nie zmieści w przestrzeń na koło zapasowe. To ma być dojazdówka? cienka? jaki rozmiar? na ile śrób? Proszę o szybką podpowiedź jakie wy macie? Pozdrawiam wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i opona jest duzo ciezsza i gorzej sie prowadzi...

jak to opona jest dużo cięższa ??? miałeś w ręku taki spray ... cała pucha waży tyle do wiekszy dezodorant więc jaki to ciężar

to masa nieresorowana - jedyny problem jaki może byc to wibracje wywołane nierównomiernym ( z powodu nieumiejetnego korzystania z pianki przez uzytkownika ) rozprowadzeniem preparatu na wewnerznych scianach opony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i opona jest duzo ciezsza i gorzej sie prowadzi...

jak to opona jest dużo cięższa ???

schillerowi chyba chodziło o różnice w wadze między zwykłą oponą a opną typu "runflat"... :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to masa nieresorowana - jedyny problem jaki może byc to wibracje wywołane nierównomiernym ( z powodu nieumiejetnego korzystania z pianki przez uzytkownika ) rozprowadzeniem preparatu na wewnerznych scianach opony

ja kiedyś raz urzyłem takiego preparatu nawet zadziałało tylko trzeba dopąpować koło do pełna .

tak właśnie jest jak napisałeś

tylko jest potem problem z wyważeniem koła (nie polecam takiego preparatu) a i tak bez wizyty u wulkanizatora się nie obejdzie

osobiscie nie woże kola zapasowego tylko jak jade w dalszą trase taka powyżej 200km ,mamy przecież telefony

a jak jeżdze 7 lat tak ani razu nie zdarzyło mi się stac przez gume na trasie ,przecież z bezdętkowej opony powietrze uchodzi powoli i można to zobaczyć np. przy tankowaniu wystarczy zerknąć wzrokowo :) quote]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to masa nieresorowana - jedyny problem jaki może byc to wibracje wywołane nierównomiernym ( z powodu nieumiejetnego korzystania z pianki przez uzytkownika ) rozprowadzeniem preparatu na wewnerznych scianach opony

ja kiedyś raz urzyłem takiego preparatu nawet zadziałało tylko trzeba dopąpować koło do pełna .

tak właśnie jest jak napisałeś

tylko jest potem problem z wyważeniem koła (nie polecam takiego preparatu) a i tak bez wizyty u wulkanizatora się nie obejdzie

osobiscie nie woże kola zapasowego tylko jak jade w dalszą trase taka powyżej 200km ,mamy przecież telefony

a jak jeżdze 7 lat tak ani razu nie zdarzyło mi się stac przez gume na trasie ,przecież z bezdętkowej opony powietrze uchodzi powoli i można to zobaczyć np. przy tankowaniu wystarczy zerknąć wzrokowo :) quote]

pianka to tylko doraźne rozwiązanie, które umożliwia nam dojechanie do pierwszego lepszego wulkanizatora. Jeździć z nią na codzień nie można bo tak jak napisał Kosa wyważenia raczej nie ma :decayed:

Swojego czasu czytałem gdzieś, że te pianki sa złe bo jak już raz wpuści się je w oponę to opona jest do wyrzucenia gdyz nie da się jej usunąć.

Pytałem szpeców i nie ma żadnego problemu z czyszczeniem opony. Jeżeli szybko podjedziemy do wulkanizacji ( 1-2 dni ) to nie ma problemu z jej usunieciem.

Wożenie koła to już chyba historia , od 14 lat nie złapałem gumy a zawsze miałem w aucie zapasowe kolo.. szkoda więc miejsca w bagażniku i czasu na wymianę - jak już trafi się guma to wypróbuje piankę :cool1:

Niewiem jak reszta ale ja w standardzie miałem OOOO kompresor - pianke dokupiłem w Norauto i po problemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...