Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Jak w pełni korzystać z VAG-COM


HiRide

Rekomendowane odpowiedzi

Jak moge w pelni korzystac z praogramu vag 311-2?Mam jego pelna wersje ale wiele modulow jest niedostepnych -" no resposne from controler" lub po podlaczeniu sie do radia lub navi "too many communications errorsto continue!"

Dodam ze fejs nie dziala z wersja 409 bo juz to sprawdzalem-dziala tylko z 311-2 ale tak jak pisalem jego dzialanie jest ograniczone do kilku funkcji.Czy ktos wie dlaczego i jak temu zaradzic ? :embarrassed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może nie ma tych modułów z którymi chcesz się połączyć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może nie ma tych modułów z którymi chcesz się połączyć :)

mamori navi rns-e i chce sie z nia polaczyc a wyskakuje komunikat too many communications itp itp wiec navi mam modul tez powinien byc :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki kabel ??

com czy usb?

jak com to czy stosujesz przejsciowke com----usb??

ja masz usb to w opcjach trzeba ustawic szykosc transmisji itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak moge w pelni korzystac z praogramu vag 311-2?Mam jego pelna wersje ale wiele modulow jest niedostepnych -" no resposne from controler" lub po podlaczeniu sie do radia lub navi "too many communications errorsto continue!"

Dodam ze fejs nie dziala z wersja 409 bo juz to sprawdzalem-dziala tylko z 311-2 ale tak jak pisalem jego dzialanie jest ograniczone do kilku funkcji.Czy ktos wie dlaczego i jak temu zaradzic ? :embarrassed:

Program potrafi obsłużyć wiele modułów, których po prostu w twoim samochodzie nie ma.

Najlepiej na noc włącz sobie skanowanie błedów we wszystkich sterownikach, a rano będziesz miał listę wszystkch dostępnych modułów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki kabel ??

com czy usb?

jak com to czy stosujesz przejsciowke com----usb??

ja masz usb to w opcjach trzeba ustawic szykosc transmisji itp.

Interfejs mam taki - USB KKL line (2 linie K) we wtyku OBD2 wiec nie stosuje zadnej przejsciowki.Mozesz mi dokladnie napisac jak mam zmienic lub ustawic predkosc transmisji i innych parametrow ?(troche jest tam tych ustawien)[br]Dopisany: 06 Kwiecień 2008, 11:10 _________________________________________________

Jak moge w pelni korzystac z praogramu vag 311-2?Mam jego pelna wersje ale wiele modulow jest niedostepnych -" no resposne from controler" lub po podlaczeniu sie do radia lub navi "too many communications errorsto continue!"

Dodam ze fejs nie dziala z wersja 409 bo juz to sprawdzalem-dziala tylko z 311-2 ale tak jak pisalem jego dzialanie jest ograniczone do kilku funkcji.Czy ktos wie dlaczego i jak temu zaradzic ? :embarrassed:

Program potrafi obsłużyć wiele modułów, których po prostu w twoim samochodzie nie ma.

Najlepiej na noc włącz sobie skanowanie błedów we wszystkich sterownikach, a rano będziesz miał listę wszystkch dostępnych modułów.

rozumiem Cie ale w takim razie jak to jest ze nie moge sie polaczyc z navi z radiem elektrycznym szyberdachem itd skoro mam te rzeczy w samochodzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zainstaluj vaga 208.1 PL tam w opcjach bedziesz mial napisane jakie dobre ustawienia są

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zainstaluj vaga 208.1 PL tam w opcjach bedziesz mial napisane jakie dobre ustawienia są

tak zrobie i dam znac jakie to przynioslo rezultaty :hi: ale oczywiscie jesli ktos moze rozwiac moje watpliwosci to bede wdzieczny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkość portu ustaw na '9600', a Latency zmień z 16 na 10.

dzieki :hi: w tym programie nie ma zadnych info jak to ustawic wiec mnie poratowales :notworthy:[br]Dopisany: 07 Kwiecień 2008, 10:23 _________________________________________________

Szybkość portu ustaw na '9600', a Latency zmień z 16 na 10.

zrobilem tak jak napisales na vagu 209 i 311 ale niestety to nic nie dalo :disgust:

podejzewam ze trzeba cos zmienic w oknie startowym programu wag tam gdzie jest wybor portu com od 1do 4 i tam pod spodem jest duzo okienek z cyframi.

Jak zmieniam te cyfry to blok engine ktory zawsze dzialal,raz dziala a raz nie i tak samo inne.Zaleznie od wartosci liczby jaka wpisze albo lacze sie z blokiem,albo dostaje komunikat too many errors communications to continue albo no response from controler.Podsumowujac-z blokiem z ktorym moge sie normalnie laczyc moge sie nie polaczyc jesli tylko zmienie wartosci liczb w oknie glownym.Prawdopodobnie znajac odpowiednia konfiguracje liczb w oknie glownym programu wag bede mogl sie polaczyc chocby z navi i radiem-to tylko takie moje spekulacje.Teraz kolejnym problemem jest ta konfiguracja liczb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...