Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Audi gaśnie


Misiek84

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam trochę niecodzienny problem. Podczas gdy odpalam Audi (1.8 benzyna 125KM bez gazu i bez turbo) po niedługim czasie gaśnie. Tzn. jade z prądkością 20km/h, 50km/h i różne inne a auto zostaje na obrotach ale całkowicie brak mu mocy, prędkość drastycznie spada i w chwili wciśnięcia sprzęgła auto całkowicie gaśnie i zapala się kontrolka od akumulatora. Po kilku sekundach znowu odpalam auto i jade jakiś kawałek drogi i znowu gaśnie. Takie same objawy.

W audi wymieniłem pompe paliwa, pasek klinowy, pasek wielorowkowy, świece, filtry, płyny i oleje. Magicy z warsztatów mówią mi inne bajki. Jeden że nie ma ładowania i przez to gaśnie, drógi że wina pompy paliwa, trzeci że nie szczelny układ wydechowy, czwarty że świece są złe. Po podpięciu pod kompa pokazało "zbyt wzbogacona mieszanka"., czy może być to wina stożka??

Nie mam już sił i proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego wyrzuć stożek a załóż normalny wkład np. sportowy albo zwykły filtr, problem moze leżec po stronie filtru paliwa, paliwa, przepływki lub przepustnice masz zanieczyszczona lub uszkodzona :confused4: a jak bys miał problemy z ładowaniem to byś nie jeżdził :/ bo to benzynka jest i potrzebuje cały czas prądu :przebiegly:a ze kontrolka sie zapala to normalne na zgaszonym silniku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego wyrzuć stożek a załóż normalny wkład np. sportowy albo zwykły filtr, problem moze leżec po stronie filtru paliwa, paliwa, przepływki lub przepustnice masz zanieczyszczona lub uszkodzona :confused4: a jak bys miał problemy z ładowaniem to byś nie jeżdził :/ bo to benzynka jest i potrzebuje cały czas prądu :przebiegly:a ze kontrolka sie zapala to normalne na zgaszonym silniku :)

Dzięki kolego... no jeśli chodzi o filtr paliwa to razem z pompą paliwową został wymieniony na nowy, paliwo tankowane na sprawdzonej stacji Orlen, a przepustnica i przepływka nie była sprawdzana. Jutro podjade na warsztat do magików.[br]Dopisany: 30 Styczeń 2012, 20:58_________________________________________________a teraz kolejna nowinka z mojej audi. W momencie gdy odpalam auto to słychać jak "zasysa" powietrze z wlewu paliwa. A gdy odkręce korek paliwa auto gaśnie.

Wymieniłem dzisiaj przepływomierz a jutro mam wymienić przepustnice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam...

Zerknij na zawór evap ( odpowietrzania baku paliwa ) powinien stukać z różną częstotliwością....

Znajduje się na filtrze powietrza.

Pozdrawiam

KKKC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do zasysania powietrza w zbiorniku to u mnie tez słychać takie coś:/ ale to tylko jak mam mniej jak pół zbiornika :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak kolega KKKC napisał a jeżeli to nie to,to odkręć korek paliwa i wtedy odpal auto ,jak będzie dobrze to zdejmuj koło,nadkole i przy wlewie paliwa jest taki zaworek,który jak się zatnie to są takie objawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Podlacze sie do tematu. Mam podobny problem jak kolega Misiek< a mainowicie auto czasem przerywa i barak mu mocy a jak sie wrzuci na luz to odrazu gasnie. nie mam pojecia co to moze byc moge przejechac 200km i wszystko jest ok a na inny dzien szarpie czesto i ze 4 razy potrafi zgasnac. Dodam ze najczesciej dzieje sie tak na rozgrzanym silniku, jeden blad na kompie przeplywki ale wczesniej tez byl ten blad i nic sie nie dzialo. Kable nowe swiece tez, odma wymieniana pol roku temu. Rece juz mi opadaja mam dosyc tego auta :wallbash: jesli ktos mial podonie to prosze o odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...