Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Co się stało z autotestem xenonow


HiRide

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy jak to w koncu jest z tym autotestem bi xsenonow?Czy ZAWSZE niezaleznie od pochylosci terenu dnia i gdziny i warunkow pogodowych ( :tongue4:) bi xenon zaraz po zapaleniu swiatel pochyla sie i unosi do gory ???? :embarrassed: Nawet jak stoje na jakiejs duzej pochylosci przodem do gory i zapalam xenony to swieca one po oknach - to chyba nie jest normalne?

Nie wiem czy to bylo bo jak kupilem samochod bylo jasno i nie wpadlam nawet na pomysl zeby to sprawdzic a na drugi dzien odpinalem akumulator.Czy jego odpiecie ma wplyw na ten auto test?Kiedy naciskam guzik"check" przed licznikiem wszystko jest OK ale pokazuje zolta zarowke przekreslona.Na vagu w bloku xenon range nie ma zadnych bledow..podczas sprawdzania tego bloku silniczki na chwile opadaja na dol i podnosza sie i tak zostaja.Rece mi opadaja :thumbdown: nie wiem wszystko jest ok czy nie a jesli nie to gdzie szukac usterki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z xenonami wszystko masz o.k. :th:- żółta przekreślona żarówka na FIS-ie to po prostu info , że przepaliła Ci się któraś żarówka :naughty:

czyli ze co po ich zapaleniu nie maja sie ruszac gora dol ?? ten filmik najlepiej obrazuje co mam na mysli http://pl.youtube.com/watch?v=0WzG7a9yv1U

to samo widzialem np w passacie z 2003 roku

a co do tej zarowki to nie wiem :mysli: wszystkie zewnetrzne sie swieca i w srodku tez -jedyne co nie swieci-o ile ma sie swiecic, to ikonka swiatel mijania w pokretle ktorym wlacza sie wszystkie lampy(reszta ikonek swieci)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego ,najprościej pojedz na stację diagnostyczną i sprawdzą Ci ustawienie świateł.Masz bixenony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego ,najprościej pojedz na stację diagnostyczną i sprawdzą Ci ustawienie świateł.Masz bixenony?

tak mam bixenony-ten filmik Ci cos mowi ? tzn to samo jest w audi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale chodzi Ci że się mają samepoziomować?

tak jak w Renault?

czy świecą w NIEBO?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale chodzi Ci że się mają samepoziomować?

tak jak w Renault?

czy świecą w NIEBO?

chodzi mi o to czy jak zapalam swiatla na postoju,ruszaja sie gora dol przez chwile(tak jak w espace) bo to ze maja i musza miec samopoziomowanie to wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to w b6 NIE ruszają się tak jak na filmie.

Nie dokładnie tak, ale też jest samopoziomowanie przy włączeniu świateł albo zapłonu. Jest też tak, że nie zawsze jest przeprowadzone samopoziomowanie, ale tylko w miarę potrzeby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak ,pewnie masz rację.Dlatego nigdy niewidziałem jak sie ruszają.

ogólnie to jaki masz problem????

martwisz się tym czy się nie ruszają,?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak ,pewnie masz rację.Dlatego nigdy niewidziałem jak sie ruszają.

ogólnie to jaki masz problem????

martwisz się tym czy się nie ruszają,?

tak tym sie martwie/martwilem ze sie nie ruszaja albo ja tego nie widze.Mam nadzieje ze dynamiczna regulacja wiazki swiatla dziala jak nalezy ale nie wiem jak to sprawdzic (vag nie wykrywa bledow)[br]Dopisany: 06 Kwiecień 2008, 22:27 _________________________________________________

ruszaja sie tak samo jak na fimie , ja mam orginalnie xenony i tez sie tak ruszaja , troche mnie to dziwilo ale przczytalem w instrukji ze tak ma byc

no i masz :wallbash: teraz to ja juz nie wiem o co w tym chodzi skoro jednym sie rusza a innym nie :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ruszaja sie tak samo jak na fimie , ja mam orginalnie xenony i tez sie tak ruszaja , troche mnie to dziwilo ale przczytalem w instrukji ze tak ma byc

Na filmie w RENAULT ruszają się jakby w 2 fazach(dół, połowa i z powrotem góra), a u nas w jednej (dól i góra).

Czasami można tego nie zauważyć. VAGiem można zrobić test i wtedy wszystko widać jak na dłoni.

Poza tym jak nie masz VAGA to odpal silnik, włącz światła jak masz puste auto, potem wyłącz i posadź z tyły 3 osoby.

Teraz znowu włącz zapłon (najlepiej przy włączonych wcześniej światłach). Powinny się ustawić same.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ruszaja sie tak samo jak na fimie , ja mam orginalnie xenony i tez sie tak ruszaja , troche mnie to dziwilo ale przczytalem w instrukji ze tak ma byc

Myślę że ma kolego rację jeśli ma orginalne i cytł w instrukcj

Jutro sam to sprawdzę z ciekawości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ruszaja sie tak samo jak na fimie , ja mam orginalnie xenony i tez sie tak ruszaja , troche mnie to dziwilo ale przczytalem w instrukji ze tak ma byc

Na filmie w RENAULT ruszają się jakby w 2 fazach(dół, połowa i z powrotem góra), a u nas w jednej (dól i góra).

Czasami można tego nie zauważyć. VAGiem można zrobić test i wtedy wszystko widać jak na dłoni.

Poza tym jak nie masz VAGA to odpal silnik, włącz światła jak masz puste auto, potem wyłącz i posadź z tyły 3 osoby.

Teraz znowu włącz zapłon (najlepiej przy włączonych wcześniej światłach). Powinny się ustawić same.

jak podlacze waga i blok xenon range to xenon opada max w dol na sekunde po czym wraca do wczesniejszej pozycji[br]Dopisany: 06 Kwiecień 2008, 22:37 _________________________________________________

ruszaja sie tak samo jak na fimie , ja mam orginalnie xenony i tez sie tak ruszaja , troche mnie to dziwilo ale przczytalem w instrukji ze tak ma byc

Myślę że ma kolego rację jeśli ma orginalne i cytł w instrukcj

Jutro sam to sprawdzę z ciekawości.

sprawdz i daj znac co wyszlo tylko zrob ten test na pustym autku tylko z toba kierowniku :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak podlacze waga i blok xenon range to xenon opada max w dol na sekunde po czym wraca do wczesniejszej pozycji

Tak się nie robi - jak wchodzisz do XENONów to tam masz takie coś jak Output Tests i jak zrobisz START to xenony zjadą max. w dół, potem jak weźmiesz NEXT to pojadą max. do góry - potem są jeszcze jakieś testy, ale już nie pamiętam co jest testowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak podlacze waga i blok xenon range to xenon opada max w dol na sekunde po czym wraca do wczesniejszej pozycji

Tak się nie robi - jak wchodzisz do XENONów to tam masz takie coś jak Output Tests i jak zrobisz START to xenony zjadą max. w dół, potem jak weźmiesz NEXT to pojadą max. do góry - potem są jeszcze jakieś testy, ale już nie pamiętam co jest testowane.

racja-zapomnialem napisac ze to tez robilem i wynik testu byl ok tzn bez bledow [br]Dopisany: 06 Kwiecień 2008, 23:19 _________________________________________________

oki :)

jak tam kolego sprawdzales te bixy? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedź na stację diagnostyczną i powiedz żeby ustawili Ci światła. Przed ustawianiem świateł podłącz VAGa, zrób tak:

Headlight Adjustment

[select]

[55 - Xenon Range]

[basic Settings - 04]

Group 001

[Go!]

Activate the Basic Setting.

[ON/OFF/Next]

* The meas. block field now shows "Wait" and should switch to "Adjust Headlights" then (this may take up to 10 seconds).

* Adjust the headlights using their manual adjusting screws as referenced against a suitable aiming target.

[ON/OFF/Next]

The adjustment should now be learned.

[Done, Go Back]

Don't forget to check/clear fault codes afterwards.

[Close Controller, Go Back - 06]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...