Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B7] Dziwne zachowanie bixenonów


Popers

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, szukałem tego tematu lub czegoś podobnego na temat, ale nie mogłem nic znaleźć. Przechodząc do problemu to w trakcie jazdy czasami gasną xenony, czasami tylko jeden prawy, a czasami oby dwa na nie dłużej jak 5-10 sekund, oprócz tego są momenty, że bardzo drżą i czasami świecą daleko, a czasami blisko. Wolałbym zasięgnąć najpierw rady od was, żeby starszy nie jechał do ASO, bo wiadomo, że kasę zdarliby od niego, dodam, że w swoim aucie (Renault Laguna) nic takiego się nie dzieje z wyżej wymienionych problemów.

Jeżeli gdzieś już coś o tym było na forum to sorry i proszę o skasowanie tematu i w miarę możliwości podaniu mi linka do tego :)

Pozdroo Popers :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro drżą to może są niedokręcone albo gdzieś jest spory luz - wtedy wszystko się rusza i może coś nie stykać.

Z tego co wiem, to żeby dostać się do reflektora to trzeba zdejmować przód więc trochę masz utrudnione zadanie, które mogłoby polegać na wyjęciu reflektora i przejrzeniu całości.

Ewentualnie może jak podepniesz VAGa to jakieś błędy będą w pamięci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjechały razem z autem z salonu i od pewnego czasu tak się dzieje....Jak się rozgrzeją to z mniejszą częstotliwością gasną, ale gasną :kwasny: a reszta się nie zmienia. Strasznie wkurzające to jest jak się jedzie w nocy i nagle gaśnie 1 xenon lub 2 choćby tylko na chwilkę, ale jednak :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjechały razem z autem z salonu i od pewnego czasu tak się dzieje....Jak się rozgrzeją to z mniejszą częstotliwością gasną, ale gasną :kwasny: a reszta się nie zmienia. Strasznie wkurzające to jest jak się jedzie w nocy i nagle gaśnie 1 xenon lub 2 choćby tylko na chwilkę, ale jednak :confused4:

A na auto nie masz gwarancji jeszcze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to nie wiem, starszy coś tam gadał, że jest, ale w serwisie ktoś mu powiedział, że to nie podlega gwarancji z jakichś tam przyczyn....Ja nie mieszam się tak bardzo do jego auta, chyba, że moje jest schowane to biorę jego i gdzieś jadę. Myślałem, że ktoś z forum może miał taki sam problem jak ja. W najbliższym czasie chyba jednak pojedzie na serwis i wtedy wszystko będzie wiadomo co było przyczyną no i najważniejsze, czy uznają gwarancję na to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myslę że coś z przetwornicami,podjedz do ASO jeśli masz gwarancję.

ostatnio dziwne żeczy dzieją się w tych nowych samochodach.wydaje się że COŚ a jest całkowicie co innego ... :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myslę że coś z przetwornicami,podjedz do ASO jeśli masz gwarancję.

ostatnio dziwne żeczy dzieją się w tych nowych samochodach.wydaje się że COŚ a jest całkowicie co innego ... :gwizdanie:

rowniez stawiam na przetwornice.Mozesz zamienic stronami palniki xenonowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, u mnie były takie same objawy ale tylko z jedną żarówką D1S.

Okazało się że jest już na wykończeniu, na samym końcu działała jak lampa stroboskopowa.

Po wymianie żarówki jest wszystko ok.

Dziwne u Ciebie jest to że dwie lampy tak Ci się zachowują, chyba że to przypadek i dwie żąrówki Ci padają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie są objawy spalonej żarówki , miałem to samo .

Nie kupuj żarników w Audi bo kosztują 750 zł sztuka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisze ono kup D1S z allegro.

A druga rzecz to drgania sa częste własnie w bixenonie bo poluzowuje się soczewka...trudne do wyeliminowania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i przepraszam za tak długą nieobecność ale końcówka roku na studiach, sesja, praca i nawet czasu na sen brakowało :(

odnośnie tego gaśnięcia, to auto było w ASO w NOMA2 w Katowicach i tam panowie niczego złego nie stwierdzili i mówili, że wszystko jest OK, ale problem ten ciągle istnieje, i powiedzieli, że żarniki jak i przetwornice są w jak najlepszym stanie.Chyba będę musiał poszukać ze starszym jakiegoś elektryka magika do tego :)

P.S Sorry, że odgrzebuje stary temat, ale po marchewkę zakładać kolejny lub wpisywać się gdzieś, jak ten dotyczy mojego problemu :)

Pozdrawiam i do zobaczenia na drodze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...