Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Naprawa stacyjki po włamaniu i próbie kradzieży


bartlo79

Rekomendowane odpowiedzi

Witam...nie wiem dokonca czy dobry dzial,ale najwyzej mod przeniesie...

otoz mialem niemila przygode w 3miescie ktora opisalem tutaj

http://www.a4-klub.pl/smf/na_kazdy_temat/all_przestrogazlodzieje_przy_politechnice_3_miastoserwis_audi_groblewskimakabra-t29456.0.html

Teraz trzeba sie zabrac za niwelowanie szkod,zreszta nie bede jezdzil przeciez i odpalal srubokretem auta.

Otoz jest wylamana cala stacyjka (zrobie zdjecia w domu) - znaczy sie to chyba jakis wklad bo reszte-taka tuleje wyciagnolem i teraz mam wygodny dostep zeby przekrecic sobie stacyjke srubokretem.

Druga sprawa to imobilajzer-wyglada na to ze nie dziala-bo auto moge odpalic w/w srubokretem i nawet nie musze przykladac kluczyka do stacyjki.Wiec podejrzewam ze immo jest wylaczone.

Podstawowa sprawa to chce przywrocic zapalanie normalnym kluczykiem wiec potrzebuje stacyjki lub wkladu(?)(mozna takie cos kupic?) z kompletem 2 kluczy. Imobilajzera i strojenia kluczykow wyglada na to ze nie oplaca sie wogole robic bo to praktycznie zadne zabezpieczenie ( u mnei zlodzieja powstrzymalo cos innego).

Ile takie cos moze kosztowac?? Moze ktorysz kolegow ma na sprzedaz - patrzylem na allegro,ale do konca nie wiem co kupic.W ASO zawolali mi 1000zl i ze sprawa rozwojowa-ale oni chcieli z immo to uruchamiac a ja raczej nie chce pakowac kilku stow w zabezpieczenie ktore jest zadnym zabezpieczeniem.

Doradzcie od czego zaczac.....

pozdrawiam

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli sprawa dotyczy tylko zamka stacyjki to może warto dorobić ją w ASO po podaniu VIN. Inna droga to pewnie wymiana wszystkich wkładek w zamkach. Jeśli masz otwieranie radiowe możesz zaślepić wkładkę - zalślepki dostępne w ASO VW i Audi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorobienie stacyjki w ASO odpada raczej.U mnie juz kiedys byla wymieniana stacyjka po zawinieciu samochodu i jest inna niz ta ktora wynikalaby z vinu.W aso zaproponuja mi to co w aso groblewskiego czyli stacyjka plus zrobienie imo -1000zl na dziendobry a skutek i pieniadze moga byc rozwojowe dopiero i cala sprawa moze sie zakonczyc od 1000-3000zl na co mnie ani stac ani mam chec tyle placic ze to ze nie odpalam srubokretem.

Optymalnie chcialbym dokupic sam wklad z kluczykami i zalozyc bez programowania imo.Wole zainwestowac w inne mniej typowe zabezpieczenia.

Pytanie tylko czy sie da czy tez musze kupic i wymienic np caly taki komplet jak ponizej

http://allegro.pl/item339386694_audi_a4_a_4_b5_stacyjka_kluczyk_komplet.html

Mam taki kluczyk od drzwi jak ten na obrazku-a do odpalania mialem ten taki rzezbiony wiec stacyjke mialem z nowszego rocznika.Teraz jest okazja zeby wrocic do oryginalu.Drzwi mam otwierane pilotem wiec i tak chce zaslepic zamki w drzwiach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie szukał bym stacyjki a zamki zew. zaślepił.

Wole zainwestowac w inne mniej typowe zabezpieczenia.
te podejście jak najbardziej słuszne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i zrobione-znalazlem faceta na allegro pod inowroclawiem-podjechalem wczoraj i jeszcze pomogl mi zalozyc .Calosc kosztowala mnie 220zl.Orginal 2 kluczyki i stacyjka.

Teraz pytanie - facet cos mi przebakiwal ze po odlaczeniu klemy od aka immo moze zaczac zpowrotem dzialac i trzeba bedzie programowac kluczyk.

Jak sprawdzic immo - czy jest wylaczone czy tez tylko wisi???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykra sprawa. Mnie jednak zastanawia fakt "wyłączenia" immo - czyżby podpięli się z jakimś sprzętem, czy po prostu da się to niestety zrobić bez użycia specjalistycznych narzędzi? Podzielam zdanie Kolego, ze immo nie można wierzyć - mojemu znajomemu ukradli golfa IV kilka lat temu i immo nie stanowiło żadnej przeszkody. Dobrze, że Ci nie ukradli OOOO, bo raczej by się nie znalazło, a bez AC to niestety nic by się nie zrobiło... Najlepsze są amatorskie zabezpieczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MI cos swita ze mozna bylo wylaczyc immo vagiem,no bo raczej wsadzenie swojego immo -no chyba ze jakos spreparowanego-nie powinno dac efektu.Musze w dziale vaga zapytac chlopakow.U mnie wyglada na razie tak jakby bylo wylaczone-bo odpalam tym nowym kluczykiem bez problemu.Dioda sie swieci i gasnie jak wczesniej-ale ona sie swiecila nawet jak immo nie bylo wpiete i odpalalem srubokretem.

Na razie nie chce grzebac bo jade jutro do wroclawia-po powrocie zajade gdzies pod goscia co robi kluczyki i pobawie sie laptopem.W razie jak nie odpale to niech kolo grzebie dalej...

Dzieki za pomoc

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. mi włamali się do audi 80 zniszczyli wkładki w drzwiach w samochodzie miałem dołożony przez poprzedniego właściciele imo hella po kradzieży i odzysku ( po 8 miesiącach samochód znalazła nasza dzielna policja w dziupli w Mysłowicach z przebitimi numerami i niemieckimi blachami przygotowane do na wschód) wkładki zrobiłem na giełdzie ze złożeniem na kluczyk, tak więc kluczyk został taki jak miałem tylko nowe wkładki w drzwi, stacyjkę też robią ze złożeniem na kluczyk :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co wyczytałem, tzn zrozumiałem, tak jak kolega z Gliwic napisał, że robią stacyjki pod kluczyk, tak?

nie orientujecie się gdzie i w jakich cenach?

... jeżeli nie to proszę na odpowiedź:

Witam, nie wiem czy to dobry dział, no ale cóż...

Mam pytanie do szanownego grona forumowiczów, czy ktoś wymieniał stacyjkę w A4? smiley

Jeżeli tak, czy dużo jest roboty z tym, lub czy droga taka wymiana jest?

Po prostu muszę wymienić stacyjkę, ponieważ jest tak wyrobiona, że audi nie chce prawie już kręcić sad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

każdy dobry rzemieślinik dorabiający klucze jest w stanie to zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...