Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 ALZ] Check engine - silnik szarpie - brak komunikacji VAG


wyspa7

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Wczoraj wracając do domu zapaliła mi się kontrolka Check Engine. Silnik stracił moc, nierówno zaczął chodzić.

Powolutku dokulałem się do domku. Na miejscu w garażu podniosłem maskę i katalizator był mocno rozgrzany, żeby nie napisać czerwony.

Pojechałem dzisiaj do majstrów - w jednym warsztacie nie mogli się podpiąć VAG'iem do kompa. Niby coś odczytywał z ABS'u, ale do silnika nie mogli się dostać (używali programiku z laptopa - nie pamiętam dokładnie jaki program i jaka wersja). Odesłali mnie do innego mistrza - podłączył jakiś oryginalny komputer Boscha - ale też niestety nic. Mówił, że może interfejs uszkodzony..... Po konsulatacjach z innym mistrzem....powiedział, że na 99,5 % uszkodzona cewka w module zapłonowym - paliwko z tego cylindra dostaje zapłonu w katalizatorze - dlatego się tak rozgrzał.

Może miał ktoś taki przypadek - może moi fachowcy dają.....w pióra.

Autko mam od niedawna i nie wiem co poczynić dalej.

Mam jeszcze jechac do innego miszcza, ale termin bardzo odległy....a samochód potrzebny.

Co robić, czy jakoś spardzić najpierw te cewki i w razie czego wymieniać, a później brać się za komp i VAG'a.

Czy odpuścić sobie sprawdznie cewek i innych i najpierw rozwiązać problem z kompem.

Pozdrawiam

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no mam miernik - jak więc sprawdzić te cewki??

Pozdro

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

autko naprawiane.

Okazało się, że padł zestaw cewek zapłonowych. Palił tylko na 2 i 3 gar.

Po wymianie autko odżyło, portfel schudł;)

Chyba następnym razem sam to wymienie;)

Pozdrawiam[br]Dopisany: 08 Kwiecień 2008, 16:57 _________________________________________________Witam,

po sukcesie w naprawie samochodu...kilka dni temu - dzisiaj rano znowu dostałem kontrolke żółtą - Check Engine :disgust: (jednak tym razem silnik ładnie chodził na wszystkie gary)

Pojechałem zaraz do majstra który mi moduł z cewkami wymieniał - stwierdził że padło podgrzewanie w sondzie lambda. Powiedział, że można przez jakiś czas z tym jeździć, ale przygotować się do wymiany trzeba.

Pytanie - jaki model pasuje do tego silnika?? Na forum szukałem, że ma to być sonda z grzałką 18W??

Może zna ktoś dokładny numer katalogowy, patrzyłem na inter-car'sie w sklepie ale tam sondy są z grzałkami 12W ?? Więc co polecacie na podmiankę.

Pozdrawiam

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świece nie badane - pewnie latają od nowości - 62 000 na blacie.

Co ile trzeba wymieniać??

A kable wizualnie OK.

Gość skasował mi błąd z tej lambdy i odpalałem autko już kilka razy i wsio OK.

Zobaczymy jutro w trasce.....

A co mają świece do układu podgrzewania w sondzie lambda?

Jak sprawdzić kable ?

Pozdro

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...