Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki akumulator kupić ? od A do Z


mariusz-ysko

Rekomendowane odpowiedzi

Powinien dać radę ale jak będziesz kupował to możesz wziąć coś z minimum 600-640a. Nie jesteś w stanie kupić podstawowego miernika? Toć to grosze i wszędzie to mają. Kupisz nowy aku i ten też dobijesz jeśli okaże się , że w aucie ładowania brak albo jest za słabe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Rozglądam się za aku bo ten co mam na aucie jest ori z 2006 roku z tego co pamiętam ma wybite na przyłączu od klemy 80Ah i 620 prądu rozruchowego. Byłem w sklepie z akumulatorami i sprzedawca mi sprawdził testerem że aku jest ok i żeby nie wymieniać jednak mam trochę inne zdanie i mam wrażenie że gdy jeżdżę tylko do pracy 5 km w jedną strone i wracam to na drugi dzień gdy odpalam auto rano to przy niższych temp jak teraz musze lekko go przykręcic i niema chyba tego ''kopa'' Co o tym myślicie? A rozglądałem się dzisiaj za akumulatorem Varta Silver 85Ah 800 prądu rozruchowego cena 380zł. Silnik 1.9 Tdi Avf w środku grzane fotele, navi pakiet oświetlenie 4x grzane szyby podgrzewane lusterka, xenon. nie będzie za duży ten aku jak na moje auto ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinien dać radę ale jak będziesz kupował to możesz wziąć coś z minimum 600-640a. Nie jesteś w stanie kupić podstawowego miernika? Toć to grosze i wszędzie to mają. Kupisz nowy aku i ten też dobijesz jeśli okaże się , że w aucie ładowania brak albo jest za słabe.

Mówiąc jeszcze prościej: jeżeli bateria nie wytrzymała nawet pół roku to znaczy, że problem jest nie w akumulatorze tylko w układzie ładowania lub np w rozruszniku. Lepiej kupić mierniczek uniwersalny za 15zł (lub kilka funtów, euro, dolarów) i zmierzyć napięcia tak jak kolega podpowiedział. Ryzyko finansowej wtopy dużo mniejsze bo równe tylko 15zł a nie 300zł.

(...) ten co mam na aucie jest ori z 2006 roku z tego co pamiętam ma wybite na przyłączu od klemy 80Ah i 620 prądu rozruchowego. Byłem w sklepie z akumulatorami i sprzedawca mi sprawdził testerem że aku jest ok i żeby nie wymieniać (...) jeżdżę tylko do pracy 5 km w jedną strone (...)

Na siłę nie ma co kupować. Przy takim stylu pracy (krótkie jazdy) poprostu warto kupić jakąś zgrabną ładowarkę i raz na tydzień doładować akumulator. Dopiero jeśli to nie pomoże pomyśleć o kupnie nowej baterii. Jeżeli on w ogóle jeszcze żyje przy takim traktowaniu i odpala to znaczy, że musi byc całkiem niezły ;) Zresztą w przypadku takich krótkich dojazdów ładowarka będzie niezbędna również po zakupie nowego akumulatora, bo inaczej po roku ten nowy też już będzie ledwo zipał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie prośba o rade. Moje auto przy tych lekkich mrozach co były teraz miał trudności małe przy odpaleniu. Teraz mam wsadzony ori AUDI bynajmniej są tam takie naklejki na nim 44Ah, moim zdaniem to za mało. Fakt faktem nie jeżdżę dużo autem bo w roku myślę z 13-15 tys km i trasy około 50-70 km raz na tydzień czasem dwa. Rozmawiałem już z kolega hortomagiko który udzielił mi prawie wszystkich info jaką firme kupić, ale nie wiem ile Ah ??

Edytowane przez eXik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po długich poszukiwaniach akumulatora, ostatecznie byłem zmuszony (padł calkowicie akumulator) do kupienie pierwszego jaki mi się trafił, chociaż planowałem zakup VARTY 85 AH na 800 A, którego nie mogłem dostac ostecznie kupiłem Akumulator Topla Energy 100Ah 900A i jestem jak na razie bardzo zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinien dać radę ale jak będziesz kupował to możesz wziąć coś z minimum 600-640a. Nie jesteś w stanie kupić podstawowego miernika? Toć to grosze i wszędzie to mają. Kupisz nowy aku i ten też dobijesz jeśli okaże się , że w aucie ładowania brak albo jest za słabe.

Mówiąc jeszcze prościej: jeżeli bateria nie wytrzymała nawet pół roku to znaczy, że problem jest nie w akumulatorze tylko w układzie ładowania lub np w rozruszniku. Lepiej kupić mierniczek uniwersalny za 15zł (lub kilka funtów, euro, dolarów) i zmierzyć napięcia tak jak kolega podpowiedział. Ryzyko finansowej wtopy dużo mniejsze bo równe tylko 15zł a nie 300zł.

(...) ten co mam na aucie jest ori z 2006 roku z tego co pamiętam ma wybite na przyłączu od klemy 80Ah i 620 prądu rozruchowego. Byłem w sklepie z akumulatorami i sprzedawca mi sprawdził testerem że aku jest ok i żeby nie wymieniać (...) jeżdżę tylko do pracy 5 km w jedną strone (...)

Na siłę nie ma co kupować. Przy takim stylu pracy (krótkie jazdy) poprostu warto kupić jakąś zgrabną ładowarkę i raz na tydzień doładować akumulator. Dopiero jeśli to nie pomoże pomyśleć o kupnie nowej baterii. Jeżeli on w ogóle jeszcze żyje przy takim traktowaniu i odpala to znaczy, że musi byc całkiem niezły ;) Zresztą w przypadku takich krótkich dojazdów ładowarka będzie niezbędna również po zakupie nowego akumulatora, bo inaczej po roku ten nowy też już będzie ledwo zipał.
Ladowalem go prostownikiem automatycznym i najpierw lądował go około godziny prądem 3A i później spadło do zera. Według mnie akumulator ma już za mały prąd rozruchu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany, gdzie sprawdzić A4 B6, jaki mamy alternator i jaki akumulator może być założony? Chodzi mi o to, jaką maksymalną moc może mieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany, gdzie sprawdzić A4 B6, jaki mamy alternator i jaki akumulator może być założony? Chodzi mi o to, jaką maksymalną moc może mieć.

353mm (długość), 175mm (szerokość), 190mm (wysokość) o takich wymiarach miesci sie bez problemu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie prośba o rade. Moje auto przy tych lekkich mrozach co były teraz miał trudności małe przy odpaleniu. Teraz mam wsadzony ori AUDI bynajmniej są tam takie naklejki na nim 44Ah, moim zdaniem to za mało. Fakt faktem nie jeżdżę dużo autem bo w roku myślę z 13-15 tys km i trasy około 50-70 km raz na tydzień czasem dwa. Rozmawiałem już z kolega hortomagiko który udzielił mi prawie wszystkich info jaką firme kupić, ale nie wiem ile Ah ??

Bierz 60-64ah więcej nie ma sensu. Altek masz pewnie 70a ale jakoś to ogarnie. Przy awarii wymień sobie dla hecy na 90a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany, gdzie sprawdzić A4 B6, jaki mamy alternator i jaki akumulator może być założony? Chodzi mi o to, jaką maksymalną moc może mieć.

353mm (długość), 175mm (szerokość), 190mm (wysokość) o takich wymiarach miesci sie bez problemu

Prawdobodobnie jest to poadne w kodach ja mam alternator 140 A i akumulator 140 Ah

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekować :)

Przy wymianie poczyść sobie klemy i masy do budy. Ewentualnie jak masz użyj smaru miedzianego na klemach. U mnie poprawiło to ładowanie o ok 0.20v na klemach. Z ciekawości jakiej firmy kupujesz? Ja od siebie polecam Banner'a albo Fiamm'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie Varty Silver 85 Ah. Mam go od 2 lat, żadnych problemów, nigdy mnie nie zawiódł. Jak nie jeżdżę w trasę a tylko po mieście, to sporadycznie wrzucam go na prostownik.

Jakby kogoś dziwiło dlaczego taki duży to odpowiadam - webasto.

Pamiętajcie że bezobsługowy nie oznacza że nic przy nim nie trzeba robić. Co jakiś czas należy miernikiem sprawdzić napięcie spoczynkowe i ewentualnie podładować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz Bannera są najcięższe:) Polecam. I kupuj u kolegi z którym piszesz, sprawdzony koleś.

Edytowane przez Mesiah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Planuje kupno aku do mojej B7 2.0TDI BRE. Wg kodów wyposażenia J1D battery 72 Ah 380 A DIN 620 A EN...do dziś miałem rocznego Five Star'a 75 Ah 640 A ( rzeczywiście miał 600 A jak sprawdziliśmy miernikiem ) lecz ostatnio po nocnym postoju w garażu podczas niższych temperatur ( 5 st C ) miał problem wyrobić z b. dobrym odpaleniem...kręcił ale już z lekkim oporem...aku był dobry...bylem w serwisie aku i posprawdzali mi wszystko w samochodzie, podładowali aku i dalej to samo miało miejsce...wiec postanowiłem kupić coś większego... :)

Dodam, że wyposażenie mam seryjne z małym wyjątkiem - Radio Concert (2 din) zamieniłem na RNS-E.

Byłem w jednym sklepo-serwisie i gość poleca TAB MAGIC 12 V 75 Ah 720 A (EN) ( rzeczywiście miał 780 A jak sprawdziliśmy miernikiem ) lub Fiamm Titanium Plus 75Ah 12V 730A (EN) ( rzeczywiście miał 720 A jak sprawdziliśmy miernikiem ). Oba mają dwa lata gwarancji jak większość akumulatorów.

Co o nich myślicie? Cena 330-340 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...