Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki akumulator kupić ? od A do Z


mariusz-ysko

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, KINIAM napisał:

Prąd rozruchu ORI 340A a masz 700A.

W jakich normach jest to podane EN, DIN, IEC, SAE ?

To 340A to chyba w DIN a 700A w EN a może SAE.

 

 

 

prąd ORI 340A znalazłem po zdekodowaniu oznaczeń, a norma nie była uwzględniona (zakładam, że tak jak piszesz)
natomiast 700A jest w normie EN

gdzie mogę znależć te normy? chciałbym się zapoznać z nimi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam Panowie, uszkodzilem akumulator 74ah Boscha s4. Mam zamiar w najbliższym czasie   doposazyc moja a4 w 4el szyb, grzane fotele z kanapa składane lusterka 3x fotochrom    i pewnie jeszCze dużo rzeczy których nie sposób wymienić na tą chwilę czy taki wystarczy?https://m.ceneo.pl/20315994#tab=spec

Robię raczej krótkie trasy a Nie chce dokonywać zakupu dwu krotnie. Auto stoi a potrzebuje dojeżdżać do pracy dziś jutro muszę coś kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jaki akumulator polecacie bo na zimę muszę coś kupić.0

4-5 lat temu kupiłem Bosch silver 5 77Ah/780A i już padł praktycznie, bo nawet w okresy przedzimowe nie podoła - w sklepie polecili mi jakieś polskie (nazwy nie pamiętam) ponoć tanie i bardzo dobre - odradzają Boscha i Vartę ... to co? Moll czy coś inego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, adadur napisał:

  odradzają Boscha i Vartę ... to co? Moll czy coś inego?

Mam BLUE Vartę bezobsługowy w dieslu 7 rok robiłem pomiary i tę zimę jeszcze powinien wytrzymać, może kiedyś produkowali lepsze.

MOLL Kamina niczego sobie.

Polecam Duracell, Yuasa raczej te obudowy szare, Tuborg lub ukraińskie Westa Forse.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc nie gdybałem długo ... nowy akumulator w aucie ... zanim kupiłem zadzwoniłem do ASO ale cena  ori 900zł mnie zniechęciła...

Sprzedawca polecał Tuborga Gold 77Ah (prąd rozruchowy 820 A !!! bardzo wysoko)- polski wyrób, sprzedają od dłuższego czasu i klienci chwalą, 3 lata gwarancji, byłem już zdecydowany ... ale w sklepie dojrzałem na półce Molla M3 75Ah (prod rozruchowy 680 A) - podniosłem oba - nie odczułem różnicy w wadze. To poprosiłem o sprawdzenie napięcia i prądu rozruchowego, powiedziałem który wypadnie lepiej tego wezmę ... Tuborg miał ponad 12,8 V i  miernik wskazał ponad 780 A na rozruch, mol miał 12,59 V i ... rozruch 780 A !!! - gdzie producent podaje 680 ... WOW! ... cena Tuborga 370 ... ale za 470 kupiłem MOLLa ... na aucie po odpaleniu włączeniu odbiorników i ponownym sprawdzeniu prądu rozruchowego aku pokazało ... 820 A ... uznaję że to bardzo trafiony zakup mimo stówki więcej wydanej.

Stary aku ... Bosch silver S5 był z 2012r. wymieniałam w w zimę 2012/2013 ... 6 lat  ... hmmm uznał bym to za przyzwoity wynik.

Co ciekawe sprzedawca zdecydowanie odradził Moll Kamina ... to budżetowa seria Molla, która nawet nie jest produkowana w Niemczech ... za te pieniądze wolał bym coś markowego - polskiego, jak Tuborg, ZAP czy  Jenox.

Edytowane przez adadur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy ktoś z Was używa i poleca taki akumulator Varta Silver Dynamic E44 (77Ah 780A) (P+)

Szczerze nie wiem co kupić. Chciałem Boscha S5 ale wielu odradza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta varta to to samo co Bosch silver 5 i sa to przyzwite wyroby choc slyszalem ze Bosch to teraz nie to samo co pare lat temu ale z ta firm czesto takie ploty kraza i trudno sie do tego odniesc a nie sadze by zmieniali technologie na nie korzysc ... naprawde nie obawiaj sie tez polskich producentow

Edytowane przez adadur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Willy_Will napisał:

Witam, czy ktoś z Was używa i poleca taki akumulator Varta Silver Dynamic E44 (77Ah 780A) (P+)

Szczerze nie wiem co kupić. Chciałem Boscha S5 ale wielu odradza.

Ja używam tej Varty, ale dopiero od roku i jak na razie nie miałem żadnych problemów z rozruchem. Zaraz po zakupie tego aku musiałem odstawić auto na 2 tygodnie bez odpalania i po tych dwóch tygodniach odpalił od strzała. Ale mogę opowiedzieć pewną historię z zimy sprzed dwóch lat, gdy wówczas moja stara Centra odmówiła posłuszeństwa, a sąsiad miał tą Vartę i jemu z kolei zatkał się filtr paliwa, ale zanim się zorientował co jest grane to dobre pół godziny próbował odpalić silnik i rozrusznik cały czas kręcił jak szalony, więc nawet w wysokim mrozie varta zachowywała dużą sprawność. Co prawda jego próby odpalenia skończyły się naprawą alternatora bo bezmyślnie polewając filtr wodą z czajnika zalał sobie altek, ale silnik odpalił :)

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jaki Aku kupić do mojego holmatrowozu ? 2.0 TFSI, napchany w dużo odbiorników prądu i ciagle doposażany. 

Wyczytalem ze między 60 a 66Ah powinienem celować i prąd 600A.

Zakup na lata, nie znam się, a nie chce żeby mi za szybko brakło prądu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dordźcie załaczam zdjecia był przyjacielem przez prawie 11 lat od lipca 2008 ale juz dużej nie bede go męczył

co podobnego jakościowo? a co w wersji ekonomik ... bede wdzieczny za pomoc

a4 2,5TDI

pozdrawiam

20190209_094126.jpg

20190121_135041.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jaki akumulator polecacie do Audi a4 b6 1.9 tdi 130 KM , na wlepce mam podane JOR wiec niby 80 Ah , ostatnio mialem wlozony Bosha 74 AH i jest juz na wykonczeniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie :) 

Jaki akumulator polecicie do Audi A4 B6 1.9 TDI 130 KM? Chodzi o markę i jakie prądy? ;)
Głównie krótkie odcinki, do 20 km dziennie, tylko raz na jakiś czas dłuższa trasa.

Pozdrawiam ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze ktos podpowie jakie parametry powinien miec akumulator do A4 B6 2400 v6 170km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, ardr napisał:

Moze ktos podpowie jakie parametry powinien miec akumulator do A4 B6 2400 v6 170km.

Zależy od wyposażenia...

Najszybciej odczytasz z kodów na wlepce w bagażniku w sedanie a chyba  pod kanapą w Avancie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jaka firma jest w tej chwili na topie, bo stoję przed wyborem ?

Audi a4 b6 2.4

Edytowane przez wybaczmi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, wybaczmi napisał:

Panowie jaka firma jest w tej chwili na topie, bo stoję przed wyborem ?

Audi a4 b6 2.4

Bierz bannera,aku obsługowy co w tej chwili jest już rzadkością i ukłonem w stronę użytkownika. Dobre opinie zbiera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ew. ukraińską Amegę, wziąłem ostatnio na próbę i z 680A testery pokazały 790A rozruchu. Również jest obsługowy (można sprawdzać poziom elektrolitu. Cena konkurencyjna, dostępne z wysyłką na Allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...