Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki akumulator kupić ? od A do Z


mariusz-ysko

Rekomendowane odpowiedzi

1. Dolewanie wody jest dobre wtedy gdy ubytek jest niewielki czyli ma sens regularne kontrolowanie i w razie potrzeby dolewanie. Jeśli akumulator przez rok jeździł z z ubytkiem 30 - 50% wody to już wiele z niego nie będzie i przy tęższym mrozie i tak nie da rady. Więc owszem można go sobie regenerować i tzymać jako zapas warsztatowy a do samochodu lepiej kupić nowy i pewny.

2. Osłona na akumulator daje sporo bo przede wszystkim akum sie nie brudzi, ma sucho, nie jest zachlapany płynem ze spryskiwaczy itd. Brud i woda na jego obudowie to substancja przewodząca która może powolutku rozładowywać baterię. Jak bardzo - nie wiem ale teoretycznie może.

Co to ciepełka to bateria w czasie jazdy jest grzana prądem ładowania, jak wspomniał mój poprzednik. Nawet po 8 godzinach stania na mrozie temp pod osłoną może być minimalnie wyższa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

... Osłona na akumulator daje sporo bo przede wszystkim akum sie nie brudzi, ma sucho, nie jest zachlapany płynem ze spryskiwaczy itd. Brud i woda na jego obudowie to substancja przewodząca która może powolutku rozładowywać baterię. Jak bardzo - nie wiem ale teoretycznie może.

zgadza się.u mnie przez pękniętą osłonę sączyła się woda w tak niefortunny sposób,że robiło zwarcie

i za każdym razem po deszczach aku po nocy był sporo rozładowany.po wymianie przykrywki obudowy jak ręką odjął :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, to i czas na moj akumulator. tylko nie mam pojecia jaki mam kupic. a sytuacja wyglada tak:

mam u siebie fabryczny aku, i dokladalem xenon ( wszystko w originale )

wiem ze b7 w xenonie maja chyba wiekszy alternator i akumulator ( jeszcze to sprawdze ) albo od razu powiedzcie jaki macie u siebie altek i aku.

i co teraz? jaki byscie kupili aku w mojej sytuacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź po wlepce jaki masz w oryginale.

Kup Molla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam 95Ah akumulator i altka 200A mam bogatą opcje łącznie z nawi bixenonami skrętnymi itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz tez mam ori aku juz 8 rok. Ape zastanawiam sie nad kupnem wiekszego ...

A po co Ci większy ?

Wystarczy taki jak jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz MOLL - robią bardzo dobre akumulatory, mam już pare lat i jakość pierwyj sort :decayed:

tylko uwazaj zeby ci nie wcisneli jakiegos "starego" zdawnej dostawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie mój ori akumulator odmówił posłuszeństwa :facepalm: i to wtedy gdy potrzebowałem samochód. Powiedzcie mi jedną rzecz. Akku podobno dobiera się do wyposażenia. Oryginalnie w mojej A4 siedziało cos takiego 12A 380A 80Ah DIN 640A EN/SAE a że od kupna auta podokładane jest parę rzeczy typu RNSE i grzane stołki, więc jaki musiałbym teraz kupić akumulator żeby go nie obciążać za bardzo??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli potrzebuje 380A 80Ah? Bo nie wiem dlaczego jest jeszcze to 640A ?! :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli potrzebuje 380A 80Ah? Bo nie wiem dlaczego jest jeszcze to 640A ?! :mysli:

380A i 640A to prąd jaki jest w stanie oddać akumulator. Jesli masz fabrycznie 80Ah to brałbym taki sam lub "troche" większy ale na pewno ten z większym prądem do diesela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie wystarczy i będziesz zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie wystarczy i będziesz zadowolony.

Ok. Dzięki wielkie za poradę :thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może mi powiedzieć jak sprawdzić datę produkcji na akumulatorze Moll M3? Na fabrycznym aku Moll data jest nabita na klemie minusowej. Czy tak samo jest na wszystkich akumulatorach Molla czy data produkcji jest w innym miejscu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Czy tak samo jest na wszystkich akumulatorach Molla czy data produkcji jest w innym miejscu?

2 tygodnie temu kupiłem MOLL Kamina Start. Data produkcji wybita jest na biegunie "-" akumulatora (tydzien/rok produkcji).

--

Pozdrawiam.

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Czy tak samo jest na wszystkich akumulatorach Molla czy data produkcji jest w innym miejscu?

2 tygodnie temu kupiłem MOLL Kamina Start. Data produkcji wybita jest na biegunie "-" akumulatora (tydzien/rok produkcji).

--

Pozdrawiam.

Sławek

Ok dzięki za info, a możesz powiedzieć z jaką datą udało Ci się kupić ten aku??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...