Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki akumulator kupić ? od A do Z


mariusz-ysko

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie pytanko mam 1,8 silnik i na stronie warty wychodzi ze powinniem kupic akumulator 70-80 Ah czy to nie jest aby za duzy do benzyny? ja myslałem kupic max 62ah bo tyle mi powiedzieli w dobrym sklepie! Pytanie do ludzi z tym silnikiem jaki macie aku? ilu Amperowy?

AHA i dodam ze raczej warta jest niewiarygodna na tej stronie brat kupil sobie 90amperow tak jak tam podaja i mu nie ładowałm, kupil 75Ah i śmiga jak złoto!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Mam takie pytanko mam 1,8 silnik i na stronie warty wychodzi ze powinniem kupic akumulator 70-80 Ah czy to nie jest aby za duzy do benzyny? ja myslałem kupic max 62ah bo tyle mi powiedzieli w dobrym sklepie! Pytanie do ludzi z tym silnikiem jaki macie aku? ilu Amperowy?

AHA i dodam ze raczej warta jest niewiarygodna na tej stronie brat kupil sobie 90amperow tak jak tam podaja i mu nie ładowałm, kupil 75Ah i śmiga jak złoto!

Byl juz taki temat http://www.a4-klub.pl/forum/viewtopic.php?p=47498&sid=587c0df67a99344049c39dabb119648a#47498

sprawdz po kodach wyposazenia http://igorweb.org/equidec/Default.aspx

ja mam np. J1P = battery 220 A (44 Ah)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć

przed chwilą próbowałem odpalić moją Niunie i na próbie się skończyło... AQ padł podłączyłem respirator ale nie wiem czy cos pomoże :/ link do stronki z dekoderem super, wiem że mam 420A 82Ah. Musze sprawdzic świece jeszcze

Pozdrawiam :a4fan: na zawsze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupilem do siebie ori taki jaki byl chyba 75Ah koszt 750 zł :decayed:

Ten aku to Moll, inne mi nie pasowaly rozmiarem , taki byl wczesniej i niby tak dawali w fabryce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cena :shocked: jak dla mnie. Moll idzie chyba ori w 2.5TDI tez miałem taki, ale po zmianie na Bosch wszystko gabarytowo pasuje jak należy

No niewiem, w kazdym badz razie ja szukalem w warcie i w innych aku i nie moglem dopasowac ... Moll pasuje idealnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupilem do siebie ori taki jaki byl chyba 75Ah koszt 750 zł :decayed:

Ten aku to Moll, inne mi nie pasowaly rozmiarem , taki byl wczesniej i niby tak dawali w fabryce

Ja też polecam akumulatory firmy MOLL są to chyba najlepsze aku. Ja wlaśnie kupiłem MOLL 85Ah za 550zł. 75Ah mogłem mieć za 500zł ale orginalny (też MOLL) był 80Ah i wolałem minimalnie większy niż mniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po ostatniej awari akumulatora kupiłem "VARTA SILVER dynamic" najważniejsze dane tehniczne:

Pojemnosć akumulatora [Ah] 100

Prąd rozruchu wg EN [A] 830

I nie narzekam. Sprawuje się bardzo dobrze w niskich temperaturach (-200C)nie mówiąc o letnich temperaturach :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy chodzi Ci donkristos o parametry akumulatora do Twojego auta ?

Jeśli tak to możesz je sprawdzić

TU: :arrow2:http://www.varta-automotive.pl/index.php?id=18&L=11

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich ja też mam dylemat . Ten akumulator jest troszke zamazany ale przeczytałem że ma 680Ah firmy MOLL a na naklejce mam kod :confused4:J0R = battery 380 A (80 Ah) J0R = akumulator 380 Amperow (80 Amperogodzin mam silnik 1.9 TDI AHU 90 KM klima .I jaki mam zakładać do swojej Audiczki aku i jak rozłącze klemy to się nic nie stanie z elektroniką nierozkoduje się coś i niechodzi o radio .

Proszę o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w wyborze aku nalezy uwzglednic przedewszyskim pojemnosc. poniewaz akumulator musi byc dobrany do wydajnosci alternatora aby byl zawsze doladowany, ale nie przeladowany.

druga wartosc ktora sie podaje to max prad rozruchowy, ta wartosc im wieksza tym lepsza, poniewaz mowi o tym jakie natezenie pradu max moze akumulator oddac. pomimo ze rozrusznik nie wykorzystuje tej mozliwosci gdy temperatury sa dodatnie, to w przypadku silnych mrozow gdy wydajnosc pradowa akumulatora spada taki akumulator ma wciaz zapas pradowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam MOLL 85 Ah ponieważ 80 Ah nie jest obecnie produkowany przez tą firmę. Akumulatory 80 Ah były montowane w samochodach koncerny VW-Audi do chwili gdy VW uruchomił własną fabrykę akumulatorów w Brazylii. Ponieważ był to produkt zastrzeżony firma Moll wypuściła 85 Ah. W moim aucie akumulator Moll wytrzymał 9 lat co może świadczyć o jakości ich produktów zakładając że jest sprawne w aucie ładowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich ja też mam dylemat . Ten akumulator jest troszke zamazany ale przeczytałem że ma 680Ah firmy MOLL a na naklejce mam kod J0R = battery 380 A (80 Ah) J0R = akumulator 380 Amperow (80 Amperogodzin mam silnik 1.9 TDI AHU 90 KM klima

ten aternator mam taki 8GL = alternator 120A ten aternator mam taki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to w czym dylemat?? kupujesz nowy aku (dobrej jakosci) o 80Ah i jakism tam pradzie rozruchowym i juz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeciez napisalem, ze prad rozruchowy im wiekszy tym lepiej. czyta ktos te posty?

kiedys w duzym fiacie mialem akumulator FA Piastów, wytrzymał 8 lat.

Varta robi bdb akumulatory, szczegolnie serie silver dynamic i ultra dynamic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...