Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki akumulator kupić ? od A do Z


mariusz-ysko

Rekomendowane odpowiedzi

Wytrzymał dlugo bo pewnie był starannie obsługiwany. Dzisiejsze akumulatory tradycyjne nazywa sie bezobsługowymi a to nie do końca prawda- trzeba wody destylowanej dolewać jeśli poziom elektrolitu spadnie. Warto sie zastanowic nad akumulatorem żelowym- w niskich temperaturach nie rozładowuje się tak szybko jak zwykły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

[b5 ADP 1.6] Mam takie pytanie według naklejki z kodami powinienem miec akumulator 175A 36 Ah aktualnie mam (pada) 44Ah 210 A. Czy ten z kodu nie jest za mały patrząc na wyszikiwarke Varty to min. powinno byc 44 Ah i 400A!? Spory rozrzut. Jaki kupić teraz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam audi A4 2001r i silnik 1.8 turbo w benzynie i sekwencje na gaz,mam problem z odpalaniem auta kazdego dnia,po 1 dniu stania juz wogole nie dam rady go odpalic...czy chodzi o akumulator??jaki kupiz zeby byl dobry??pomozcie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jaki mam zakupic akumulator do mojej A4 z silnikiem 1.8 benzyna

?[br]Dopisany: 28 Lipiec 2009, 19:15_________________________________________________

Mam audi A4 2001r i silnik 1.8 turbo w benzynie i sekwencje na gaz,mam problem z odpalaniem auta kazdego dnia,po 1 dniu stania juz wogole nie dam rady go odpalic...czy chodzi o akumulator??jaki kupiz zeby byl dobry??pomozcie...

Sprawdz ladowanie akumulatora na mierniku ale pod 'obciazeniem'. Wydaje mi sie ze przyczyna nie lezy po stronie ak. lecz alternetora. Odpalanie jest takie same jak i na BP i gazie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety juz wiem,ze to napewno nie wina bateryjki....problem jest coraz wiekszy,bo juz drugi elektryk mowi ze wszystko wskazuje na akumulator a jednak to nie jest to(sprawdzalem na nowym i ta sama historia-2 dni i nawet nie zakrecil...)Czytalem o podobnych problemach i dzisiaj wyjalem bezpieczniki od modulu komfortu tylko wydaje mi sie,ze on raczej bedzie mial kilka zrodel zasilania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety juz wiem,ze to napewno nie wina bateryjki....problem jest coraz wiekszy,bo juz drugi elektryk mowi ze wszystko wskazuje na akumulator a jednak to nie jest to(sprawdzalem na nowym i ta sama historia-2 dni i nawet nie zakrecil...)Czytalem o podobnych problemach i dzisiaj wyjalem bezpieczniki od modulu komfortu tylko wydaje mi sie,ze on raczej bedzie mial kilka zrodel zasilania...

alternator kolego alternator... pomiary na wolnych obrotach bez obciazenia i pod pełnym obciazeniem, pomiary powtorzyc przy obrotach rzedu 2500-3000 i bedzie wiadomo czy go cos boli.

Jesli rozładowuje baterie przy postoju - bez jezdzenia - to cos kradnie prąd - i mogą to byc diody w alternatorze badz zwarcie na regulatorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj razem z znajomym elektrykiem podpielismy amperomierz za akumulatorem i okazuje sie,ze mam pobor pradu na postoju rzedu od 0,001 az do 0,4 A!!!!!!!!Zaczelismy wszystko odlaczac kolejno.Az doszlismy do licznika i tu cos dziwnego.Chodzi o to,ze przychodza tam 2 duze kostki i jesli jedna podlaczona lub druga to pobor jest zerowy(przy odlaczeniu wszystkich innych urzadzen)Ale jesli sa obie podlaczone to pobor rosnie .Jakby tego bylo malo 0,4A przeciez to strasznie duzo!A zeby tego bylo smieszniej ten pobor nie jest jednostajny tylko rosnie od 0,001 stopniowo do 0,4 po czym znowu spada powoli do 0,001 i tak caly czas....Dodam,ze sprawdzalismy jeszcze na 2 roznych licznikach i to samo....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy jaki aku do AVF? bo na moim starym nie ma oznaczenia(przynajmniej ja nie widzę)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :hi:.

Spotkała mnie nie miła niespodzianka:confused4:. Akumulator w Audi padł i niestety reanimacja nie pomogła...

Teraz mam pytanie jaki akumulator polecacie. Zbliża się zima i trudny okres dla samochodów, więc przydał by się jakiś dobry akumulator. Pytam, bo pierwszy raz coś takiego mnie spotkało.

Czy te wymienione przeze mnie akumulatory będą dobre i czy 63Ah nie będzie za mało?

http://www.allegro.pl/item759334848_bosch_s5_74ah_750a_2_lata_gwarancji_tylko_355_zl.html

http://www.allegro.pl/item763690230_akumulator_bosch_silver_s5_63ah_610a_gwa_krakow.html

a może inne polecacie?

Za wszelką pomoc bardzo dziękuje.

Pozdrawiam.

Widzę, że nie moge liczyć na pomoc... no cóż :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego ako ktore kupiles pasuje dobrze do auta?? bo tez mam tdi i czeka mn wymiana chyba bo w chlodne noce(przymrozki) juz mi pika wykrzyknik,ten model s5 ktory podales w linku jest chyba wiekszy?w sumie ten s4 chyba starczy co,niewiem jak cena bo sie nie orientowalem?[br]Dopisany: 16 Październik 2009, 10:10_________________________________________________ok juz znalazlem odpowiedz na moje pytanie,wedlug strony warty pasuje akumulator w wymiarach 278/175/175 lub wiekszy 315/175/175 ,obydwa pasuja bo jest tam mocowanie i chyba dwa gwinty na srube ,jeden pod wymiar 278 a drugi 315 ,tak mysle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :hi:.

Spotkała mnie nie miła niespodzianka:confused4:. Akumulator w Audi padł i niestety reanimacja nie pomogła...

Teraz mam pytanie jaki akumulator polecacie. Zbliża się zima i trudny okres dla samochodów, więc przydał by się jakiś dobry akumulator. Pytam, bo pierwszy raz coś takiego mnie spotkało.

Czy te wymienione przeze mnie akumulatory będą dobre i czy 63Ah nie będzie za mało?

http://www.allegro.pl/item759334848_bosch_s5_74ah_750a_2_lata_gwarancji_tylko_355_zl.html

http://www.allegro.pl/item763690230_akumulator_bosch_silver_s5_63ah_610a_gwa_krakow.html

a może inne polecacie?

Za wszelką pomoc bardzo dziękuje.

Pozdrawiam.

Widzę, że nie moge liczyć na pomoc... no cóż :good:

kolego do ADRa mozesz brac Boscha S4 60Ah. wiecej nie potrzeba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. No to i ja napiszę też coś o swoim AQ. Rok temu ( przy tych strasznych mrozach padł i ładowałem go). Dlatego też na tegoroczną zimę chcę kupić nowy.

W aucie mam ako AD 66Ah 600A, z kodów auta na tej stronie wyczytałem J0R = Battery 380 A (80 Ah). Aczkolwiek sądzę, że 80Ah to za dużo jak na auto bez klimy i ze zwykłym, seryjnym audio.

Na stronie Vatry zaś:

ULTRA dynamic 70Ah, 760A

SILVER dynamic 85Ah, 800A

BLUE dynamic 74Ah, 680A

BLACK dynamic 70Ah, 640A

Na stronie Bosch:

Akumulator Bosch S3 70Ah, 640A,

Akumulator Bosch S4 74Ah, 680A,

Akumulator Bosch S5 77Ah, 780A,

Na stronie Centry:

Centra Futura 77Ah, 760A

Centra Plus 74Ah, 680A

Centra Standard 70Ah. 680A

W sumie myślę, że 70Ah 640-680A będzie rozwiązaniem optymalnym. Co szanowni klubowicze sądzą na te temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pojemność akumulatora dobiera sie nie w zaleznosci od osprzetu lecz w zależności od wydajności układu ładowania.

dopuszczalna tolerancja to 10%.

instalacja akumulatora o zbyt dużej pojemności proawdzi do jego ciągłego niedoładowania, natomiast zbyt małej pojemności do przeładowania.

jedna i druga sytuacja prowadzi do przyspieszonego zniszczeina akumulatora.

sugeruje sprawdzać kody wyposażenia pojazdu i dobierać akumulator wg nich. ew. po nr VIN sprawdzic jaką pojemność przewiduje producent.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pojemność akumulatora dobiera sie nie w zaleznosci od osprzetu lecz w zależności od wydajności układu ładowania.

dopuszczalna tolerancja to 10%.

instalacja akumulatora o zbyt dużej pojemności proawdzi do jego ciągłego niedoładowania, natomiast zbyt małej pojemności do przeładowania.

jedna i druga sytuacja prowadzi do przyspieszonego zniszczeina akumulatora.

Wiem o tym, wiem.

Sugeruje sprawdzać kody wyposażenia pojazdu i dobierać akumulator wg nich. ew. po nr VIN sprawdzic jaką pojemność przewiduje producent.

Co do kodów to pisałem, że mam napisane J0R = Battery 380 A (80 Ah), ale wg mnie to chyba za dużo tych Ah jest ;|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś kupiłem akumulator Moll 80Ah, 640A po tym jak mój przy -0.5C ledwo obrócił wałem ale zapalił :)

cena??

Cena dosyć spora - 490 PLN. A kupiłem 80Ah bo taki ma być, zresztą w kodach to pisze. A Moll, bo jest dawany jako oryginał przez audi (mercedes, porsche również je montuje) i z tego co przeczytałem chwalony. Dla ciekawostki wysokość jego wynosi 19cm i wchodzi bez problemu, nic nie wystaje. Prawdziwym testem dla niego będzie -20C, -25C w tedy się okaże co jest wart.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taa ostatnio tez byłem w sklepie tylko z akku (istnieje chyba z 40 lat) i gosciu wcisnal mi Molla mówiąc: "Panie Boscha to można w d*pę sobie wsadzić" :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...