Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Czyszczenie miski olejowej


Siwy1122

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam następujące pytanko, jak po wymianie oleju wyczyścić miskę olejową? Spotkałem się z tym że niektórzy po spuszczeniu oleju przelewają benzynę ekstrakcyjną, ale coś nie jestem do tego przekonany. Wchodzi jeszcze wariant ściągnięcia miski olejowej ale czy w silniku 1.8 ADR jest to dość skomplikowane ? :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc, pierwsze slysze! ale slyszalem o odpaleniu silnika po spuszczeniu oleju aby wydmuchac resztki :polew: Nie widze namniejszej potrzeby aby czyscic miske, silnik to nie sala operacyjna ze musi byc sterylnie czysta. A napewno nie sciagalbym tylko po to miski. Wymiana oleju naprawde wystarczy no i oczywiscie filtra oleju. Pozdrawiam Jocker01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam następujące pytanko, jak po wymianie oleju wyczyścić miskę olejową? Spotkałem się z tym że niektórzy po spuszczeniu oleju przelewają benzynę ekstrakcyjną, ale coś nie jestem do tego przekonany. Wchodzi jeszcze wariant ściągnięcia miski olejowej ale czy w silniku 1.8 ADR jest to dość skomplikowane ? :kox:

gratuluje pomyslu :polew:

jezlei chcesz przeplukac, to poswiec porcje oleju ( ilosc do wymiany ) i filtr. przejedz ze kilkadziesiat km i wymien ponownie olej i filtr. pozbedziesz sie wtedy resztek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...