Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Naprawa wyświetlacza w radiu Chorus - nieświecące piksele - fixed


hotrod

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

może się komuś przyda.

w końcu zabrałem się za naprawę mojego wyświetalcza w radiu. Od roku zanikały kolejne linie, tak że ostatnio już nic nie widziałem tylko poświatę i pojedyncze piksele. Przyzwyczaiłem się do tego, ale problem pojawił się jak musiałem podładować akumulator i wyciągnałaem go :wallbash: Okazuje się, że jest dość trudno wprowadzić kod na ślepo w końcu zablokowałem radio. ;(

Przeszukałem parę forów i znalazłem metodę nakłuwania taśmy w celu poprawienia styków.

DZIAŁA :good: teraz wyświetlacz jest jak nowy.

Po wyjęciu radia i zdemontowaniu panelu wystarczy "ponakłuwać" linie na łączeniu taśmy z płytką oraz z samym wyświetlaczem. Ja użyłem starego przytępionego cyrkla bo bałem się że igła przebije ścieżki i będzie kaplica.

Podczas nakłuwania taśmy przy ekranie nalezy uważać żeby nie uszkodzić procesora, który znajduje się teraz od spodu - dla pewności i stabilności trzymałem cały panel w ręce.

IMAG0040.jpg

IMAG0029.jpg

  • Pomoc techniczna 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawy sposob i najwazniejsze skuteczny napewno sie przyda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam podobny problem z klimatronikiem. nie świecą całe cyfry. Może ktoś wie jak sobie z tym poradzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstaw zdjęcia przed i po jak masz, albo przynajmniej jak teraz świeci.

Niestety pomyślałem o tym jak już miałem rozkręcone radio na biurku i nie chciało mi się go skłądać spowrotem :gwizdanie:

ale wystarczy, że wyobrazisz sobie tylko 4 świecące piksele - było naprawdę źle.

Poniżej zdjęcie działającego już wyświetlacza po naprawie. :kox:

IMAG0053.jpg

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wystarczy "ponakłuwać" linie na łączeniu taśmy z płytką oraz z samym wyświetlaczem.

...Czy chodzi o to, aby te nakłucia "naprawiły"połączenia na stykach?

Jeśli tak, to może lepiej będzie delikatnie małą lutownicą potraktować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może powiedzieć gdzie dokładnie nakłuć tą taśmę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączę się do tematu.. Próbowałem to robić wg ww opisu jednak nic to nie dało.. Można prosić o jakiś krótki filmik albo zdjęcia w których dokładnie miejscach trzeba to nakłuwać? Ale rozumiem nakłuwać tzn nie przebijać tylko wciskać jakby te linie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobiłem na chorusie :) działa :)  a było widać tylko dwie pionowe kreski :)

IMG_20170924_172314.jpg

Edytowane przez olewnicd
Literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś naprawiłem wyświetlacz według wskazówki HodRod Pasjonat 1-szy post. Robiem to na wyczucie  jest to pierwsza taka moja ingerencja. Naprawa polegała na rozkręceniu panelu w radiu  czyli najpierw 4 śrubki , pokazuje się taśma wyświetlcza która łączy się ze ścieżkami do układu scalonego.  Tak jak kolega pisał uzyłem cyrkla początkowo dociskałem dość mocno tak ,że w dwóch czarnych ścieżkach ok 1 mm od ścieżki  miedzianej  pokazał mi się pod czarną izolacją  miedziany kolor. Potem jednak ostrożnie dociskałem tak ,że na czarnych liniach pojawiało się małe wgłębienie. Używałem podczas  tej czynności okularów z lupą ,żeby  dokładnie widzieć  miejsce ucisku. Wgłębienia były niewielkie chodzi o to by docisnąć izolację do miedzi. .

Potem odkręciłem kolejne  4 śrubki i wyciągnąłem całą płytkę   wyświetlaczem. Przy samym wyświetlaczu również zobaczyłem czarne linie  delikatnie  zrobiłem  wgłębienia na nich cyrklem. Złożyłem całość  i okazało się że: WSZYSTKIE  PIKSELE  ŚWIECA . Napisy są czytelne  bez bez ubytków.

 

Teraz szukam  jakam w necie jak naprawić głośność w radyjku concert, oraz jak aktywować wejście AUX albo wpiąć się modułem  MP# za 30 zł w miejsce magnetofonu. Może ktoś wie to proszę o info.Pozdrawiam rafał.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam instrukcję jak to zrobić. Dopiero świeżo to wykonałem i działa! 

Pierwsza czynność to jest wyjęcie radia i zdjęcie pokrywy mechanizmu zwykłym śrubokrętem można to wykonać. 

 

IMG_20190430_132454.jpg

 

 

IMG_20190430_061816.jpg

IMG_20190430_061927.jpg

IMG_20190430_065833.jpg

IMG_20190430_062922.jpg

IMG_20190430_062941.jpg

IMG_20190430_063004.jpg

IMG_20190430_070206.jpg

IMG_20190430_070950.jpg

IMG_20190430_074320.jpg

IMG_20190430_110440.jpg

IMG_20190430_113524.jpg

IMG_20190430_114332.jpg

MOŻE UDA SIĘ WYKONAĆ TĄ NAPRAWĘ OD 5 CZYNNOŚCI. BO WTEDY CHYBA BĘDZIE MOŻNA OD RAZU ŚCIĄGNĄĆ PANEL. 

Edytowane przez tomikozak
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działa.  Kupiłem z uszkodzonym, połowa Lini nie wyświetlała, w tej chwili jak nowy .

20221213_154814.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...