Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Wyciek oleju z rury intercoolera


lukasza4

Rekomendowane odpowiedzi

Generalnie nie powinno tam być oleju. W praktyce zawsze się tam zbiera. Trzeba zdjąć to kolanku i zlać olej. A najlepiej wyjąć intercooler i przemyć z oleju :th:[br]Dopisany: 08 Kwiecień 2008, 02:38 _________________________________________________kiedyś nawet robiłem z kumplem takie porównanie, że zmierzyliśmy temperaturę w dolocie przed czyszczeniem i po czyszczeniu intercoolera. Różnica była ponad 10 stopni w całym górnym zakresie więc naprawdę warto się trochę pobawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie nie powinno tam być oleju. W praktyce zawsze się tam zbiera. Trzeba zdjąć to kolanku i zlać olej. A najlepiej wyjąć intercooler i przemyć z oleju :th:[br]Dopisany: 08 Kwiecień 2008, 02:38 _________________________________________________kiedyś nawet robiłem z kumplem takie porównanie, że zmierzyliśmy temperaturę w dolocie przed czyszczeniem i po czyszczeniu intercoolera. Różnica była ponad 10 stopni w całym górnym zakresie więc naprawdę warto się trochę pobawić.

Mam w związku z tym pytanie, jak przepłukać IC i czym???, co wystarczy zrobić, odkręcić. Pacjentem byłby 2.5 tdi V6 z 2 IC po bokach. Ciepłe dni się zbliżają więc wiecej chłodnego powietrza by sie przydało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To z prawej strony to wąż ciśnieniowy biegnacy od IC.

Poprawnie zamocowany powinien wchodzić DO tego plastikowej rury i zabezpieczony taką metalową klamerka.

Chociaż widziałem zakładany NA rure (ale to był AVB - wiec może) i był zabezpieczony metalową opaska zaciskową.

Wyjmij ten wąż, wyczyść z oleju i załóż nowy pierścień uszczelniający (ten czarny, gumowy, na końcu metalowej części).

33eee96c3f94f126.jpg - zdjęcie zaczerpnięte z forum vw-passat.pl

Pierścień dostaniesz w ASO, nr: 3C0 145 117 F

cena to cos kolo 12 zł.

Jak wyciągniesz ten wąż pewnie troszkę oleju tam bedzie (tak jak mowi Poziek).

Jeżeli bedzie go dużo to zainteresuj sie turbina :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płukałem benzyną, potem przedmuchałem kompresorem. Tyle. Warto je przeczyścić :th:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poziom na bagnecie jest ok praktycznie nie ubywa zaraz idę do garażu i zobaczymy co tam sie dzieje :th:[br]Dopisany: 08 Kwiecień 2008, 14:06 _________________________________________________zdjąłem te rurę i jest trochę oleju w środku ale nie duzż , przy okazji zauważyłem wyciek z okolicy zaworu EGR ale ten zawór chyba działa jak gaszę silnik to zamyka tę klapkę w kolektorze czy to olej z turbiny a może zawór padł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płukałem benzyną, potem przedmuchałem kompresorem. Tyle. Warto je przeczyścić :th:

Dzieki, muszę sie zmobilizować i zrobić pranie IC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poziom na bagnecie jest ok praktycznie nie ubywa zaraz ide do garazu i zobaczymy co tam sie dzieje :th:[br]Dopisany: 08 Kwiecień 2008, 14:06 _________________________________________________zdjolem tą rure i jest troche oleju w srodku ale nie duzo , przy okazji załwarzyłem wyciek z okolicy zaworu EGR ale ten zawór chyba działa jak gasze silnik to zamyka tę klapke w kolektorze czy to olej z turbiny a może zawur padł?

u mnie tez EGR jest caly uwalony olejem, chyba sporo osób ma z tym problem, warto go wykręcić, wyczyścić i wymienić uszczelki.

Można też wymienić cały EGR - koszt chyba 700zl

Jak bedziesz miał chwile wrzuć fotki na forum, jestem ciekaw bo masz mniej wiecej te same problemy co ja :decayed:

_________________________________________________

Marcin ja też sie za to zabieram.

Dzisiaj na próbę chciałem odkręcić zderzak - ale nie wyszło :wallbash:

http://www.a4-klub.pl/smf/b6_awx_jak_wyjac_intercooler-t29555.0.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...