Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ATJ] Rytmiczne stukotanie


Mariusz Z.

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problemik ze stukotaniem pojawiającym się przy ok. 40km/h. Jest to rytmiczny stukot, którego częstotliwość rośnie ze wzrostem prędkości, przy skręcie w lewo cichnie. W aucie znalazłem skrzywioną lewą półoś i rozsypany wewnętrzny przebub. Jednak po wymianie kompletnej półosi stukot nadal jest. Dla pewności dałem następną półoś ale bez zmian. Co to może stukotać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co dokładnie w mechaniźmie różnicowym? Miałem ten mechanizm na stole i wszystkie wałki łożysk są na miejscu, bieżnie nie widac aby były jakoś specjalnie skatowane, zęby niepołamane, flansze proste. No chyba, że gołym okiem nie zbada się mechanizmu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a poskladales jak trzeba? bardzo wazna jest regulacja mechanizmu podkladkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

samochod na podnosnik, kogos do srodka uruchamiasz silnik wlaczasz bieg i rozpedzasz do 40km/h trzeba obsluchac czy tez bedzie stukac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli mechanizm roznicowy. skoplikowana sprawa dla wiekszosci mechanikow,takjak napisalem -wymaga precyzyjnej regulacji po naprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten test przeprowadzałem na podniesionym jednym kole. Kiedy dałem cały przód w górę to skrzynia była cicha- żadnego stukotania. Wysłyszłem natomiast podejrzane dźwięki od lewej piasty ale niezbyt głośne. Czy uszkodzona piasta może dawać takie stukotanie? Coraz mniej się skłaniam do tego, że jest uszkodzona skrzynia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego a sprawdzałeś łożyska w zwrotnicy i półoś czy jest prosta bo u mnie też stukało i towarzyszyło temu przy pewnej prędkości drżenie auta... ja miałem taki numer- coś stukało mechanik powiedział że to przeguby - wymieniłem no i stukot po kilkunastu kilometrach znów się pojawił...mechanik stwierdził że to skrzynia jest rozwalona wymieniłem na drugą po kilkudziesięciu kilometrach stukot znów się pojawił szlak mnie trafił... doszedłem do wniosku że dużo niema już do wymiany(łożyska i półosie)więc wymieniłem samemu łożyska i stukot znikł pozostało mi tylko wymienić półoś lewą i powinna być gitara. Stwierdziłem że nie zaprowadze już więcej auta do warsztatu bo wymieniłem dobrą skrzynie na dobrą i wyrzuciłem w błoto ponad 1000zł bo mechanik zgadywał co jest popsute a wystarczyło wymienić łożysko MASAKRA!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...