Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Upgrade hamulców w A4 B6/B7


H4mm3R

Rekomendowane odpowiedzi

jak już założysz to pojeździj troche i potem sie pochwal, ja sie wszystkim znajomym chyba pochwaliłem maks 2 tygodnie po zmianie a teraz jak czasem jadą ze mną to sami mówiea ze nie te hamulce, na początku sie podniecałem że fajne ale dopiero jak sie dotarły to jest ogień :thumbup1:

Hamulce założone, przejechane około 500 km jeszcze je troszkę oszczędzam ale różnica już jest bardzo duża na plus... powiem więcej to jest przepaść!

Nie obyło się bez problemów z odpowietrzeniem tyłu ale poszło, tutaj podziękowania dla Dev'a

Kilka fotek z montażu:

Przód:

sd3q2jsi.jpg

6r5wppkc.jpg

4ruv6943.jpg

zmwy69pq.jpg

54aeqop8.jpg

prg334bm.jpg

Tył:

hc7hnyne.jpg

cu44yj7g.jpg

A tak wyszły na przeglądzie:

bgbrz89e.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12.7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Elegancki zestaw :) Zrób jeszcze troche kilometrów, i bedziesz jeszcze bardziej zadowolony. :wink: ja przy przejechanych 5000tys km jeszcze czasami sie zastanawiam czy sie hamowanie nie poprawiło delikatnie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam sie na tyle żeby to rozpoznać po samych fotach.

Cwaniaczku :grin::grin:

ale w sumie tył nie wentylowane :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od 2 lat mam zestaw 320/288.

w tym roku przeszedłem na ciężkie koła 19 cali ( wczesniej 18)

i czuje ze auto hamuje duzo słabiej, czy ma ktoś dojścia do jarzma pod 345? :decayed:

bo z tego co czytałem to tylko jarzmo i tarcza i jedziem z 345 na pokładzie, jezeli zle myśle to niech ktoś mnie poprawi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


czyli trzeba szukać całego hebla;/

Tarcze 345 zalegają mi w piwnicy i chyba będę je mógł pogonić ;) W kwestii pozostałych gratów niestety nie pomogę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacisk jest troche inny

czyli trzeba szukać całego hebla;/

Poszukaj od a6 albo kopsnij 4-pak to Ci podrzuce w nocy jakiego linka :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Niezła cena za zaciski , reszta
Złom

Dev, masz bardzo wymagające kryteria jakościowe - pisałem do sprzedawcy i twierdzi on, że przednie tarcze mają grubość 28,2 i 28,5mm a tylne po 20,2mm.

Cóż, nowe to one nie są, ale jak widać teoretycznie jeszcze się mieszczą w normie dopuszczającej je do użytkowania :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ty tym bardziej tarcze praktycznie do wyrzucenia a on chce jeszcze 2 kafle za to...

Edytowane przez pioteros
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, jednak producent chyba też wie co dobre a co nie. Np. montuje czujniki zużycia klocka w połowie jego grubości i mam wrażenie, że większość tego nie przestrzega (ba, nawet niektórzy się pytają jak to wykodować z komputera!) jeżdżąc jeszcze rok-dwa lub kilka-kilkanaście tyś. km bez stresu, jeszcze mówiąc naokoło jaki to producent jest pazerny i próbuje tym sposobem naciągnąć ludzi na $$$. A tu, gdy mowa o jednym z kryteriów dopuszczających je do użytkowania ustanowionych przez tegoż samego producenta (oczywiście są jeszcze inne - nie wiemy czy np. nie biją, nie są przegrzane itp.), który nie został przekroczony przywołuje się kwestię bezpieczeństwa.

A może o czymś nie wiem i np. wg. poza aso-wskich kryteriów tarcza nie powinna być zużyta o więcej niż 1mm? :mysli:

...a klocek z kolei można zedrzeć do końca? :facepalm:

:wink:

PS. Nie jestem stronnikiem sprzedającego.

Edytowane przez BeyerBrown
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi tu o to ze są bezwzględnie do wyrzucenia bo na spoko jeszcze można polatac na takich ale w stosunku do tej ceny jest to złom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z was majac 312/255 albo i więcej był na torze w poznaniu ?:)

Jakie sa wrazenia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że w innym kontekście zostało wtedy użyte słowo "złom" przez Cytowanego ale mniejsza z tym... :wink:

Cena faktycznie mogłaby być niższa patrząc na stan tarcz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wampir nikt ci nie odpowie bo z takim heblem nikt żywy by nie wrócił z toru :D

z tak dużym dopisz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...