Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Upgrade hamulców w A4 B6/B7


H4mm3R

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 12.7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

oczywicie że zaciski są inne. Po założeniu zaciskow z 320 pod 345 i zmianie jarzm może wystąpić piszczenie klocka. Zaciski pod 320 jak popatrzysz na nie od góry to mają kształt półksiężyca (od strony felgi) a 345 są ścięte prosto. Dodatkowo zaciski 320 mają dodatkową "belke" od góry zacisku (tam gdzie widać styk klocka z tarczą) a pod 345 nie mają

Miałem ori 320 z B7 i były ścięte jak te od S4 które kupiłem od Ciebie... i bądź tu mądry...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miales zaciski z S4 (981,982) z jarzmami od 320mm(716)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W b5 jest tyle samo placu co w b6/7 dlatego pisałem że do tych 3 modeli nie włożysz tak prosto, oczywiście da sie to zrobic ale wycinanie dziur w tej kierownicy trochę mija sie z celem.

Co do b8 to nie mam doświadczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie czytam na necie różne informacje na temat chłodzenia i natrafiłem na:

http://www.spalacz.pl/o-hamowaniu-na-torze-i-hamulcach-ciag-dalszy

Niejaki Spalacz ma A4 B8 2.0TFSI Quattro i regularnie jeździ nim na tor. W aucie ma na częściach z ASO seryjne 320mm z przodu i chyba 300mm na tyle z tym że tylna tarcza nie jest wentylowana. Nie są to żadne OZ, FDS i inne wynalazki.

Po prawej stronie widać, że w przygotowaniu ma artykuł na temat drugiego wyjazdu na tor Nurburgring tym razem z zamontowanym chłodzeniem.

cytuje:

"Bez dodatkowego chłodzenia hamulców nie zrobiłbym takiego przebiegu na Nurburgringu jaki zrobiłem i nie planowałbym jeszcze jazdy kolejnego dnia po Spa Francorchamps. Wykonanie tej modyfikacji było warunkiem aby w ogóle planować tą torową wycieczkę."

Ciekawi mnie czy B8 (320/300?) ma faktycznie lepsze hamulce niż słynne 320/288 z B7 czy też może nawiew faktycznie aż tak bardzo pomaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko zalezy od tarczy i klocka, bo w teorii im klocek wytwarza wiecej gazów przy hamowaniu, tym gorzej auto hamuje ale na logike tarcze powinny sie mniej zuzywac, druga sprawa to to ze tor a normalna rzeczywistosc to dwa zupelnie inne srodowiska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tor jest bardziej wymagający. Wiec jeżeli rozwiązanie sprawdzi się na torze to i na drodze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o nurburgring, to nie ma wogóle co startować z jakimiś tam lepszymi seryjnymi heblami. Byłem tam z ekipą hondziarzy i shelby - chłopaki myśleli że hamulce mają dopracowane ale się zdziwili. 80% seryjnych, mocniejszych aut na placu pod torem miało zagotowany płyn. Po kilku kilometrach ludzie nie mogli hamować. Tor jest mega wymagający jeśli chodzi o heble.

Ja nie wiem czy bym się wybrał z 345/300 a co dopiero z 320 na przodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego wspomnianemu Spalaczowi popękały wszystkie przednie klocki na pół i tarcze się skrzywiły.

Jestem ciekawy co napisze w swoim artykule. W innym artykule pisał, że na torze w Poznaniu siadały mu hamulce przy felgach ori 16". Po zmianie na 17" nie był znaczącej poprawy.

Dopiero przy ażurowych 18" mógł jeździć bez problemów.

Jak widać na hamowanie ma wpływ wiele innych czynników, z których na pierwszy rzut oka nie każdy jak np. ja zdawał sobie sprawę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Zielonego Piekła wrócił sprawnym autem i nawet z niezłym czasem (jak na możliwości samochodu i warunki jazdy), więc chyba da się tam hamować serią 320/300 :)

https://www.youtube.com/watch?v=-9849VAd4WA

Edytowane przez BeyerBrown
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie ale nie o A4 tylko o passata b5 FL... czy tam podejdą heble 320/288 z A4?

być moze pogoniłbym kumplowi moj zestaw a sam kupił cos wiekszego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie ale nie o A4 tylko o passata b5 FL... czy tam podejdą heble 320/288 z A4?

być moze pogoniłbym kumplowi moj zestaw a sam kupił cos wiekszego

Niestety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...