Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Upgrade hamulców w A4 B6/B7


H4mm3R

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, george napisał:

Czy zacisk 320 od caba i sedana/avanta oprócz kształtu różnią się? Czy prowadnice, tłoczki, uszczelnienia oraz klocki są takie?

jo

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12.7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

22 godziny temu, H4mm3R napisał:

Jest na pierwszej stronie, czytamy a nie tylko pytamy!

Czytałem większość stron z tego działu kilka razy i nie udało mi się znaleźć numerów zestawu z tłoczkiem :/ jedynie bez tłoczka. Ale moze juz mnie ślepota dopada ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, PachasLbn napisał:

Czytałem większość stron z tego działu kilka razy i nie udało mi się znaleźć numerów zestawu z tłoczkiem :/ jedynie bez tłoczka. Ale moze juz mnie ślepota dopada ?

 

Myślałem że o numer osłon pytasz :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pytanie czy jest to "normalne" albo ze moze sie zdarzyc takie cos, tarcze textar klocki ferrodo dsp tyl 288mm, po zamontowaniu klocek nie zbiera calej powierzchni tarczy, brakuje mu z 5mm od srodka? rozmawialem ze sprzedawca z Pro Choice to powiedzial ze niektore klocki ferrodo maja takie referencje zeby sie nie przejmowac
Brak opisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotrą się, pojeździj trochę i jeszcze raz odpowietrz zaciski

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie odnośnie tylnich hamulców 330 a trochę stron jest żeby poszukać odpowiedzi, lepiej zacisk z vw t5 czy vw phaeton i z jakich wersji silnikowych ten i ten, jeszcze jakie dokładnie jarzmo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, rogi napisał:

Witam mam pytanie odnośnie tylnich hamulców 330 a trochę stron jest żeby poszukać odpowiedzi, lepiej zacisk z vw t5 czy vw phaeton i z jakich wersji silnikowych ten i ten, jeszcze jakie dokładnie jarzmo?

Zacisk z T5 bez róźnicy jaki motor. Jarzma od C6 od tarczy wentylowanej 330mm i heilcoil lub z RS6 C5. W obydwu przypadkach trzeba trochę ztoczyć tarczę. Jakbyś chciał to będę miał zestawy T5 + jarzmo RS6 ale dopiero we wrześniu. Teraz nie da rady kupić jarzm od RS6 C5:kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Wandej napisał:

Zacisk z T5 bez róźnicy jaki motor. Jarzma od C6 od tarczy wentylowanej 330mm i heilcoil lub z RS6 C5. W obydwu przypadkach trzeba trochę ztoczyć tarczę. Jakbyś chciał to będę miał zestawy T5 + jarzmo RS6 ale dopiero we wrześniu. Teraz nie da rady kupić jarzm od RS6 C5:kwasny:

A co z zaciskiem z phaetona? Wiesz coś? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, rogi napisał:

A co z zaciskiem z phaetona? Wiesz coś? 

A po co Ci z phaetona?Znacznie ciężej kupić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś na zbyciu osłony tylnych tarcz 288mm pod Quattro ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Wandej napisał:

A po co Ci z phaetona?Znacznie ciężej kupić

Ale coś czytałem ze przy zaciskach z phaetona coś przy przewodzie nie ma kombinowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, rogi napisał:

Ale coś czytałem ze przy zaciskach z phaetona coś przy przewodzie nie ma kombinowania

Z przodu na pewno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, rogi napisał:

Witam mam pytanie odnośnie tylnich hamulców 330 a trochę stron jest żeby poszukać odpowiedzi, lepiej zacisk z vw t5 czy vw phaeton i z jakich wersji silnikowych ten i ten, jeszcze jakie dokładnie jarzmo?

Może @Dev coś ma. 345/324 (trzeba stoczyć tarczę, żeby klocek "brał" po całości).

Edytowane przez george
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy taki zestaw będzie pasował do b7? Obecnie mam 312mm i chciałbym przy okazji wymiany tarcz i klocków upgradowac zaciski. Dodatkowo jakie tarcze i klocki do tego zakładać? 

ALLEGRO.PL

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, kharo napisał:

Witam, czy taki zestaw będzie pasował do b7? Obecnie mam 312mm i chciałbym przy okazji wymiany tarcz i klocków upgradowac zaciski. Dodatkowo jakie tarcze i klocki do tego zakładać? 

ALLEGRO.PL

 

bedzie 

tarcze OZ klocki Ferodo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, kharo napisał:

Witam, czy taki zestaw będzie pasował do b7? Obecnie mam 312mm i chciałbym przy okazji wymiany tarcz i klocków upgradowac zaciski. Dodatkowo jakie tarcze i klocki do tego zakładać? 

ALLEGRO.PL

 

Tak, klocki są pod ten sam zacisk jak do B7, ale tarcza musi być bezwzględnie pod B7.

Rok temu robiłem swap na 320 mam klocki Ferrodo oraz znienawidzone przez niektórych tarcze ATE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie czyli do tego klocki i tarcze jak do b7 2.0 tfsi czy 3.0 tdi i będzie git. Przy okazji wymiany zacisków coś warto dodatkowo zrobić poza wymiana płynu np. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...