Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Upgrade hamulców w A4 B6/B7


H4mm3R

Rekomendowane odpowiedzi

Warto zakładać.Hamulce na pewno nie puchną przy ostrym hamowaniu kilkakrotnym :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12.7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

tak,tak... warto... :tongue4: ja mam zaciski od a6 2004 2.5tdi i tarcze ate 321mm działa super, płyn oryginalny świeży :>

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S4 B5 ma dwa rodzaje zacisków(oba dwutłoczkowe) a jedną wielkośc tarczy 321. Hamulce puchną jak cholera przy jeżdzie sportowej do takowej właściwie się nie nadają. Natomiast na ulice jak najbardziej polecam, przepaść w porównaniu do "zwykłych" rozmiarów.

Aaaa i jeszcze jedno, mi felga ori 16'' ni jak się nie mieści. Dystanse 2cm z każdej strony :shocked: na zimę załatwiają sprawę. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to w S4 B5 były zaciski dwutłoczkowe i tracze 320mm. W S4 B6 były własnie takie zaciski jednotłoczkowe i tarcze 345mm. Po wymianie uchwytu zacisk ten pasuje pod tarcze 320mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy zaciski z jarzmem od S6 dwutłoczkowe o rozmiarze 347 wejdzie do A4 B7 i felge 17?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy zaciski z jarzmem od S6 dwutłoczkowe o rozmiarze 347 wejdzie do A4 B7 i felgę 17?

Powinien ,sprawdź Sobie rozstaw śrub mocowania do zwrotnicy i ile będzie wystawał ,chodzi o ET felgi .Ja muszę zastosować dystanse do mi ocierają o felgę od środka :)

Zaciski też mam od A6 3,0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje są kompletne z tymi przewodami i prawie nowymi klockami, pochodzą z A6 3,0 TDI z 2006 roku.

Z tego co się jeszcze dowiedziałem to zacisk pod tarcze 320mm i 345mm jest taki sam tylko inny jest uchwyt zacisku.

Panowie - hilfeee !

Siedze nad tematem i już mam mentlik w głowie i dlatego pytanie:

Czy zaciski hamulcowe pod 321mm pasują z A6 2,5 TDI 180KM (Quattro) roczniki 2001-2005 ?

Czy zaciski te sa takie same w A6 3,0 TDI (2006R)?

Czy na zaciski takie (tarcza 321mm) wchodza felgi 16'' ?

Sadze że tak , ale zawsze warto zapytac fachowców .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zaciski hamulcowe pod 321mm pasują z A6 2,5 TDI 180KM (Quattro) roczniki 2001-2005 ?

O ile mnie pamięć nie myli tam są tarcze 312mm

Na pewno pasują zaciski i tarcze od a4 3.0 tdi i taki komplecik wchodzi bez problemu na felgi 16" właśnie na takich zimą śmigam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3.0TDI w A4 ma 321mm tak jak S4 B5. Nie wiem jak na zacisk w 3.0 ale na mój zacisk napewno nie włożysz 16", chyba że z 20mm dystansami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno pasują zaciski i tarcze od a4 3.0 tdi i taki komplecik wchodzi bez problemu na felgi 16" właśnie na takich zimą śmigam.

a z jakim ET masz te felgi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapytam tu mądre głowy

ja tez chce zmienic heble na cos skutecznego

co polecanie tzn. jaki rozmiar tarcz i skad zaciski i jarzma do mojej a4 tak aby seryjna pompa hamulcowa nie wyzioneła ducha

seria jaką mam u siebie to 288

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod tarcze 320mm sa dwa rodzaje zacisków dwutłoczkowy w S4 B5 i jednotloczkowy w np. A4 B7 2,0TFSI i 3,0TDI. Ten drugi mieści sie pod felge 16".[br]Dopisany: 30 Grudzień 2008, 20:23_________________________________________________

zapytam tu mądre głowy

ja tez chce zmienic heble na cos skutecznego

co polecanie tzn. jaki rozmiar tarcz i skad zaciski i jarzma do mojej a4 tak aby seryjna pompa hamulcowa nie wyzioneła ducha

seria jaką mam u siebie to 288

Do twojego proponuje zmienić same jarzma i tarcze na 312mm reszta pozostaje bez zmian. Nowe klocki i tarcze kup ATE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a te zmieszcza sie na felge 16? wygladaja na strasznie duze...

http://moto.allegro.pl/item514445235_audi_a6_3_0tdi_4f0_nowymodel_zacisk_przod.html

tutaj znalazlem mniejsze ale czy to nie sa jakies oszukane?

http://moto.allegro.pl/item508133134_zacisk_zaciski_hamulcowe_przod_audi_a6_05_3_0d.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a te zmieszcza sie na felge 16? wygladaja na strasznie duze...

http://moto.allegro.pl/item514445235_audi_a6_3_0tdi_4f0_nowymodel_zacisk_przod.html

tutaj znalazlem mniejsze ale czy to nie sa jakies oszukane?

http://moto.allegro.pl/item508133134_zacisk_zaciski_hamulcowe_przod_audi_a6_05_3_0d.html

Pierwsze to takie jakie potrzebne są do 321 mm.

jako ciekawostka te które gosc oferuje są z jarzmami pod 347 mm. Ma tez do nich tarcze i klocki - za komplet chce 550 zł. Czy to dużo czy mało nie wiem. Dzwoniłem o nie jakiś czas temu , bo sam szukam od kilku tygodni zestawu 321mm.

De drugie mają zaciski takie same jak w wresjach 288 mm. Jeżeli masz 288mm to wystarczy tylko zmienić jarzma od 312mm i tarcze - reszta plug&play.

Jesli chcesz 312mm to mam namiary na kolesia ktory za komplet (zaciski +tarcze + jarzma + klocki ) chce 250 zł .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co widze to ja mam z pierwszego zdjęcia i felgi juz nie podchodzą 16 cali :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na oko (zdjęcie jest z boku) to ja też mam z pierwszego i moje 16" zimowe pasują :)

a Jakie masz fele zimowe ? z jakim ET ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na oko (zdjęcie jest z boku) to ja też mam z pierwszego i moje 16" zimowe pasują :)

no to dziwne Tobie tak a mi nie :gwizdanie: więc coś jest nie tak :)[br]Dopisany: 05 Styczeń 2009, 11:57_________________________________________________złe zdjęcie jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...