Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Upgrade hamulców w A4 B6/B7


H4mm3R

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 12.7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

hej, pytanie do znawcow tematu, szukam trzpeni to jazm na tyl i nie jestem pewny czy St1160 podejda do B7 z 1.9 ? Ori hamulce 1KD 245mm. Gdzie nie patrze w sklepie do niby ten zestaw do A4 nie pasuje ale rozmiar i dlugosc sie zgadzaja..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde tyle info ze nie moge sie doszukac odpowiedzi na swoje pytanie ;p mianowicie... mam 312 za niedługo do wymiany... i znalazłem 320 :) i będę zmienać... tu akurat problem rozwiany... a moje pytanie

 

CZY TE 312 Z PRZODU PODEJDĄ NA TYL ? ot taki myk ? a jesli nie to hm... co by musiało być zrobione aby podeszły ? Mam ASN quattro avant 2001/2 r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podejdą, musisz  wymienić wszystko zacisk, tarcza ,klocek,osłona i przewody dla bezpieczeństwa 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem wiem ze wszystko, a wszystko bede mial od przodu swojego bo 312 zastapie 320 i pomyslalem ze moze by przelozyc obecny przod 312 na tyl :) a przewodu to co masz na mysli ? dłuższe czy inne srednice ? ? bo na przód z 312 na 320 to P&P nic nie trzeba zmieniac ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, AlexDLU napisał:

Wiem wiem ze wszystko, a wszystko bede mial od przodu swojego bo 312 zastapie 320 i pomyslalem ze moze by przelozyc obecny przod 312 na tyl :) a przewodu to co masz na mysli ? dłuższe czy inne srednice ? ? bo na przód z 312 na 320 to P&P nic nie trzeba zmieniac ?

Jakbyś zapomniał jak wygląda Przód Vs Tył

image.pngimage.png   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za fotke :) sadziłem ze da sie jakos przerobić ten tył, ale juz wszystko wiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanowne grono,mam pytanie do kolegi Dev,zamierzam zmienić w passacie b5fl 312tki na 345tki,mam już zaciski 981/982 (kupiłem za sto zeta z przesyłką:decayed:),wiem też,że będę musiał zmienić zwrotnice na alu od a4b6(inny rozstaw śrub pod jarzmo).

Jakiej wysokości tarcze muszę kupić?

Audi s4b6 ma tarcze o wysokości 46.5mm,jak dobrze wyczytałem numer trw DF 4757S/ate 24.0130-0119.1

Czy to są te tarcze?

Będę wdzięczny za wszelkie info,pozdrawiam.

Na tyle zawitają 269/22

Edytowane przez isidur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lepiej dac żeliwne zwrotnice z S4 B5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od a8 d3 czy vw 360 mm zaciski z jarzmami pasują bez problemu tak ? Tarcza od rs4b5 wydaje mi się że powinna podejść . Jest WGL sens montować taki zestaw ?Czy zostac przy 345 z s4 itd

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wal 360

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wal 360
Hah od razu wal ;) pasuje ta tarcza czy nie ?no i czy jest mega różnica względem 345 :)

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zainteresowanie się tematem,poszukam żeliwiaków od s4,ale aluminiowe od a4b6  z zaciskiem 981/982 będą wymagały tarczy o wysokości 46.5mm?

To jest najważniejsze pytanie,bo żeliwne pewnie pod tym względem będą identyczne,jak alu,mowa o wymaganej wysokości tarczy 345tki.

Mały edit...ceny tych zwrotnic od s4 są zawrotne za taką kasę,to kupię dwie tarcze zimmermnna 100.3326.52,zostanę przy alu od a4b6,bo skoro taki kolos a6 daje sobie radę na aluminiowych,to passat też podoła.

Edytowane przez isidur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli założysz alu zwrotnice to do wymiany będziesz miał wahacze dolne proste i w gratisie dostaniesz te gówniane odelżane piasty,które lubią się giąć / wichrować,i które pewnie wcześniej czy później będziesz musiał wymienić.

wysokość tarczy tu i tu jest taka sama 46,5 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuźwa,jak nie urok,to sraczka...a jak wygląda sprawa adapterów,robił ktoś z was takie zabiegi?

Muszę to jakoś rozgryźć.A co jest nie tak z tymi piastami,mógłbyś nieco jaśniej?

Dopiero się uczę b 5tki,ze wszystkimi jej urokami.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.03.2018 o 16:09, isidur napisał:

Kuźwa,jak nie urok,to sraczka...a jak wygląda sprawa adapterów,robił ktoś z was takie zabiegi?

Muszę to jakoś rozgryźć.A co jest nie tak z tymi piastami,mógłbyś nieco jaśniej?

Dopiero się uczę b 5tki,ze wszystkimi jej urokami.

no to jak się uczysz to słuchaj nauczycieli

na poczatek zwrotnice z S4 B5 plus ewentualnie półosie oraz cała reszta, czyli: osłony tarcze klocki zaciski jarzma i przewody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.03.2018 o 10:15, isidur napisał:

Mały edit...ceny tych zwrotnic od s4 są zawrotne za taką kasę,to kupię dwie tarcze zimmermnna 100.3326.52,zostanę przy alu od a4b6,bo skoro taki kolos a6 daje sobie radę na aluminiowych,to passat też podoła.

Rzuc hasłem na forum pasata ze szukasz zwrotek od w8.

Dasz z nich osłony a piasty wymienisz od 2,5 za grosze i masz asowe zwroty za mała kase.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatecznie jednak będą zwrotnice od s4,wyjdzie relatywnie najtaniej.

Kupię zwrotnice z piastami teraz pytanie,co z przegubami,te z b5tki będą pasowały?...bo zawsze,o ile podejdą,mogę w zwrotki od s4 wsadzić piasty od b5tki,albo zostać przy tych od s4...tylko jak z przegubem?

Gdybym się dowiedział,to temat miałbym obcykany,nauczyciele help!

 

Edytowane przez isidur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przegub  zew masz ten mały czy duzy?

Jak duzy to nic nie ruszasz pod tym względem.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...