Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Upgrade hamulców w A4 B6/B7


H4mm3R

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, Dev napisał:

Jak to z czego ?

Wytarlo klocek do tego stopnia że przeleciał przez jarzmo 

Odrzuciłem ta opcje bo nie mogłem zrozumieć jak można tak hamulce zaniedbac.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12.7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

5 godzin temu, Patryk94 napisał:

Napisz do rsDziadek on robi takie zestawy, profi ogarniete, zaraz kolejne pytanie dasz o blache osłonowa. 

a ty zaraz dasz kolejny bez sensowny komentarz i jakoś zyjesz. na b5 batalionie rozpisalem wszystko do b5 i jakoś miliona pytan juz nie było ale nie, lepiej napaćkać 350 stron bo po co zrobić jednen konkretny spis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Dev napisał:

jak tego nie przetoczysz to ch...wo bedzie wyglądac

oj tam zaraz ch...owo... ja tak mam i jakoś strasznie się w oczy nie rzuca... a przynajmniej duży rant na tarczy będziee, to klocek nie wypadnie jak się zetrze :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.putanko mam ! wiem że przednie zaciski od a6c6 pasują do a4b6 ,ale czy tarcze 320mm od a6c5 podejdą do tych zacisków ??? z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy od wysokości tarczy, a były dwie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dev jaśniej proszę bo nie kumam !?  wysokość  to 320 mm,może o grubość ci chodziło .bo wiem że były różne!  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, jaro36 napisał:

Dev jaśniej proszę bo nie kumam !?  wysokość  to 320 mm,może o grubość ci chodziło .bo wiem że były różne!  

Wysokość

1. 46.5mm

2. 52.4 mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jaro36 napisał:

wysokość  to 320 mm,może o grubość ci chodziło .bo wiem że były różne!  

320 mm to średnica tarczy... Wysokość to parametr "D" na schemacie poniżej:

tarcza-hamulcowa-ate.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, daniok napisał:

320 mm to średnica tarczy... Wysokość to parametr "D" na schemacie poniżej:

tarcza-hamulcowa-ate.jpg

Nie ta tarcza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Dev napisał:

Nie ta tarcza

Chciałem tylko pokazać różnicę między średnicą a wysokością tarczy, rysunek był poglądowy...

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki ,czyli finalnie do zacisków z A6C6 tarcza  o wysokości 46.5 mm !! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy przy swapie z 255 na 288 potrzebuje linki ręcznego z S4?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema Pany taka tylko informacja dla tych,którzy myślą nad założeniem hebli z S4 wraz z tylnymi zwrotnicami.Wizualnie jak się na to patrzy to myślisz sobie fajnie mam wszystko tylko to złożyć i tu jesteś w błędzie.Po pierwsze będzie problem z wyjęciem czujników od ABS chyba,że ktoś to już wyjmował,po drugie trzeba kupić nowe śruby pod zwrotnice z S4(są aluminiowe)a śruba to M10x1.25x60 dostępne są w ASO,po trzecie trzeba też linki z S4 bo są dłuższe o 2,8cm od tego co macie.

Piszę o tym bo jestem w trakcie wymiany na taki właśnie komplet i może się to komuś przyda,oczywiście będę jeszcze informował o przebiegu swapu z 320/288 A4 B7 quattro na S4 345/300.

C.D.N

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Hołowczyc20 napisał:

Siema Pany taka tylko informacja dla tych,którzy myślą nad założeniem hebli z S4 wraz z tylnymi zwrotnicami.Wizualnie jak się na to patrzy to myślisz sobie fajnie mam wszystko tylko to złożyć i tu jesteś w błędzie.Po pierwsze będzie problem z wyjęciem czujników od ABS chyba,że ktoś to już wyjmował,po drugie trzeba kupić nowe śruby pod zwrotnice z S4(są aluminiowe)a śruba to M10x1.25x60 dostępne są w ASO,po trzecie trzeba też linki z S4 bo są dłuższe o 2,8cm od tego co macie.

Piszę o tym bo jestem w trakcie wymiany na taki właśnie komplet i może się to komuś przyda,oczywiście będę jeszcze informował o przebiegu swapu z 320/288 A4 B7 quattro na S4 345/300.

C.D.N

a do czego Ci tylne zwrotnice z S4 ?

chyba tylko po to żeby załozyc eSowe osłony :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Hołowczyc20 napisał:

Siema Pany taka tylko informacja dla tych,którzy myślą nad założeniem hebli z S4 wraz z tylnymi zwrotnicami.Wizualnie jak się na to patrzy to myślisz sobie fajnie mam wszystko tylko to złożyć i tu jesteś w błędzie.Po pierwsze będzie problem z wyjęciem czujników od ABS chyba,że ktoś to już wyjmował,po drugie trzeba kupić nowe śruby pod zwrotnice z S4(są aluminiowe)a śruba to M10x1.25x60 dostępne są w ASO,po trzecie trzeba też linki z S4 bo są dłuższe o 2,8cm od tego co macie.

Piszę o tym bo jestem w trakcie wymiany na taki właśnie komplet i może się to komuś przyda,oczywiście będę jeszcze informował o przebiegu swapu z 320/288 A4 B7 quattro na S4 345/300.

C.D.N

Panie to teraz pojechałeś :decayed: linki pasują nawet do hebli z RS4, wystarczy zdjąć z jednego mocowania..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Dev napisał:

a do czego Ci tylne zwrotnice z S4 ?

Mniejsza masa nieresorowana. Ale nie miałem dwóch w rękach, nie wiem jak duża jest różnica masy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heble 330 (czy jak kto woli 325 po tokarce). Pytanie brzmi jakie jest oznaczenie jarzm z C6 i zacisków z T5? Ewentualnie może być rozmiar seryjnych tarcz z jakimi były montowane. Czy może w T5 jest tylko jeden rodzaj tylnych? Trochę o tym czytałem ale nie znalazłem konkretnych oznaczeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tarcze S4 B8 330mm

Jarzma A6 C6 3.0tdi polift

Klocki a6 c6 FDB1655

Zaciski tyl VW T5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...