Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Upgrade hamulców w A4 B6/B7


H4mm3R

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu Mon May 20 2019 o 22:32, Dev napisał:

Będzie git

Czy w B7 da się zatamować wypływanie płynu z pompy poprzez wciśnięcie pedału hamulca i zablokowanie go w tej pozycji? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12.7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

1 godzinę temu, Emejcz napisał:

Czy w B7 da się zatamować wypływanie płynu z pompy poprzez wciśnięcie pedału hamulca i zablokowanie go w tej pozycji? 

Można ale lepiej zaślepic na gwintach

Przód M10x1

Tył M12x1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem swap 320 x 288 i myślę jakie założyć klocki / tarcze , macie jakieś doświadczenia z klockami ceramicznymi Hawk PC Ceramic? Jazda raczej spokojna po mieście i zależy mi głównie aby nie pyliły, podobno mocniej się grzeją więc jakie tarcze do tego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, kipak napisał:

Kupiłem swap 320 x 288 i myślę jakie założyć klocki / tarcze , macie jakieś doświadczenia z klockami ceramicznymi Hawk PC Ceramic? Jazda raczej spokojna po mieście i zależy mi głównie aby nie pyliły, podobno mocniej się grzeją więc jakie tarcze do tego?

nic specjalnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie o zacisk z A6C6 przód 320mm pod felgi 16" w B7.

Widzę różne głosy, że może to nie pasować. U siebie na 312 mam niewielką odległość między zaciskiem a felgą - mniej więcej jak na tym zdjęciu:

Sight_2017_02_07_154646_651.jpg

Zatem, czy ten zacisk pasuje czy niezbyt? Już zamówiłem takowe z jarzmami i zastanawiam się czy cokolwiek z tego wyjdzie.

Może trzeba trochę podszlifować te zaciski? Robił ktoś coś podobnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Emejcz napisał:

Pytanie o zacisk z A6C6 przód 320mm pod felgi 16" w B7.

Widzę różne głosy, że może to nie pasować. U siebie na 312 mam niewielką odległość między zaciskiem a felgą - mniej więcej jak na tym zdjęciu:

Sight_2017_02_07_154646_651.jpg

Zatem, czy ten zacisk pasuje czy niezbyt? Już zamówiłem takowe z jarzmami i zastanawiam się czy cokolwiek z tego wyjdzie.

Może trzeba trochę podszlifować te zaciski? Robił ktoś coś podobnego?

@Dev robi takie operacje frezowania zacisku. 

Nawet moje zdjęcie wziąłeś :) Po założeniu 320 średnica pasuje, jest jeszcze delikatny luz, ale bez dystansu nie dało się założyć, ramiona felgi zaczepiały o zacisk. Poniżej masz zdjęcie, felgi te same, zacisk 320, dystans 15mm

20171209_122024.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, to ciekawe. U mnie jeżeli chodzi o odległość zacisku 312 od ramion to jest akurat bardzo daleko i nie sądzę aby tutaj zaczepiało, ale jak będę miał już w ręku to zamontuję z jarzmem na próbę i przymierzę, bo mam inne felgi lato i zima.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na biedronki 16' zaciski 320 normalnie wchodziły bez dystansów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, DivaynEays napisał:

FB_IMG_1539716114906.jpg

Na te weszło 320 A6C6 bez problemu? Mam je na lato. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są heble od 2,0 TFSI B7. C6 ma chyba większy zacisk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, greg2505 napisał:

B7 2.0 tfsi i 3.0 tdi bodajże 

Zgadza się, ale na powyższym zdjęciu jest akurat zestaw z 2,0 TFSI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Emejcz napisał:

Na te weszło 320 A6C6 bez problemu? Mam je na lato. 

tu akurat z b7 i tarcza 321. Ale raczej to samo jesli chodzi o zacisk

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.05.2019 o 19:14, kipak napisał:

Kupiłem swap 320 x 288 i myślę jakie założyć klocki / tarcze , macie jakieś doświadczenia z klockami ceramicznymi Hawk PC Ceramic? Jazda raczej spokojna po mieście i zależy mi głównie aby nie pyliły, podobno mocniej się grzeją więc jakie tarcze do tego?

Lepiej Jurid White

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.04.2019 o 22:22, Iceman_873 napisał:

Ja uważam że może być feler w samych tarczach. To że wszyscy tu polecają nie znaczy że są najlepsze. Ja napewno następnym razem spróbuje ate lub rotingera. 

i jak kolego robiłeś coś z tym biciem tarcz?

ja trochę pojeździłem z myślą ,że się dotrze ale nic z tego ,więc zdemontowałem najpierw tarcze od strony kierowcy i do pracy na nockę.

kumpel wrzucił na tokarkę i trzeba było zebrać po 0.25mm z każdej strony, żeby uzyskać prostą powierzchnię.

wrzuciłem na auto i miałem na druga nockę zabrać drugą tarcze , ale myślę przejadę się i ku mojemu zaskoczeniu kompletna cisza..

wygląda na to, że skrzywiło tylko tarcze od strony kierowcy.. teraz muszę trochę pojeździć żeby dotrzeć lewą stronę, ale jest już ok i zobaczymy na jak długo;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piasta krzywa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Misieqq7 napisał:

i jak kolego robiłeś coś z tym biciem tarcz?

ja trochę pojeździłem z myślą ,że się dotrze ale nic z tego ,więc zdemontowałem najpierw tarcze od strony kierowcy i do pracy na nockę.

kumpel wrzucił na tokarkę i trzeba było zebrać po 0.25mm z każdej strony, żeby uzyskać prostą powierzchnię.

wrzuciłem na auto i miałem na druga nockę zabrać drugą tarcze , ale myślę przejadę się i ku mojemu zaskoczeniu kompletna cisza..

wygląda na to, że skrzywiło tylko tarcze od strony kierowcy.. teraz muszę trochę pojeździć żeby dotrzeć lewą stronę, ale jest już ok i zobaczymy na jak długo;D

No kurde nic nie robiłem też licząc na to samo. I też podejrzewam że może lekko się skrzywiła,odrzucam pomysł Deva że piasty źle wyczyszczone bo robiłem to osobiście i z chirurgiczną precyzją.Też przetocze je.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Iceman_873 napisał:

No kurde nic nie robiłem też licząc na to samo. I też podejrzewam że może lekko się skrzywiła,odrzucam pomysł Deva że piasty źle wyczyszczone bo robiłem to osobiście i z chirurgiczną precyzją.Też przetocze je.

To że wyczyściłeś to nie znaczy że nie są krzywe. To też można zmierzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Wandej napisał:

To że wyczyściłeś to nie znaczy że nie są krzywe. To też można zmierzyć.

Piastę mierzy się tym samym co tarcze?

Edytowane przez Iceman_873
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...