Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Upgrade hamulców w A4 B6/B7


H4mm3R

Rekomendowane odpowiedzi

tak ale dopiero kilka lat pozniej


a jst duzo aut nawet bardzo starych gdzie pomimo mniejszego klocka srednica tarczy tylnej jest wieksza niz przedniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12.7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Niestety inżynierowie te się uczą na błędach.

Zgadza sie z tymi tarczami,ale pewnie miało to zastosowanie przy tyłach wyposażonych w tarczobębny,gdzie były nawet zaciski dwutłoczkowe np.opel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, dobra - A6 C6 pojawiło się w 2004r, w tym samym czasie wyszło S4B7, w którym proporcje hebli zostały te same co w B6 - 345/300mm :)

Dlaczego tego nie poprawili? :mysli:

Druga rzecz - A6 to inna buda, nie można tak porównywać hamulców...

W nowszym S4 B8 też zmienili proporcje tarcz, ale też inny jest rozstaw osi, nieco inny też jest rozkład mas - np. przednia oś jest bardziej wysunięta do przodu.

Słowem - przechodząc z generacji B6 na B7 inżyniery w Audi miały IDEALNĄ SYTUACJĘ do poprawienia hamulcy, a jak wiadomo poprawki sięgają głębiej niż tylko zmiana grilla i świateł - choćby w kwestii airbagów są zmiany, w zawieszeniu też trochę poprawiali (odsyłam do zeszytów szkoleniowych SSP :) ), to dlaczego tarczy większej na tył nie chcieli włożyć??

Dziwne.....

A może jednak wiedzieli co robią... ! :wink:

Edytowane przez BeyerBrown
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

różnica w hamowaniu miedzy 300 a 330 w b7 jest odczuwalna , ze juz o kwestiach wizualnych nie bedziemy rozmawiać :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie .... :facepalm:

A ja zakładam 300 na tył, to co mam wywalać?? :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beyer a co niby poprawili w b7 w stosunku do b6? Nic, bobto był tani chwyt marketingowy żeby sprzedawać dalej stare auto i żeby nie na robić się przy projektowaniu, może było tez założenie ze w s4 musi dac się założyć 17 calowe obręcze gdzie przy 330 z tyłu nie wiem czy jest to możliwe na tak płytkiej tarczy i piaście

Poza tym w b8 środek ciężkości jest cofnięty a nie wysunięty bardziej w przod

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beyer a co niby poprawili w b7 w stosunku do b6? Nic, bobto był tani chwyt marketingowy żeby sprzedawać dalej stare auto i żeby nie na robić się przy projektowaniu, może było tez założenie ze w s4 musi dac się założyć 17 calowe obręcze gdzie przy 330 z tyłu nie wiem czy jest to możliwe na tak płytkiej tarczy i piaście

Poza tym w b8 środek ciężkości jest cofnięty a nie wysunięty bardziej w przod

Jak to jest z tym 330 na tyle felga minimum 18 musi być czy 17 styknie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beyer a co niby poprawili w b7 w stosunku do b6? Nic, bobto był tani chwyt marketingowy żeby sprzedawać dalej stare auto i żeby nie na robić się przy projektowaniu, może było tez założenie ze w s4 musi dac się założyć 17 calowe obręcze gdzie przy 330 z tyłu nie wiem czy jest to możliwe na tak płytkiej tarczy i piaście

Poza tym w b8 środek ciężkości jest cofnięty a nie wysunięty bardziej w przod

Jak to jest z tym 330 na tyle felga minimum 18 musi być czy 17 styknie ??
Wg mnie 17" styknie, tylko odpowiednia17-ka. Zazwyczaj problemem jest odległość ramion felgi od zacisku, trzeba zadbać o odpowiednie odsadzenie, lub zwyczajnie ratować się dystansem.

Pod 18-ki wchodzą 362 mm z rs4, tylko znowu - nie wszystkie 18-ki. Muszą mieć jakieś tam minimalne Et przy pewnej szerokości felgi. Trzeba popróbować lub znaleś foto gdzie ktoś ma taki set i to działa

Edytowane przez s3ns
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy trochę od konkretnej felgi, ukształtowania/średnicy bębna. Prawie na pewno trzeba będzie dac sprężynki ręcznego z zacisku pod tarcze 288mm (jeśli ma wchodzic w 17 cali).

B7 to taka poliftowa B6 ;) zmiany są niewielkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beyer a co niby poprawili w b7 w stosunku do b6?

Trochę lektury:

https://drive.google.com/file/d/0B0dJexHLU-b8aWRsTm5ZdjNXNkE/view?usp=sharing

między innymi:

- zmiany w ESP

- zmiany w airbagach (zmiany nie ograniczają się tylko do dwóch naboi w kierownicy)

- zmiany w elementach zawieszenia

- zmiany w hamulcach: nowe tarcze - 320/288mm - dla silników V6 i 2.0TFSI (w B6 dla 3.0 ASN były oferowane 312/255mm... przypomnę, że oficjalnie silnika 3.0 nie wycofano w gen. B7, choć faktycznie takich aut praktycznie nie ma na ogłoszeniach), w każdym razie zmiany ominęły model S4 (zapomnieli?!?), a jak widać w przypadku słabszych wersji chciało im się je poprawiać.

Na S4 zabrakło wg. Ciebie funduszy czy czasu w przeprowadzeniu serii badań? :wink:

Oczywiście to wszystko równie dobrze mogło by być przeprowadzone w ramach faceliftu, nie przeczę. Chciałem tylko pokazać, że zmiany w B7 to nie tylko nowe body.

może było tez założenie ze w s4 musi dac się założyć 17 calowe obręcze gdzie przy 330 z tyłu nie wiem czy jest to możliwe na tak płytkiej tarczy i piaście

Może tak może nie... ale jaki dla producenta byłby problem by S4 B7 oferować CO NAJMNIEJ z felgą 18" by pomieścić większy hebel??

Żaden!

Taki właśnie krok zrobili w generacji B8 (gdzie z tyłu siedzi tarcza 330mm). W obecnym S4 próżno szukać felgi 17" :P

Poza tym w b8 środek ciężkości jest cofnięty a nie wysunięty bardziej w przod

Pisałem przecież, że przednia oś w B8 jest wysunięta bardziej do przodu.

A co za tym idzie więcej masy jest zawarte pomiędzy osiami, a mniej przed osią przednią (w por. do B6/B7), co ma niewątpliwy wpływ na projektowanie układu hamulcowego (dobór proporcji tarcz).

Coś się nie zgadza? :)

Z wyżej wymienionego powodu w B8 tarcze 320mm na przodzie są dobierane z tarczą 300mm (nie wentylowaną!) z tyłu a nie 288mm, a wersja S4 B8 ma 345mm z przodu i 330mm (wentylowane) z tyłu a nie 300mm.

różnica w hamowaniu miedzy 300 a 330 w b7 jest odczuwalna

Nie wątpię, ale czy czasem np. praca systemu ESP nie zostaje przez to zaburzona?

Sprawdzałeś w ekstremalnych sytuacjach jak się pojazd zachowuje? :)

W dziale R&D producenta to z pewnością by taki tandem sprawdzili i dali by dodatkową opcję kodowania w sterowniku ABS/ESP dla takich zestawów (zakładam, że masz z przodu 345mm) gdyby go oferowali.

A nie bez powodu są tam różne opcje kodowania, w zależności od posiadanych par tarcz.

Edytowane przez BeyerBrown
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony nie widzę sensu tej dyskusji, w 94r było rs2 ktoro miało hebel od porsche mniejszy niż w zwykłych seryjnie autach obecnie i jakoś to jeździło

S6 c4 ciężkie i w wersji plus miało ponad 300 kucy a hebel tez malutki

Jest po prostu postęp wraz z czasem i tyle nie ma co gdybac a czemu tak a nie tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie twierdzę z całą stanowczością, że jest tak jak myślę - po prostu argumentując to tak jak powyżej pisałem, wydaje mi się to najbardziej logiczne (więcej ciężaru poszło na tył w B8=większe heble z tyłu) :)

Postęp z całą pewnością też jest, wymagania też rosną... nie bez powodu w Nissanie 350Z na rynek EU oferowano lepsze hamulce niż w wersji na USA.

Osobiście nie poprawiałbym fabryki odnośnie proporcji średnic tarcz i trzymałbym się ich zaleceń :wink:

Być może inaczej sprawa wygląda na torze, gdzie kierowca pod siebie dostosowuje heble, ale to temat zbyt szeroki jak na ten wątek, bo w nim jeśli dobrze widzę mowa tylko o upgradzie hamulców w autach na drogi publiczne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam chcę wsadzić zaciski z tarczami 320 lub 321 do przodu. Seryjnie mam 312 lato ori felga 17 s line, zima ori 16 stalówka. Pytanie brzmi czy po swapie będę musiał zmienić felgi jeśli tak to na jakie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zimówka nie wejdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zimówka nie wejdzie

Mordo wypiłem pare piwek... ale co ty opowiadasz ze stalowa 16 nie wejdzie na zacisk 320.... ?

Edytowane przez Imhotet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nie poprawiałbym fabryki odnośnie proporcji średnic tarcz i trzymałbym się ich zaleceń :wink:

Po latach wiemy ,że owe proporcje były dobre....ale nie bardzo dobre ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zimówka nie wejdzie

Mordo wypiłem pare piwek... ale co ty opowiadasz ze stalowa 16 nie wejdzie na zacisk 320.... ?

No nie spotkałem się z taką stalówka :decayed: A Tobie się nie poy..alo z 312mm lub z 17`? :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie.. moj kumpel jezdzil w a6c5 4.2 tam jest 321mm i ten wiekszy zacisk 2 tloczkowy na stalowej 16 w zimie, bylo ciasno ale wchodzi bez problemu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...