Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Upgrade hamulców w A4 B6/B7


H4mm3R

Rekomendowane odpowiedzi

jakto czy zaklada nowy czy pozostaje na swoim...?

Przeciez jak kupił caly komplet to zalozy caly komplet...

Przy jakim zacisku miałby pozostac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12.7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Seryjny zacisk z 245mm nie pasuje trzeba wymienić wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały zestaw kupiłem dość tanie bo za 500zł, pochodzi z A4 B7 2,0TFSI z 2007 roku ale nie quattro tylko ośka wiec wszystko będzie bez problemu pasowało do B6. Problem tylko z tym ze osłony są nieco pozaginane, może uda się je wyprostować a jak nie to kupie nowe koszt w ASO 80zł za sztukę. Tarcze i klocki są praktycznie nowe więc nie musze wymieniać wystarczy je tylko troszkę wyczyścić.

Jarol nie siej herezji :polew: Przecież punkty bazowe w tylnej osi przy Q i ośce są takie same w nadwoziu B6/B7. Nie ma więc nie ma znaczenia czy Q czy ośka.

Balachy są konieczne bo inaczej leżą względem czujnika ABS - przy 288 mm czujnik ABS nie przechodzi przez blachę ale jest za nią, a tarcza 288 nie wejdzie w blachy 245/255 mm.

Wyczyścić musisz bardzo dokładnie głównie płaszczyzny przylegania tarczy do piasty (tarcze w środku) ale robisz to szczotką drucianą a nie papierem !!! Możesz też tak przeczyścić całe tarcze, najlepiej rozbi się to szczotką przykręconą na szlifierce kątowej.

Klocek wyrównujesz na papierze ściernym gradacji ok 120 położonym na czymś równym (szyba, płyta traserska) i wszystko odtłuszczasz Brake Cleanerem np Wurtha.

Piastę też bardzo dokładnie czyścisz szkotką drucianą i pryskasz smarem miedzianym (takim do 800 lub 1200oC na płaszczyźnie przylegania tarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seryjny zacisk z 245mm nie pasuje trzeba wymienić wszystko.

o taką informację mi chodziło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dorwalem zaciski pod 321mm w calkiem niezlym stanie + klocki i tarcze, teraz mam pytanie, duzo jest roboty z pomalowaniem takich zaciskow? w ogole orientuje sie ktos jak zrobic taki fajny znaczek OOOO Audi na zacisku? Widzialem gdzies Audice, ktora miala czerwony zacisk i bialy znaczek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dorwalem zaciski pod 321mm w calkiem niezlym stanie + klocki i tarcze, teraz mam pytanie, duzo jest roboty z pomalowaniem takich zaciskow? w ogole orientuje sie ktos jak zrobic taki fajny znaczek OOOO Audi na zacisku? Widzialem gdzies Audice, ktora miala czerwony zacisk i bialy znaczek...

Tu masz zacisk ze znaczkiem,

http://www.a4-klub.pl/smf/all_b6_upgrade_hamulcow_przednich_w_oparciu_o_zacisk_s4_b6_i_tarcze_321mm-t29591.0.html;msg354516#msg354516

a tu masz malowanie,

http://www.a4-klub.pl/smf/b7_blb_koncepcja_na_dlubniecie_parcha_odslona_druga-t59308.0.html;msg651592#msg651592

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały zestaw kupiłem dość tanie bo za 500zł, pochodzi z A4 B7 2,0TFSI z 2007 roku ale nie quattro tylko ośka wiec wszystko będzie bez problemu pasowało do B6. Problem tylko z tym ze osłony są nieco pozaginane, może uda się je wyprostować a jak nie to kupie nowe koszt w ASO 80zł za sztukę. Tarcze i klocki są praktycznie nowe więc nie musze wymieniać wystarczy je tylko troszkę wyczyścić.

Jarol nie siej herezji :polew: Przecież punkty bazowe w tylnej osi przy Q i ośce są takie same w nadwoziu B6/B7. Nie ma więc nie ma znaczenia czy Q czy ośka.

Jaro4444 właśnie z tego co wiem to w Q są inne blachy te za tarczą i nie wiem do końca czy będą pasowały do ośki, po za tym tak jak piszesz wszystko jest takie samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie czytalem to wczesniej i nie jest powiedziane, ze takie malowanie (z farba cynkowa) da takie efekty jak na zdjeciu, ktore pokazales, zreszta co mi ze zdjecia jak nie wiem jak to dokladnie sie robi aby powierzchnia byla az tak gladka i lakier wygladal jak na karoserii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już zakupiłem jarzma :) czekam na koniec klocków :)

Jaro4444 dziekuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już zakupiłem jarzma :) czekam na koniec klocków :)

Jaro4444 dziekuję

Jakie jarzma kupiłeś?? Na co zmieniasz??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już zakupiłem jarzma :) czekam na koniec klocków :)

Jaro4444 dziekuję

Jakie jarzma kupiłeś?? Na co zmieniasz??

Tył kolego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam maly problem, zaciski ktore kupilem sa ok ale facet wyslal mi tarcze jedna 321 a druga 312 :/ i cos mi sie wydaje, ze drugiej 321 nie zobacze, zastanawiam sie nad kupnem nowego kompletu ale gdzie kupic aby nie wywalic 320zl za jedna tarcze (ceny z netu/allegro), sa jakies tansze alternatywy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kupiłem od Wąskiego tarcze Ate po 300zł / szt ale wtedy jeszcze Euro tak nie szalało... :kwasny: :kwasny: :kwasny:

Jedno Ci moge powiedziec maciejski poprawa jest WIELKA.

Z jakich bedziesz zmieniał 288?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nio pewnie 288

Taaaaaaaa

no,no... to teraz muszę uważać żeby Ci nie zdeformować tylnej rejestracji... :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kupiłem od Wąskiego tarcze Ate po 300zł / szt ale wtedy jeszcze Euro tak nie szalało... :kwasny: :kwasny: :kwasny:

Jedno Ci moge powiedziec maciejski poprawa jest WIELKA.

Z jakich bedziesz zmieniał 288?

Z 288 na 320/321, 300zl sztuke? czy komplet (dwie tarcze)? bo 300zl/1 tarcza to sporo, ja ATE bez zadnych rabatow i ukladow mam za 400-500zl/komplet

ps. w ASO Audi ori tarcze (2szt) kosztuja 125Euro...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

300zł/ szt. W ASO 125 euro kosztuje chyba sztuka.

W inter carsie są te tarcze za 414,68 zł/szt. (320mm ATE)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...