Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[INNE] Audi 80 B4 1.9 TDI sedan


Murdzi

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałem Wam przedstawić swój nowy nabytek. Duże mrozy nastały, więc A4 spokojnie czeka na wiosnę w garażu, a do jazdy kupione B4

:cool1:

Trochę info:

Model: 80 B4 1.9TDI 90KM 1Z na Boschu

Rocznik: 1993

Kolor: laserrot, czyli piękna czerwień

Wyposażenie:

- ABS

- wspomaganie kierownicy

- centralny zamek

- el. szyberdach

- 4 x corbotronic

- oryginalne kołpaczki Audi Color Edition '15

- dzielona tylna kanapa

- podłokietnik z z tyłu

- halogeny

- kierownica skórzana

Techniczne sprawy:

- wymieniona filtr paliwa

- nowe wycieraczki ALCA

- nowy termostat Vernet

- wymiana siłowników tylnej klapy

Plany:

- polerka całego auta

- polerka końcówek wydechu ZROBIONE

- zakup ori alusów

- montaż CB radia

- montaż głośników w tylną półkę + jakieś dobre radio RADIO KUPIONE - PIONEER DEH-1200

- zagłówki na tył + ori dywaniki + nowy mieszek MIESZEK ZROBIONY, DYWANIKI ZAŁOŻONE

- montaż obrotomierza

- wymiana żaróweczek w liczniku na diody + ringi na zegary LEDY GOTOWE

Ogólnie auto jest w pięknym stanie technicznym, po wizycie na diagnostyce wyjechałem baaardzo zadowolony - nowy wydech, wszystkie końcówki zrobione, nic nie stuka, nic nie puka, olej wymieniony 1000km temu, gumy na wózki ogarnięte. Słowem - technicznie prawie ideał. Prawie, bo muszę pobawić się z odmą, która chyba jest lekko pęknięta. Wizualnie auto nie uderzone, mierzyłem lakier miernikiem, jedynie z tyłu na roku klapy delikatna szpachla, ale to pewnie ze względu na bliskie spotkanie ze słupkiem na parkingu poprzedniego właściciela. Przy okazji oberwało się zderzakowi, który jest lekko pęknięty, ale nie rzuca się to jakoś szczególnie w oczy. To co mnie najbardziej cieszy w tym samochodzie, to fakt, ze jest zachowany w 100% ori stanie - zero druciarstwa, wszystkie plastiki, zaślepki, przyciski, pokrywy i osłony, czyli to co lubię najbardziej :naughty: Auto ma być typowym dupowozem, szczególnie dużych nakładów finansowych mam nadzieję nie będzie wymagać, bo do rezania mam A4.

Co do zdjęć - na razie takie poglądowe, jutro z moją Panią fotograf jadę na sesję, więc pewnie jakieś lepsze będę miał fotki.

http://www4.picturepush.com/photo/a/7452542/640/Audi-80-B4-vol.-2/b4.jpg

http://www2.picturepush.com/photo/a/7462695/640/Audi-80-B4-vol.-2/b4-1.jpg

http://www4.picturepush.com/photo/a/7489622/640/Audi-80-B4-vol.-2/2.jpg

http://www4.picturepush.com/photo/a/7489532/640/Audi-80-B4-vol.-2/1.jpg

Tak przy okazji, jakby ktoś miał nieuszkodzoną półkę tylną do B4 w kolorze czarnym/granatowym, to chętnie za dobrą kase przygarnę, bo u mnie sa wielkie dziury po głośnikach, które nie wyglądają...

P.S. Wiem, że nie ma kratki w zderzaku - na dniach będzie :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sliczna do jazdy w sam raz jak mowisz ze do rezania a4

a mowiles ze jest ori w srodku "Tak przy okazji, jakby ktoś miał nieuszkodzoną półkę tylną do B4 w kolorze czarnym/granatowym, to chętnie za dobrą kase przygarnę, bo u mnie sa wielkie dziury po głośnikach, które nie wyglądają..." hihih

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nadal tak uważam - kiera ori w idealnym stanie jak na ten rocznik, tapicerka prócz jednej małej dziurki w fotelu (na boku, standardowe miejsce, ale będę to reperował), boczki prezentują się elegancko, wszystkie plastiki są całe, nawet nakładki na pedały nie są powycierane. Tylko ta półka... Jest oryginalna, ale facet miał w niej po prostu duże głośniki, które mi się nie podobały i wyciągnął jak kupowałem. No i zostały właśnie takie otwory, które zakryłem kawałkiem materiały, ale na dłuższą metę tak być nie może, dlatego szukam ori półki. To nie jest jakoś szczególnie drogie, kwestia 50zł, ale gorzej z wysyłką tego, bo to dość duże i nieporęczne...

Jutro postaram się cyknąć jak to wygląda wewnątrz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszło PW. Za ten stan to jak dla mnie cena rewelacyjna, tym bardziej, że B4 to i po 9000zł potrafią chodzić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 x corbotronic

Rozjebało mnie to :polew: :polew:

Bardzo ładna 80 :good: Kusi żeby zapodać jakieś 18` ale jak piszesz że ma być seria niech bedzie :przebiegly:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie, 18 to nie do tego silnika :wink4: Muszą być ori felgi 15 calowe, nie chcę męczyć auta - to raz, a dwa, że zależy mi na komforcie - to mój daily car, a co za tym idzie jakoś nie bardzo mi się uśmiecha jeździć nim na glebie 15km/h przez miasto :naughty:[br]Dopisany: 06 Luty 2012, 23:00_________________________________________________No i dzisiaj doszedł nowy nabytek do auta - Pioneer DEH-1200. Idealnie się komponuje w deskę ;)[br]Dopisany: 12 Luty 2012, 21:51_________________________________________________Wczoraj kupiłem nową kierownicę skórzaną, ponoć w idealnym stanie. Do tego komplet diód i żarówek czerwonych w podświetlenie - po weekendzie będzie za***iście się w środku prezentować maszyna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj już kiera przyszła ;) Nie, nie od coupe, miałem taką we wcześniejszej Audicy i (choć może wielu się zbulwersuje) to szału nie robiła i była strasznie duża. Kupiłem za baaaardzo okazyjną cenę zwykłą czteroramienną, ale za to skórzaną i w fajnym stanie ;) Wzór stary, ładniejszy niż ten z okrągłym logo typowo od B4. Jutro chyba przekładam, chociaż nie wiem, czy nie będę renoskórem (tak dla odświeżenia) jej malował...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro mówisz, że b4 ma być tylko dupo-wozem a b5 do rezania to faktycznie nie ma co się skupiać na detalach tylko popracować na jakimiś tam sprawami technicznymi coby auto było zawsze sprawne i dodaniu mu rzeczy z listy planów :wink4:, z fotek ładnie utrzymane autko, niechaj służy jak przystało na b4 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem możliwe, że to B4 zostanie dla brata, więc dbam o nie równie dobrze co o A4. Zaletą tego wozu jest to, że w sumie podoba mi się zewnętrznie w oryginale, dodatek na którym mi zależało, czyli halogeny już miała jak kupiłem, mi zostało jedynie dokupić aluski oryginalne i będzie miodzio. A w środku wiadomo, zawsze znajdzie się coś do rezania - a to podświetlenie, a to jakiś inny drobiazg. Okazji w postaci kierownicy za 50zł, gdzie na swoja oryginalna mam w sumie za podobna kwotę kupca, trudno było przepuścić. Technicznie na razie nie zmusza mnie mój dupowóz do głębokich inwestycji, dlatego tez odpłacam mu się upiększaniem.

Zapomniałem dodać, że do kompletu razem z kierownicą przyszły do mnie ori siłowniki klapy bagażnika - moje się już niestety wylały, a nienawidzę trzaskać tylną klapą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dużo dawałeś za siłowniki klapy ?? i jak coś to jaka firma ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siłowniki są oryginalne, wyjęte z rozbitej Audicy. Jak brałem kierownicę, to dzwoniłem do faceta czy nie ma więcej części i się okazało że ma :) Za dwa dawałem 20zł, czyli jak za darmo. Na oko wyglądają na sprawne, nie widać, żeby gdzieś rozlane był.[br]Dopisany: 15 Luty 2012, 10:31_________________________________________________A więc tak, przez weekend ogarnąłem:

- nowe siłownik tylnej klapy (w końcu się zamyka i otwiera jak należy)

- podświetlenie na czerwono w zegarach, nawiewach

- nowy termostat Vernet

- wyregulowane drzwi przednie

- odnowienie skórzanej kierownicy Renoskórem

- nowy mieszek

Najbliższe plany - dywaniki, przekaźnik wycieraczek, ogarnięcie tylnej półki + zagłówki.[br]Dopisany: 21 Luty 2012, 01:12_________________________________________________Dalsze zmiany:

- wymiana oświetlenia podsufitki, bagażnika, tablic rejestracyjnych na LED

- wypolerowanie tylnych kominów na lustro

Powoli do przodu :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładne i pancerne auto, wiem bo mój Ojciec takie ma, jak nie uzywasz auta do orki to 80 B4 jeżdżą wiecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto u mnie akurat ma życie dość przyjemne, aczkolwiek jeżdżę codziennie i nieraz muszę parę rzeczy do niej załadować. Niemniej jednak orka to to nie jest i liczę na dłuuugą i bezproblemową współpracę z moją B4 :smiley:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest fajna tak jak mowisz jak na codzien to niech pozostanie seria :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z bajerów zapomniałem dodać, że na tylnej klapie pojawiła się naklejka audi80.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia wygasły, samochód już dawno trafił w ręce innego właściciela. Obecnie śmiga na taxi w Koszalinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...