Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 ASN] Dystanse a napęd quattro


RUDEBOY

Rekomendowane odpowiedzi

Chce załozyc dystanse na tył poniewaz felgi gubią sie pod nadkolami i sie zastanawiam czy mozna a jezeli tak to jakie ? nie wiem czy przy quattro mozna ? 15mm, 20mm czy 25mm ?? felgi mam takie, zawieszenie jest ori s-line cos tam jest obnizny ale nie wiem ile... :mysli:

http://moto.allegro.pl/item327574412_felgi_audi_a4_a6_a8_17_cali.html

Prosze o jakies sugestie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy Q mozna założyc dystanse, na twoim miejscu najpierw załóż koła i bedziesz widział jakich dystansów potrzebujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mysle ze tak , skoro do ośki nie ma to logicznym jest ze do Q tez nie powinno byc zadnych przeciwskazań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem do Q mozna zalozyc dystanse wylacznie na obie osie, a autor tematu mowi wylacznie o tyle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego tak sądzisz ????[br]Dopisany: 09 Kwiecień 2008, 12:36 _________________________________________________jesli tak miałoby byc , to rowniez nie mozna byłoby załozyc różnych szerokości opon miedzy przodem a tyłem.

tak mi sie wydaje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli tak miałoby byc , to rowniez nie mozna byłoby załozyc różnych szerokości opon miedzy przodem a tyłem.

tak mi sie wydaje

Bo tak wlasnie jest.

Roznice w szerokosci opon miedzy osiami widzialem do tej pory wylacznie w R8, ale tam moze byc juz nowsza generacja torsena...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to RUDEBOY sory ale bedziesz musiał jezdzic jezdzic kapciami schowanymi w nadkola. Ale na moje to cos tu nie gra skoro z przodu jest ok , a tył jest mocno schowany :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale na moje to cos tu nie gra skoro z przodu jest ok , a tył jest mocno schowany :thumbdown

Ja mam tak samo .. Delielków od felg nie dało sie załozyć . Dałem dystanse 10 mm na tył i jest ok.

Ale mozna i mniejsze 7 mm .

U mnie ET jest 42.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RUDEBOY, napisz do do poźka - on jezdzi z dystansami, zawiasem -38 + felgami 18"... nie wiem tylko jak wyglada u niego sprawa ocierania o nadkola na przyklad...

Wiem, ze niedawno malik testowal jakies dystanse i przy sprezynach -30 oraz felgach 17" (+ seryjne miekkie amory) podczas jazdy po dolkach cos tam ocieralo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i własnie załozyc czy nie ?? oto jest pytanie. wiem ze cos Poziek kiedys pisał ze w USA jezdza takimi audi z tyłu z szerszymi oponami ale teraz nie wiem czy cos nie pokreciłem :gwizdanie:

i czy cos mi sie nie zdupi bo naprawa pewnie nie bedzie tania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dystanse 20mm i będzie git. cuber ma zawias -20mm i na takich dystansach nic nie ociera. Nie wiem jakie ma ET, zapytaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem do Q mozna zalozyc dystanse wylacznie na obie osie,

Po mojemu tez by tak było . Jesli tak jest to zakładaj po 7 mm na koło i bedziesz miał z bani ..koszt takich dystansów niewielki ( w porownaniu do 20 mm ..ktore powinny byc juz z centrowaniem) :th:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde no własnie problem w tym ze ja chce tylko tył wyciągnąc a przodu NIE !! załozenie dystansów na dwie osie mija sie z celem bo zas przód bedzie wystawał a tył bedzie równo a cos takiego mi sie nie podoba chodzi mi tylko o to zeby przód i tył wygladał optycznie tak samo a wiadomo ze tylne koła zawsze sa troszke schowane, w poprzednim aucie tak miałem zrobione i było super tylko nie wiem jak to sie ma do napedu Q a jeszcze mam tiptronica.

no i wyjasniło sie... nie mozna w Q tak zrobic, no nic trudno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytajac wasze komenty to faktycznie mozna wywnioskowac ze moglby sie pojawic jakis wiekszy problem z tego tytulu.. ale sadze ze jesli dasz dystanse na tyl przy napedzie Q to nic sie nie stanie.. naped jak to naped. bedzie napedzal.. a to ze R8 ma wiecej mocy na tyl (60%) to i tak to nie jest wartosc stala poniewaz to zalezy od sytuacji w ktorej samochod sie w danym momecie znajduje.. mysle ze warto sprobowac i sie przekonac.. ja martwilbym sie bardziej o lozyska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...