Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AHH] Problem z uruchomieniem zimnego i ciepłego silnika


FRYCU

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!Mam taki problem z moja niunia czytalem wszystkie wiadomosci i konkretnej odpowiedzi nie znalazlem (moze przeoczylem!)Z dnia na dzien autko zaczelo odpalac ze strasznym problemem musze krecic je co najmiej z dziesiec pietnascie obrotow zanim odpali bez znaczenia czy jezt zimy czy nie problem jest ten sam!Jakie moga byc tego przyczyny swiece raczej nie a wiec co radzicie i od czego zaczac aby nie wymieniac zbednych dobrych czesci pomozcie prosze!

* stosuj właściwy prefix ( prefix uzupełniony, temat poprawiony) [Musashi]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy to nie będzie przypadkiem problem z kątem wtrysku :?: Kwestia regulacji, a może to już coś z pompą nie tak :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie mamy tu czasem do czynienia z "bugiem" w soficie dotyczącym dawki rozruchowej... myk w sofcie i pali od kopa.

Oczywiscie proponuje najpierw sprawdzic/wyregulowac kąt wtrysku oraz filtr paliwa.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabawa z pompą to dosyć duży wydatek, ja bym najpierw wszystko co możliwe posprawdzał, a dopiero na końcu brał się za pompę. Ale oczywiście najpierw VAG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moje oko kat to nie bedzie poniważ nic nie było pisane, że przy serduszku było grzebane, czyli choćby wymiana rozrządu.

ale koło pasowe na wale korbowym moglo sie przekrecic ... :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozrzad byl wymieniany w pazdzierniku moze byc ze pasek przeskoczyl o jeden zabek???moze to jest przyczyna? :mysli:[br]Dopisany: 10 Kwiecień 2008, 11:09 _________________________________________________bylem dzisiaj na VAGU nic nie pokazal :wallbash:niby wszysko gra a on nie pali jak trzeba nadal!filtr paliwa suchy wiec o zapowietrzeniu nie ma raczej mowy moze pompa ale komputer nic nie pokazal niby dziala wic o co chodz :mysli:moze rozrzad sie przestawil ale czy to jest mozliwe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Kiedy był wymieniany filtr paliwa ? Jesli nie wiesz - wymień na nowy - bardzo często takie objawy wskazują na niedrożny filtr paliwa

2. Kat wtrysku - do zlogowania grupa 000 basic settings (możliwe uszkodzenie klina na wale lub przesunięcie paska rozrządu (ale ta ostatnia opcja byłaby sygnalizowana w postaci błedu krytycznego kontrolką świec żarowych).

3. Zawór niskiego ciśnienia w pompie wtryskowej , jeśli słabnie - efekt może być podobny jak opisałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy koledzy jakie sa obiawy wadliwj pompy?Skoro moja niunia ma problem z odpaleniem jak jest zimna i za rowno jak jest rozgrzana a nawet zaraz po wylaczeniu i ponownym rozruchu nadal kreci dlugo zanim zacznie rozmawiac?To chyba nie moze byc wina pompy?A poza tym z autkiem nic sie nie dzieja nie traci mocy i jest wszystko tak jak bylo tylko ten rozruch dlugi!POZDRAWIAM!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze uda mi sie dzisiaj sprawdzic kat wtrysku i pasek rozrzadu jak cos bede wiedzial dam znac!!!!Pozdrawiam kolegow![br]Dopisany: 12 Kwiecień 2008, 08:38 _________________________________________________Witam !Sprawdzilem wszystko i okazal sie najczarniejszy scenariusz!POMPA DO NAPRAWY :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyrazy współczucia :( troszkę po kieszeni pociśnie :kwasny: A wiesz może dokładnie co z pompą jest nie tak, czy może dajesz całą do regeneracji i nie wnikasz dokładnie co się stało :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalem cala do regeneracji.Kosztowalo mnie to 800 zl a wina to jak powiedzieli ponoc brudne paliwo gdzies zalalem ale nie ma teraz co szukac przyczyny trzeba bylo niunie naprawic teraz pali od kopa :th:POZDRAWIAM!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...