Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[C4 AEL] Dmuchawa sama nie startuje


wojciech007

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Problem jak w temacie. Po zgaszeniu samochodu i ponownym włączeniu zapłonu nie startuje dmuchawa.

W dmuchawie tej jest czujnik temperatury. Kiedy go wykręciłem to sprawdziłem, że wiatrak kręci się lekko, czyli sinik nie jest zatarty.

Na włączonym nadmuchu wystarczy delikatnie trącić w element wirujący i od razu dmuchawa działa.

Nie ma zależności w jakim momencie zatrzyma się dmuchawa, kiedy by nie zgasić samochodu to po ponownym starcie trzeba ręcznie uruchamiać nadmuch:/.

Dodam, że jest to klimatronik.

Czego to może być wina i jak to naprawić?

Może wie ktoś jak wymontować tą dmuchawę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mialem ten sam problem jezeli chodzi o dmuchawe ta ktora znajduje sie za schowkiem :mysli: i to na 100 u mnie byly szczotki

jak pierdzilnolem z reki to wszystko bylo oki ale to nie maluch wiec zamowilem nowa i wymienilem :th:

musisz wyciagnac caly schowek i nie powinno ci to zbytnio trudnosci sprawic!nie pamietam dokladnie jak to sie robi ale jak nie poradzisz sobie z tym sam to pisz najwyzej rozbiore raz jeszcze :tongue4:pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie wiem czy dobrze przeczytaliście, że chodzi o Audi A6 C4. W tym modelu od schowka dojdzie się do klapki od obiegu zamknięteo/otwartego. Schowek już wyjmowalem i nie dałem rady dostać się do dmuchawy.

Dmuchawa wygląda tak:

33.jpg

A u mnie w aucie to wygląda tak:

CIMG1795.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dmuchawa naprawiona.

2 dni roboty i 110zł.

Aby dostać się do dmuchawy należy wymontować nagrzewnicę klimatyzacji.

W silniku wytarty był komutator. Szczotki pochodziłyby jeszczetrochę, ale teraz też są nowe.

Niby wszystko działa dobrze, ale mam wrażenie, że teraz silnik od dmuchawy kręci się szybciej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...