Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[All TDI] Dolot powietrza - co można poprawić ?


skalarx

Rekomendowane odpowiedzi

Ponieważ miałem dziurę w gumowym fragmencie dolotu w moim TDI (kopcił na maxa :>) podczas wymiany zaczałem się zastanawiać czy można coś poprawić w tym temacie. Znalazłem coś takiego:

http://www.44tuning.pl/tuning-i-chip-tuning/chiptuning-seat-leon-dolot-powietrza-diesel-tdi-i-sportowy-filtr.html

co o tym sądzicie? warto się bawić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawa sprawa ;) jesli ten wykres jest prawdziwy

to ten dolot nawet duzo daje wg mnie :)

przebieg mocy idzie bardziej plasko a moment tez sie zwiekszyl

a jaki koszt takiego dolotu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze nie wiem. nie wiem w ogóle o co chodzi z "dynamicznym" dolotem. Może ktoś wie? lub ma jakieś materiały na ten temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jaki koszt takiego dolotu ?

pewnie kosztuje tyle co czips u rogala , szkoda zachodu, ja stawiam na dolot ori :th:

sam kiedyś kombinowałem ze stożkami itp. i okazało się że 9 koni mi brakowało do serii . pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie poczekajmy chwilę, wysłałem PW Rogalowi, mam nadzieję że wypowie się w temacie :th:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Dzięki takiej profesjonalnej modyfikacji temperatura w układzie dolotu została obnizona aż o 25 stopni C w stosunku do jego poprzednika serynego co momentalnie przekłada się na większą ilośc tlenu a w konsekwencji na wyższą sprawność"

"Im wieksza prędkość tym róznica w stosunku do dolotu seryjnego jest bardziej odczuwalna z uwagi, iż w dolocie dynamicznym jest zasada im szybciej jedziemy tym więcej silnik dostanie powietrza."

naprawde ciekawe... Od dawna wiadomo co trzeba zrobić żeby mieć moc. I nie dajcie sie nabierać na tanie sztuczki merketingowe...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Rogal :th:

Sprawa jest jasna. Dbam o to aby ten dział był maksymalnie merytoryczny i fachowy. Więc nie ma się nad czym tutaj rozwodzić. :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...