Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 BDG] Jak poprawić basy


ajonak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam następujący problem: otóż nie satysfakcjonuje mnie jakość dźwięku (głównie chodzi o basy) w mojej A4. Mam również Seata i gra on dużo lepiej mimo, że posiada tylko standardowe audio (8 głośników).

W A4 mam radio Becker Traffic Pro z navi + standardowe głośniki: 9 (8 w drzwiach + jeden centralny w konsoli) + sub w boczku w bagażniku (jak to w Avancie).

Jakiś czas temu nie mogąc już wytrzymać z tym dźwiękiem wymieniłem głośniki w przednich drzwiach na PowerBass lub jakoś tak (tweekery + basy + zwrotnice). I tu zdziwko: myślałem, że będzie lux, a tu d*pa - trochę się poprawiło, ale niewiele, a roboty było w cholerę.

Moje pytanie brzmi: czy słaba jakość dźwięku w mojej A4 może być spowodowana kiepskim tym radiem Becker-a? Czy jak wymienię radio na powiedzmy ori Concert CD lub jeszcze lepiej na navi RNS-E to będzie poprawa?

Nie mogę się jakoś pogodzić z tym, że mój Seacina lepiej gra niż A4!!!

Dzięki za odpowiedź i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na dzwiek ma wplyw:

radio ( radia typu navi+, rns-e czy ori radia audi nie zagraja ci napewno tak dobrze jak np. wysoki model alpine czy clarion za ta sama cene [niekoniecznie nowy])

kable ( o dziwo maja spory wplyw na dzwiek )

glosniki ( mowisz o powerbassach ... wszyscy je chwala .. .tak jak chwala hertze a tak naprawde wg mnie ten glosnik nie gra za dobrze .... (np TEC w podobnej cenie w mojej opinii gra o niebo lepiej ... nie mowiac juz o glosnikach troszke drozszych)

powiedz ile mozesz pieniedzy przeznaczyc na rozbudowe audio ?

czy po prostu chcesz lepsza jakosc dzwieku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chciałbym utopić zbyt dużo kasy w audio, bo wiem, że można, ale chciałbym mieć dźwięk porównywalny z tym co mam w Seacie Toledo i dodatkowo nie rozbebeszając pół samochodu.

Kurcze mi się wydaje, że te głośniki, które założyłem powinny mnie zadowolić w 100%, ale jakoś ten dźwięk nie jest taki jakiego się spodziewałem. Nie wiem czy np. zmiana radia na ori by pomogła...? Trochę szkoda mi wywalić 700PLN na radio Concert CD, żeby się potem przekonać, że to jednak nie ono jest winne.

Z drugiej strony słyszałem, że RNS-E bardzo ładnie gra i dźwięk jest lepszy niż np. z Concert CD (ma lepszy equalizer i ogólnie komponenty). Prawda to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ajonak, masz navi+?

To ja proponuje Ci wrzucic RNS-E chociazby dla testu... /jest wyrazna poprawa w jakosci dzwieku.

Wpadnij kiedys na spota, to przelozymy do Ciebie RNS'a, ktorych Ci u nas dostatek :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to navi+? Ja mam Becker Traffic Pro - takie radio z navi z małym wyświetlaczem, dokładane zamiast ori Concert CD. Nie używam bo mam palmtopa z Automapą 4.

Wpadnij kiedys na spota, to przelozymy do Ciebie RNS'a, ktorych Ci u nas dostatek

Chętnie wpadnę! Z tym przełożeniem może być problem bo gdy wyjąłem moje radio Becker-a to się okazało, że Niemiec jak je montował to strasznie poharatał instalację - część kabli jest poprzecinana lub powyjmowana z kostek - jakoś tak nieprofesjonalnie jest to zmontowane. Więc nie wiem czy się łatwo da podłączyć RNS-E...

RNS-E chętnie bym kupił i zamontował, ale cały czas jakoś mnie wstrzymuje podejrzenie, że te po 2000PLN są kradzione, a nie stać mnie, żeby wyłożyć więcej kasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aa.... to niestety nie przelozymy, ale mozesz poslychac u innych zawsze jak graja rozne kombinacje audio :cool: .

Poprostu myslalem, ze masz NAVI+ czyli stara nawigacje Audi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj żadne ori niegra dobrze kup sobie nawet używane radyjko jak najwyższy model np pionka anh-p9r super gra naprawdę to moje poprzednie radyjko obecnie deh-p8600mp i zobaczysz jaka jest różnica pomiędzy każdym ori a tym.Wiadomo ori fajnie wygląda w aucie cały kokpit świetnie sie komponuje,ale trzeba wybrać wygląda albo gra.Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...