Skocz do zawartości
IGNOROWANY

GARMIN 760 v TomTom 920 v NOKIA 330 co sądzicie o tych nawigacjach ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jest to mój pierwszy post więc z góry przepraszam za niedociagnięcia :embarrassed:

Niestety w swoim samochodzie nie posiadam nawigacji fabrycznej więc postanowiłem dokonać dodatkowego zakupu... ale jest problem którą tu wybrać ... :(

Na naszym rynku znalazłem nastepujace modele które mnie zainteresowały:

- GARMIN 760

- TomTom 920

- NOKIA 330

ale jak przychodzi do podjęcia decyzji wysiadam... :(

Może ktoś z was może wyrazić opinię co do tych zestawów???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie daj sie namowic na nic innego niz tomtom.uzywalem roznych ale teraz sam uzywam 720-tke i jest bez zarzutu,poza tym dobry procesor ktory zapewnia bardzo szybka prace tego urzadzenia.wedlug mnie tomtom jest bezkonkurencyjny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja rowniez polecam tomtoma,sam mam tomtom one, uzywalem newmana ,ale wydaje mi sie ,ze tomtom ma prostrze menu,posiada wiecej wersji jezykowych,czasem sie przycina w miejscach,gdzie sa wiadukty,czy bardzo wysokie budynki,ale nie jest to uciazliwe,ja polecam TOMTOMa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzywam Garmina Nuvi 660 . Zawsze doprowadza pod drzwi . Nie zawiesza sie . Duzy wyswietlacz i proste menu . Ja polecam Garmina :th:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam obecnie tomtoma w obsłudze jest prosty,jak na razie nie zawiódł ale myślę,że to kwestia doboru mapy jaka firma produkuje i ważne jak często uaktualnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rownie dobrze laptop z automapa tylko gdzie go dac :]

tak,jak nawigacje ,na przednia szybe... :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do proponowanych modeli nie moge się wypowiedziec osobiscie znajomy ma nikie i nażeka. Co do automapy jest dobra ale podobno czasami sie wysypuje na ul jednokierunkowych. Jeżdzę od pół roku na Mio 720 jeszcze mnie nie zawiódł po za tym ma aparat 2mpx z zapisem lokalizacji gps i sakaner

Co do modeli które bym ci polecił

http://www.mio.com.pl/towar.php?s-ktm=www_MIO_C720B&m-1c=l&m-1w===&m-11=Mio%20C720B&d=347d=347d=267

http://www.mio.com.pl/towar.php?s-ktm=www_MIO_MOOV360&m-1c=l&m-1w===&m-11=Mio%20MOOV%20360&d=347d=347d=267

http://www.mio.com.pl/towar.php?s-ktm=www_MIO_A501&m-1c=l&m-1w===&m-11=Mio%20DigiWalker%20A501&d=239d=267

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Handlowałem 3 miesiące nawigacjami w pewnym markecie w wawie i powiem wam ze klienci na tomtoma nie narzekali nigdy, a sprzedałem ich dużo, mio też na około 80szt. 520 tylko jednemu gościowi nie pasowała i wziął clariona - i te sprzęty naprawdę są dobre, szybko działają, i naprawdę polecam je, tak samo nowe mio ta nowa seria jest super - pokrycie krajów polski i nawet europy wschodniej mnie zaskoczyło pozytywnie , natomiast sporo było kłopotów z nokia 500 z automapa, z garminami - słabe mapy dowiedziałem sie od kierownika, nawigon (2100) podobno pomimo odznaczonej opcji dróg gruntowych- dalej nimi prowadzi(podobno!).Dalej- te tanie smarty maja słabe mapy, natomiast te z automapą -wolno chodzą. Smarty ogólnie mają tendencje do zawieszania. sony 73 i 93 - stare mapy. Cała moja wypowiedz powstała dzięki relacjom z klientami i dzięki moim własnym spostrzeżeniom i obsługą navi.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam Tom-ka 910.

Mapy mam ciut starsze ale i tak nie narzekam.

Polska w miarę, Niemcy idealnie. Czechy (w drodze do Pragi i sama Praga) bardzo dobrze

Obsługa prosta,szybki,dysk 20 GB

Pojawił sie ostatnio mały problem na styku uchwyt samochodowy-nawigacja

Wyrobiło sie troszkę na naszych super-drogach i nie ładuje z zapalniczki. Trzeba odpowiednio docisnąć i ustawić tomka w uchwycie aby ładowało.

Myslę jednak, że rozkrecę uchwyt i jakoś sobie z tym poradzę

Generalnie sprzęcik warty polecenia

Myślę, że Tom 920, jako nastepca 910, gorszy nie będzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko zastanów sie czy potrzebna ci Ameryka- bo w 920 jest Europa i usa i kanada, a 720 ma jedynie Europe a sprzętowo to samo :)Chyba że sie pomyliłem to niech ktoś mnie poprawi :th:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogolnie to musicie sie zdecydowac czy mowicie o urzadzeniach i ich dzialaniu i awaryjnosci zasiegu baterii itd czy mowicie o sofcie w nich, mapach pokryciu fotoradarach i innych rzeczach zwiazanych z tym

np. jezeli chcesz kupic sobie gps z dobrym pokryciem europy i polski ale nie wyplacac nie wiadomo ile to bierzesz mio moov 200 za 350 pln odblokowujesz wsadzasz karte 4gb z automapa 5.0.5 plus tomtom7 i ewentualnie miomap zamiennie z iGO8 na drugiej 4gb i masz wszystko co najlepsze na rynku navigacji (pomijamy tragiczne garminy, blaupunkty,sony(zgroza) i inne wynalazki)

natomiast jak chcesz wydac wiecej kaski to kupujesz tomtoma 720/920 do ktorego nie wgrasz zadnej mapy oprocz TOMTOMa ale za to w wersji 8 (pokrycie polski 99%) i smigasz na nim, do tego masz bluetooth(zestaw glosnomowiacy dla fona, transmiter fm dla mp3 do radia no i tmc na niemcy )

jak zawsze wybor nalezy do ciebie :)

oczywiscie tomki maja ekrany panoramiczne ale za lekka doplata kupisz mio moova tez z panorama

(nie pamietam modelu)

jakbyscie mieli jakies pytania to sluze pomoca > zajmuje sie na codzien navigacjami

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam już trzeciego garmina obecnie mam 765T z mapami CN(europa i Polska), GP mapą (Polska)i darmową mapą UMP europa i Polska ,jeżdziłem trochę po europie i miałem okazje równocześnie testować TOMTOMa i GARMINA i nie zgadzam się z opinią że TT jest OK a Garmin to bee... .Obydwie nawigacje mają plusy i minusy i potrafią zaprowadzić w pole, ja preferuję Garmina ,nie wiem jak jest w TT ale do Garmina mogę za DARMO wgrywać +- co dwa dni aktualizację mapy UMP i tu jest duzy plus dla UMP bo mapę tworzą użytkownicy tej mapy ,tzn jedziesz gdzieś i nagle brak dalej drogi w UMP zgłaszasz to na stronie UMP i za kilka dni brakujący odcinek drogi jest dograny,dodatkowo mogę co kilka dni z tej samej strony ściągać aktualne pkt.POI z radarami ,niebezpieczne miejsca ,itd. Nie wiem jak w TT wiec sie nie wypowiadam ale Garmina moge polecic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...