Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana lampek podświetlenia tablicy rejestracyjnej na LED


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 1.04.2019 o 22:57, Deska826 napisał:

Polecacie jakieś aby niedawały za mocno po oczach? Ostatnio wymienilem u sibie to aż rażą. Policja pewnie za to by dowód zabrała ?

Jeżdżę już dobry rok na mocnym oświetleniu miałem też "ogon" za sobą i nikt do niczego sie nie przyczepił. Jak będzie taka sytuacja,napiszę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Ikser napisał:

Przyszły mi te żarówki ale w częściach jakieś kabelki są nie wiem co z tym zrobić ... Nie pisało nic że coś trzeba lutować  itp, a są oklejone te kable taśmą termokurczliwą z tego co widzialem

No to powiem Ci,że ja bym się wkurzył. Bo na aukcji są lampki z dwoma wejściami i jedno z nich powinno pasować do istniejącej instalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie coś, powiedzcie mi o co kaman :D Białe wejście przy tym jednym kablu pasuje do wejścia w tej lampce

56993960_367945120597528_2040247978295296000_n.jpg

Edytowane przez Ikser
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że ta końcówka z tą taśmą termokurczliwą jest tak jakby zakończeniem kabla i nie zawracać sobie nią głowy. A duża wtyczka idzie do wejścia nad tablicą tam gdzie stare lampki były wtyknięte :) . Podłączyłem według wskazówek, dobrze ?

56483231_405265190293543_9167249415730102272_n.jpg

56361712_359696017975276_1920839117143277568_n.jpg

Edytowane przez Ikser
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Ikser napisał:

Rozumiem że ta końcówka z tą taśmą termokurczliwą jest tak jakby zakończeniem kabla i nie zawracać sobie nią głowy. A duża wtyczka idzie do wejścia nad tablicą tam gdzie stare lampki były wtyknięte :) . Podłączyłem według wskazówek, dobrze ?

56483231_405265190293543_9167249415730102272_n.jpg

56361712_359696017975276_1920839117143277568_n.jpg

Mega dobrze ?

Tak tamtą częścią nie masz co się przejmować. Nie wiem jak się to fachowo nazywa ale tak jak złożyłeś jest OK :) Teraz zostaje Ci wyciągnąć stare lampki i założyć te :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za pomoc, sam bym tego nie ogarnął , jutro biorę się za podłączenie nowych lampek. Jakie przybory potrzebne do wypięcia starych lampek ? Śrubokręt  wystarczy ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Ikser napisał:

Dziękuje za pomoc, sam bym tego nie ogarnął , jutro biorę się za podłączenie nowych lampek. Jakie przybory potrzebne do wypięcia starych lampek ? Śrubokręt  wystarczy ? ;)

Bardzo proszę ?

Demontaż robiłem bez śrubokręta.

?wystarczy z pewna siłą przesunąć lampkę w jedną z dwóch stron (lewą lub prawa) ,ogólnie w stronę blaszki wygiętej.Oczywiście nie wiesz jak jest założona ,ale wyczujesz po oprze. 

Co do śrubokręta. Na pewno też można ha ha

20190406_215434.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi ;)

Edytowane przez Ikser
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.04.2019 o 21:37, kamilch-1984 napisał:

Mega dobrze ?

Tak tamtą częścią nie masz co się przejmować. Nie wiem jak się to fachowo nazywa ale tak jak złożyłeś jest OK :) Teraz zostaje Ci wyciągnąć stare lampki i założyć te :)

Są to rezystory, które powodują większy pobór prądu. W skrócie: żebyś nie miał błędów spalonej  żarówki w kompie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, shevu napisał:

Są to rezystory, które powodują większy pobór prądu. W skrócie: żebyś nie miał błędów spalonej  żarówki w kompie

Dziękuję za podpowiedź ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zamontowałem u siebie oryginalne retrofit’y i świecą bardzo mocno. Aż jestem w szoku, myślałem że będą bardziej stonowane. Ogólnie oryginalne lampki z oznaczeniem 8K0 052 110 są niedostępne w polskiej sieci dilerskiej Audi ? . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam audi a4 b8 lift sedan poprzedni wlasciciel zalozyl ledy do podswietlenia tablicy,ladnie swieca ale niestety mam blad na fis czy ktos pomoze jak zrobic kodowanie zeby nie bylo bledu,dziękuję i pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro masz polift z 2013r. powinny tam siedzieć już fabrycznie LED.  Jaeżeli nie to nie jest to 2013r. Wsadź oryginalne LED z B8 i błąd zniknie bez kodowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Kokosvag napisał:

Witam mam audi a4 b8 lift sedan poprzedni wlasciciel zalozyl ledy do podswietlenia tablicy,ladnie swieca ale niestety mam blad na fis czy ktos pomoze jak zrobic kodowanie zeby nie bylo bledu,dziękuję i pozdrawiam 

jak chcesz mam komplet liftowych lampek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok to musze sie blizej przyjrzeć tym lampka tablicy rejestracyjnej co tam dokladnie siedzi. A to moj blad.

20200822_201953.jpg

Lampkia oryginal swieca dobrze a blad jest na fis i w kompie jak to wylaczyc w kodowaniu w ktorym kanale 191? I ile odjac?

 

20201006_100751.jpg

20201006_100848.jpg

Edytowane przez Kokosvag
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok po czesci ogarniete tzn nie mam bledu spalonej zarowki na fis ale w vcds jest. Ale przynjmniej w aucie juz nie kuje w oczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie odgrzeje kotleta kupiłem ledy z polifta i tu moje pytanie wiem ze są adaptery, ze można polutować tylko ze w prawej lampce mam trzy kable co zrobić z tym 3 kabelkiem??? Adaptery maja po dwa piny tylko z tego co widziałem wiec lewa strona okej a co zrobić z prawą??? Z góry dzięki i Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...