Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Concert II - czy były 2 wersje radia?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Pytanie do znawców: czy były 2 wersje radia Concert II - pod tylne głośniki aktywne i pod tylne głośniki pasywne?

Wedle tego schematu:

rearpassiveloudspeaker.th.jpg

przy pasywnych głośnikach tylnych sygnał na głośniki podawany jest z gniazda 8 pinów, brązowa wtyczka, piny 1,2,7,8.

Tyle tylko, że w samym gnieździe radia nie ma pinów 1,2,7,8 (przynajmniej u mnie są jedynie puste miejsca). :blink:

Czyli co, były 2 wersje?

W ELSA schemat ten opisane jest jako: "Radio, chorus, concert, symphony, from model year 2004"

A może schemat ten dotyczy nie Concerta, a któregoś z tych pozostałych odbiorników?

--

Pozdrawiam.

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzyłes w ETCE po numerach Radia czy jest jakies info :) Moze schemat dotyczy kaseciaka np. Chorusa :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Moze schemat dotyczy kaseciaka np. Chorusa :mysli:

No właśnie tego chciałbym się dowiedzieć. :)

Zadano mi pytanie, czy z radia Concert II zagra tył, jeśli w aucie (A4 Avant 2004r.) nie ma wzmacniacza?

W pierwszej chwili, patrząc na wklejony wcześniej schemat, odpowiedziałem że tak, zagra. Przecież jest to pokazane na rysunku. Wystarczy tylko odpowiedni połączyć kabelki.

Ale później pojawiły się wątpliwości.

W końcu nie wytrzymałem i wyciągnąłem swoje radio. Okazało się, że w gnieździe, z którego według schematu wychodzą sygnały na głośniki, znajdują się wyłącznie piny głośników przednich.

Stąd moje pytanie.

--

Pozdrawiam.

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego nie ma możliwości podłączenia tak plug&play. Oczywiście wszystko można zrobić samemu.

Jak koniecznie chcesz mieć concerta II i z tymi głośnikami co masz na pokładzie to możesz kupić fabrycznego wzmaka i kostkę do niego oraz kostkę mini iso i przerobić instalację na aktywny tył. Możesz również zastosować jakiś nie oryginalny mały wzmak kupić

adapter mini iso->RCA podłączyć radio pod RCA wzmaka a kable od tylnych głośników wyciągnąć z kostki i podpiąć pod wzmak. Taki mały wzmak nie grzeje się za bardzo tak że można go zamontować nad schowkiem i wtedy nie musisz dużo rezać instalacji. Oczywiście fabryczny wzmacniacz też możesz tam zamontować ale do niego będziesz musiał mieć kostki.

Jak coś jeszcze potrzebujesz wiedzieć to pisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak koniecznie chcesz mieć concerta II ...

U mnie jest wszystko OK, mam oryginalnie Concerta podłączonego do wzmacniacza. :wink4:

Kłopot ma kolega posiadający obecnie Blaupunkta. Chce go zmienić na jakieś ori radio i akurat Concert II podoba mu się.

Problem w tym, że nie ma w aucie wzmacniacza.

--

Pozdrawiam.

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak koniecznie chcesz mieć concerta II ...

To tylko może to zrobić tak jak pisałem. Concert II wychodził tylko w specyfikacji na aktywny tył lub cały system aktywny (Bosse) ale to jest tylko kwestia kodowania, bo radio jest to samo.

U mnie jest wszystko OK, mam oryginalnie Concerta podłączonego do wzmacniacza. :wink4:

Kłopot ma kolega posiadający obecnie Blaupunkta. Chce go zmienić na jakieś ori radio i akurat Concert II podoba mu się.

Problem w tym, że nie ma w aucie wzmacniacza.

--

Pozdrawiam.

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeżając kotleta, czy udało się rozwiązać problem? Mam podobną sytuację a4 b5 2000r. i również 8 pinów. Brak wzmacniacza tył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...