Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż i działanie asystenta zmiany pasa ruchu - Audi Side Assist 2008-2012


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, kamilch-1984 napisał:

 

Czy wiązka od sedana podejdzie do avanta z tego samego rocznika,czy może się okazać za krótka?

Na 80% powinna pasować długość, sedan i avant mają takie same wymiary za tylną ośką, ale możesz to prześledzić jeszcze po numerach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.10.2018 o 15:28, l2k2 napisał:

Na 80% powinna pasować długość, sedan i avant mają takie same wymiary za tylną ośką, ale możesz to prześledzić jeszcze po numerach.

Przeanalizuje jeszcze kwestie długości przewodu.  A za resztę wiedzy bardzo dziękuję :) Czas na kolejne rezanko ?

 

W dniu 30.10.2018 o 16:11, GrzegorzSi napisał:

Kupowałeś może same lampki w asystenta w lusterka ? Czy w komplecie z lusterkami ? 

Lusterka,sam mechanizm kupowałem jakoś ponad rok temu, jak robiłem poerwsze rezanko że składającymi się elektrycznie  lusterkami. Kupiłem już tą lepszą opcję z  asystentem ale obudowy zostały oryginalne. Teraz zachciało się kolejnego rezanka,dlatego jeżeli chodzi o lusterka szukałem tylko obudowy i znalazłem z przyciskiem do uruchamiania asystenta z lampkami,za 300 zł. Znalazłem wśród allegrowiczów,kogoś na nasz typ :)

5BA87AF3-F6F8-4710-A7BF-2E66AD02A668.jpeg

356E1C2F-A255-4946-B92A-5CD24336AC0D.jpeg

 

Kurczę zacząłem zbierać graty na asystenta zmiany pasa (mam już lusterka,przycisk uruchamiający mod,instalację na tył samochodu,wskaźniki w lusterkach) ... Zostały mi do kupienia radary i z tego co wynika chyba też Gateway 8T0 907 468 AD, który mam zamontowany-sprawdziłem przez VCDS-a ,a nie ma go w spisie na początku postu,jako moduł obsługujący asystenta. A mam czujnik zmierzchu i deszczu.Czy to znaczy,że muszę go zmienić?  Jaki mam w takim razie szukać i jakie radary?  

 

Które z tych instalacji będzie pasowała do przednich drzwi kierowcy z asystentem,grzanych i elektrycznych lusterek ?

MAM DWIE WIĄZKI
JEDNA MA KOSTKĘ NA 6 PINÓW - PRZEWODÓW 5 SZT.  nr 8K0 971 029 P
DRUGA KOSTKA 6 PINÓW - 5 PRZEWODÓW I DODATKOWA KOSTKA 2 PIN / DWA PRZEWODY / nr 8K0 971 029 E

 

Pomoże ktoś mi dobrać odpowiednie sterowniki asystenta zmiany pasa mieszczące się w zderzaku no i Gateway najlepiej Full,pod model widoczny w profilu!? ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterowniki ( radary )  8K0 907 566H ; 8K0 907 568H ; takie masz kupić i dobrze będzie jak będą z tego samego auta . Jakie gatewaye , masz opisane na drugiej stronie tego tematu . Ja mam u siebie AA . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mariusz36 napisał:

Sterowniki ( radary )  8K0 907 566H ; 8K0 907 568H ; takie masz kupić i dobrze będzie jak będą z tego samego auta . Jakie gatewaye , masz opisane na drugiej stronie tego tematu . Ja mam u siebie AA . 

Dzięki Mariusz. 

Wiem,że Gateway są opisane i czytałem dwa razy wczoraj cały post.

Ale nie mogłem znaleźć sensownego wytłumaczenia,dlaczego Gateway dzielą się na can lub światłowód.Poprostu nie pojmuję tego,nie ogarniam,czym się różni jedno od drugiego. A że Gateway to koszt koło 500 zł to chcę kupić już wszelki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kamilch-1984 napisał:

Dzięki Mariusz. 

Wiem,że Gateway są opisane i czytałem dwa razy wczoraj cały post.

Ale nie mogłem znaleźć sensownego wytłumaczenia,dlaczego Gateway dzielą się na can lub światłowód.Poprostu nie pojmuję tego,nie ogarniam,czym się różni jedno od drugiego. A że Gateway to koszt koło 500 zł to chcę kupić już wszelki. 

Jeśli masz teraz u siebie gateway 8T0 907 468 AD, to on obsługuje światłowód (masz dodatkowe wejście), ale nie obsługuje rozszerzonego can, musisz wybrać któryś z tych na pierwszej stronie z obsługą światłowodu i rozszerzonego can, zmienić i zdjąć CP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, l2k2 napisał:

Jeśli masz teraz u siebie gateway 8T0 907 468 AD, to on obsługuje światłowód (masz dodatkowe wejście), ale nie obsługuje rozszerzonego can, musisz wybrać któryś z tych na pierwszej stronie z obsługą światłowodu i rozszerzonego can, zmienić i zdjąć CP.

Dziękuję za objaśnienie ? Teraz jeszcze jedna rzecz. Które z tych gateway jest full wypas?  Ktoś pisał,że z literką Q. I co Gateway obsługuje?  Jeżeli chciałbym jeszcze włożyć coś w przyszłości,żebym nie musiał znowu wymieniać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wiązki drzwi,przód 8K0 971 029 E ,

                                       8K0 971 030 E,

Są pod  asystenta pasa ruchu? Może ktoś to sprawdzić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest pod asystenta i/albo pod kessy 

8K0971029E zamienia sie na 8K0971029J   jest do auat do 2009 roku  pozniej były zmiany


2010 powyżej   8K0971029AL z opcja kessy i/albo pod Asystenta


do tego jeszcze roznice sa wiazce do sterownika drzwi i pod nagłosnienie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu kupiłem auto i ostatnio zauważyłem że w tym miejscu gdzie jest przycisk od Asystenta pasa ruchu jest po prostu puste, nie ma tam niczego jest dziura, wie ktoś jak sprawdzić to czy posiadam asysten pasa ruchu tylko jest on np niesprawy i po prostu do naprawienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, EdoTensei napisał:

Jakiś czas temu kupiłem auto i ostatnio zauważyłem że w tym miejscu gdzie jest przycisk od Asystenta pasa ruchu jest po prostu puste, nie ma tam niczego jest dziura, wie ktoś jak sprawdzić to czy posiadam asysten pasa ruchu tylko jest on np niesprawy i po prostu do naprawienia?

A przycisk asystenta nie jest w manetkach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takiego przycisku brakuje mi tam gdzie powinien być czyli w głosniku obok szyby :D 
Możliwe że jest to na manetkach ale chyba to odpowiada a to czy jest to włączone chociaż moge się mylić 

audi-a4-a5-q5-przycisk-asystenta-pasa-8k1927451-8k1-927-451-zmiany-ruchu-przyciski.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Kupiłem wiązke zderzaka tylnego pod PDC i side assist,która ma dwie wtyczk  8E0 972 112 A,Czy obydwie idą do modułu po prawej stronie w boczku? 

 

Panowie to są wtyki na końcu wiązki pod tylni zderzak z side assist i PDC.  Czy obydwie wtyki uda do modułu w boczku po prawej stronie,Czy jedną z nich ciagniemy do przodu? 20190120_171425.jpg

 

20 godzin temu, kamilch-1984 napisał:

Panowie to są wtyki na końcu wiązki pod tylni zderzak z side assist i PDC.  Czy obydwie wtyki uda do modułu w boczku po prawej stronie,Czy jedną z nich ciagniemy do przodu? 20190120_171425.jpg

 

 

Panowie,jaki jest nr tej wtyki ?

20190121_082232.jpg

Edytowane przez kamilch-1984
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, kamilch-1984 napisał:

 

Panowie,jaki jest nr tej wtyki ?

 

4F0 972 112

Z tymi wtyczkami już wiesz ? Te przewody od czujników się rozchodzą w prawej wnęce przy module , jedna wchodzi do modułu PDC  a druga idzie do przodu , ale wchodzi do tego gniazda co pytasz o numer .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to zrozumiem. Popraw mnie jeśli się mylę.

Wtykę która ma więcej pinów ,przedłużamy ją tak żeby przeciągnąć przewody do przodu prze wtykę 4F0 972 112 . Ta z mniejszą ilością przewodów podłączamy do Pdc w prawym schowku,oczywiście z tyłu. Dwa skręcone przewody "cany" idą do modułu Gateway. Część tych przewodów są masą,jeden idzie do skrzynki bezpieczników i reszta do wtyki 27 pinowej przy drzwiach, (podłączenie wskaźników w lusterkach i włącznika od strony kierowcy)

 

5 godzin temu, mariusz36 napisał:

4F0 972 112

Z tymi wtyczkami już wiesz ? Te przewody od czujników się rozchodzą w prawej wnęce przy module , jedna wchodzi do modułu PDC  a druga idzie do przodu , ale wchodzi do tego gniazda co pytasz o numer .

Nie mogę znaleźć takiej wtyki. Znalazłem taką 8K0 972 416, na oko wygląda,że podejdzie . Hmm 

 

20190121_092533.jpg

Edytowane przez kamilch-1984
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie , to nie ta , musi być taka jak Ci podałem nr. Ja kupowałem w ASO .

Tak jak napisałeś , ma to mniej więcej być  :wink: . Z lampek kontrolnych w lusterkach idzie + i masa . Masę łączysz z prawego i lewego lusterka i ciągniesz do tyłu i łączysz do przewodu masowego który wychodzi z modułów . Oryginalnie ma kolor zielono - brązowy ( może drobiazg , ale ja z tą masą na początku nie wiedziałem gdzie podłączyć :facepalm: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, mariusz36 napisał:

Nie , to nie ta , musi być taka jak Ci podałem nr. Ja kupowałem w ASO .

Tak jak napisałeś , ma to mniej więcej być  :wink: . Z lampek kontrolnych w lusterkach idzie + i masa . Masę łączysz z prawego i lewego lusterka i ciągniesz do tyłu i łączysz do przewodu masowego który wychodzi z modułów . Oryginalnie ma kolor zielono - brązowy ( może drobiazg , ale ja z tą masą na początku nie wiedziałem gdzie podłączyć :facepalm: )

Bardzo ważny drobiazg !!! Będę szykował instalację jak przyjdzie wtyka. Wcale ten mod nie jest łatwy ? Kabelkologia ogromna .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedną rzecz ktoś mi wytłumaczy. Na przewodach,które idą od wtyki T12f,idą skręcone kanybze sobą.  Na rysunku naniesione  są oznaczenia:

-B108,

-B109,

-B665,

-B666

O co w tym chodzi? 

20190121_132230.png

20190121_132311.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak masz na rysunku , T12h / pin 5 ; T12h /pin 12 to cany , skręcasz je i ciągniesz do gatewaya ( czerwona wtyka ) Pin 5 do T20 pin 7 ; Pin 12 do T20d pin 17 . Tymi oznaczeniami się nie przejmujemy :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...