Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż i działanie asystenta zmiany pasa ruchu - Audi Side Assist 2008-2012


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj zrobiłem kolejne 300km i jest słabo... poza miastem od strony kierowcy diodki załączają w totalnie przypadkowy sposób i to dość często, po prostu się zapalają i kiedy im się znudzi to gasną - oczywiście na drodze nie ma nikogo ... w mieście natomiast na 90% działają ok, polatałem po wawie i wtedy kiedy powinny migać to migają w nawet dobry sposób, natomast nadal czasami migają również gdy nie powinny ... Jutro jeszcze raz podłączę kompa i sprawdzę czy nie ma błędów.

Może to być kwestia nieskalibrowania po zdjęciu zderzaka ?

---------- Post dopisany 10-03-2014 at 16:08 ---------- Poprzedni post napisany 09-03-2014 at 21:54 ----------

Błędów brak ... a najgorsze jest to, że nie jestem w stanie wygenerować tego zjawiska. Dzieje się to niezależnie od prędkosci, od hamowania, czy pod górę czy w dół, czy na wybojach czy na płaskim ...

Kilka razy we wioskach jadąc blisko środka za innym autem udało mi się mieć diodki właczone przez prawie minutę ... odległość od auta nie miała znaczenia (było z przodu...) czy ono chwytało narysowaną linię na asfalcie ... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zrobiłem kolejne 300km i jest słabo... poza miastem od strony kierowcy diodki załączają w totalnie przypadkowy sposób i to dość często, po prostu się zapalają i kiedy im się znudzi to gasną - oczywiście na drodze nie ma nikogo ... w mieście natomiast na 90% działają ok, polatałem po wawie i wtedy kiedy powinny migać to migają w nawet dobry sposób, natomast nadal czasami migają również gdy nie powinny ... Jutro jeszcze raz podłączę kompa i sprawdzę czy nie ma błędów.

Może to być kwestia nieskalibrowania po zdjęciu zderzaka ?

---------- Post dopisany 10-03-2014 at 16:08 ---------- Poprzedni post napisany 09-03-2014 at 21:54 ----------

Błędów brak ... a najgorsze jest to, że nie jestem w stanie wygenerować tego zjawiska. Dzieje się to niezależnie od prędkosci, od hamowania, czy pod górę czy w dół, czy na wybojach czy na płaskim ...

Kilka razy we wioskach jadąc blisko środka za innym autem udało mi się mieć diodki właczone przez prawie minutę ... odległość od auta nie miała znaczenia (było z przodu...) czy ono chwytało narysowaną linię na asfalcie ... ;)

Prawdopodobnie brak kalibracji, po każdym zdjęciu zderzaka, nie mówiąc już o dzwonie, powinno sie kalibrować system, ja u siebie też mam bez kalibracji i dzieje się to samo, co prawda w mniejszym stopniu, zauważalne jest to szczególnie na autostradzie (na początku myslałem, że to ekrany dzwiękochłonne zakłócają, ale na otwartej przestrzeni też się to dzieje):wink:

---------- Post dopisany at 12:50 ---------- Poprzedni post napisany at 12:49 ----------

albo zamienili stronami może ?:facepalm:

Praktycznie, nie ma możliwości pomyłki ze stronami:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejechałem dzisiaj obwodniczką i momentami miałem wrażenie że po prostu kierunkowskaz + ruch keirownicą powoduje załączanie się diodek. TYm razem choinkę miałem z prawej strony, więc mam kompleksowo obustronnie zje... coś. W ASO zarzekają się że jak mi polerowali zderzak i go sprawdzali to kalibrowali czujki ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem się zapytać posiadając gateway most (k) można dorzucić asystenta

---------- Post dopisany 18-04-2014 at 19:51 ---------- Poprzedni post napisany 16-04-2014 at 16:29 ----------

Ale cisza nikt już tego nie robi (przymierzam się do zrobienia tylko nie wiem czy mój gateway to pociągnie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi:

Sterowniki obsługujące System :

- 8T0 907 468 J (CAN)

- 8T0 907 468 N (CAN)

- 8T0 907 468 G (swiatłowod) MOST

- 8T0 907 468 L (swiatłowod) MOST

- 8T0 907 468 Q (swiatłowod ) MOST

- 8T0 907 468 AA (swiatłowod ) MOST

- 8T0 907 468 AE (swiatłowod ) MOST

- Polift

- 8R0 907 468 P (swiatłowod ) MOST

- 8R0 907 468 N (swiatłowod ) MOST

- 8R0 907 468 D (swiatłowod ) MOST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:facepalm: do wymiany dzięki wielkie dopiero co wymieniłem mce to teraz gateway ale zacznę chyba robić instalację mam nadzieję że w razie problemu można liczyć na pomoc,bo mod nie łatwy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejechałem dzisiaj obwodniczką i momentami miałem wrażenie że po prostu kierunkowskaz + ruch keirownicą powoduje załączanie się diodek. TYm razem choinkę miałem z prawej strony, więc mam kompleksowo obustronnie zje... coś. W ASO zarzekają się że jak mi polerowali zderzak i go sprawdzali to kalibrowali czujki ...

Może komuś pomoże, otóż oddałem autko do ASO z podejrzeniem że przy robieniu mi zderzaka nie skalibrowali radarów. Potestowali, pogłówkowali i skończyło się na wgraniu nowego softu do tego sterownika, bo podobno to znana wada w tym systemie i Audi ma nowy soft który poprawia ten chaos. 250zł (w tym mycie ;) ) teraz radary i ledy działają już przy prędkościach około 30km/h ale o tyle jest ok, że praktycznie nie świrują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko chłopaki, czy jest możliwość przerobienia starych lusterek ( dołożenia lampek + wymiana obudowy) ?? bo mam lusterka "full" bez pamięci i w/w asystenta.

---------- Post dopisany 09-07-2014 at 19:10 ---------- Poprzedni post napisany 01-07-2014 at 18:27 ----------

Hej. Mam pytanko, bo napotkałem trudności przy kodowaniu!!! Na dzień dobry nie chce mi wejść do 3C-LANE CHANGE. Może ma ktoś pomysł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko chłopaki, czy jest możliwość przerobienia starych lusterek ( dołożenia lampek + wymiana obudowy) ?? bo mam lusterka "full" bez pamięci i w/w asystenta.

---------- Post dopisany 09-07-2014 at 19:10 ---------- Poprzedni post napisany 01-07-2014 at 18:27 ----------

Hej. Mam pytanko, bo napotkałem trudności przy kodowaniu!!! Na dzień dobry nie chce mi wejść do 3C-LANE CHANGE. Może ma ktoś pomysł...

Może za słaby kabel masz, ja wkrótce też będę kodował tylko czekam na zderzak i sterownik to dam Ci znać:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko chłopaki, czy jest możliwość przerobienia starych lusterek ( dołożenia lampek + wymiana obudowy) ?? bo mam lusterka "full" bez pamięci i w/w asystenta.

---------- Post dopisany 09-07-2014 at 19:10 ---------- Poprzedni post napisany 01-07-2014 at 18:27 ----------

Hej. Mam pytanko, bo napotkałem trudności przy kodowaniu!!! Na dzień dobry nie chce mi wejść do 3C-LANE CHANGE. Może ma ktoś pomysł...

odp. pyt1: tak (ale chyba już to wiesz)

odp. pyt2: jaki masz gateway? czy położyłeś i podpoiłeś już instalację i tylne radary?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, instalacja jest już położona, czujniki na swoim miejscu, Co do GATEWAY to mam z końcówką Q, według opisu Grzegorza to jest max

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, zakodowany lecz wyskoczył mi błąd (02849 - Control Module for Lane Change Assistance (j769).....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, zakodowany lecz wyskoczył mi błąd (02849 - Control Module for Lane Change Assistance (j769).....

Masz tu po angielsku - problem z podlaczeniem, zasilaniem bezpiecznikiem lub samymi modułami:

No signal / no communication ↔ (No Signal / No Communication)

Possible symptoms:

Lane Change Assist does not work

Possible causes:

Fuse (s) are poorly connected or defective

Wiring and / or connections faulty

(J769) faulty

Possible solutions:

Check / replace fuse (s)

remove the fuse (s) out

make the ends of the fuse (s) clean (very light sanding with fine sandpaper, then very little contact spray on it)

fuse (s) by measuring with a multimeter (the fuse (s) sometimes looks fine, but looks can be deceiving)

fuse (s) restore / replace

Check / repair wiring and connections

Check (measuring blocks) / replace (J769)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miernik w dłon , sprawdz okablowanie ( zasilanie ,masa)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczyniłem według podpowiedzi, tzn. miernikiem sprawdziłem okablowanie, jak i również organoleptycznie ponownie wszystkie kostki. Wszystko jest OK. mam pytanko czy może to być spowodowane tym że nie mogę zakodować 3C??? albo ze moduł J769 jest uszkodzony....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Mam problem z side assist. Vag wykrywa dwa błędy 00447 i 00532 prawdopodobnie moduł do wymiany.
Czy to moduł J533 zlacze2opin.png(zdjęcie)?? Czy ma założoną ochronę komponentu?? W moim przypadku nie chodzi chyba o te 2 sterowniki w tylnym zderzaku?

Proszę o pomoc.
Pozdrawiam

Edytowane przez kotu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam problem z side assist. Vag wykrywa dwa błędy 00447 i 00532 prawdopodobnie moduł do wymiany.

Czy to moduł J533 zlacze2opin.png(zdjęcie)?? Czy ma założoną ochronę komponentu?? W moim przypadku nie chodzi chyba o te 2 sterowniki w tylnym zderzaku?

Proszę o pomoc.

Pozdrawiam

Miałeś fabrycznie side assist czy dokładałeś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...