Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż i działanie asystenta zmiany pasa ruchu - Audi Side Assist 2008-2012


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, Marcin_G napisał:

Witam, czy jeśli kupię obudowy pod asystenta to wystarczy mi ten przewodził 2 pin do lampek czy trzeba całe lusterka tez wymienić?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

jeżeli masz zmienione obudowy to wystarczy przeprowadzić sam przewód 2 pinowy do każdego lusterka osobno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam  wyskoczył mi ostatnio błąd związany z  Side Assist.  Jakieś porady jak się do tego zabrać. 

16365 - Control Module-Electrical Error; CPU 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Proszę o pomoc.
Padł mi sensor który znajduje się w tylnym zderzaku 8K0907566A po prawej stronie. Po wymianie wywaliło nowe błędy:

01043 - błąd oprogramowania sterownika

01517 - moduł sterowania przyczepy

Czujnik o tych samych numerach. Czy wystarczy same kodowanie?? Czy jest tam jakieś oprogramowanie które się aktualizuje??

Dodam, że to już drugi czujnik który wywala te same błędy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

numer części 8K0907566A jest na pewno ten sam. Byłem po czujnik wczoraj 30km ode mnie i na miejscu go sprawdzaliśmy po podłączeniu i skasowaniu starych błędów wyskoczyły właśnie te nowe. Nie kupiłem tego sterownika i nie wiem teraz czy wracać po niego bo wystarczy zmienić kodowanie czy tylko serwis.

Edytowane przez kotu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba wiem przez co te błędy. Jak tylko był uszkodzony sterownik zacząłem grzebać w jakiś wartościach w programie delphi. Wchodziłem w kanał od 1 do 3 i tam chyba coś poprzestawiałem (foto). Czy możliwe, że to kodowanie??

IMG_20180209_163131.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blad o sterowniku przyczepy to kwestia kodowania ,ten drugi o wersji oprogramowania moze byc od tego ze sterownik master ma inna wersje softu niz slave.

Bez dokladnego scanu nic wiecej nie wymyslimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Panowie podpowie ktoś jak zakodować asystenta przy nawigacji 3G plus . Według opisu co jest na początku nie chce mi to zadziałać , zresztą w zielonym menu też są chyba inne oznaczenia . Bardzo proszę o pomoc , jeśli nie tu, to na pw. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, mariusz36 napisał:

Witam, Panowie podpowie ktoś jak zakodować asystenta przy nawigacji 3G plus . Według opisu co jest na początku nie chce mi to zadziałać , zresztą w zielonym menu też są chyba inne oznaczenia . Bardzo proszę o pomoc , jeśli nie tu, to na pw. 

A Twój Gateway obsługuje asystenta?

Dokładałem u siebie przy 3G+ i tak powinno wyglądać kodowanie:

1. Najpierw dopisujesz w Gateway jak w opisie: 

GATEWAY 19 ---> Instalation List i fajkujemy 3C ---> SAVE Coding i wychodzimy .

gateway99.png
19gateway1.png

2. Następnie jak w opisie 3C

Kodowanie w Asystencie Zmiany Pasa 00101 bez instalacji haka .

assist1.png
assistkodowanie.png

3. Na koniec robisz kodowanie w zielonym menu:

- car -> cardevicelist -> Lane change assist (SWA): zaznaczyć kwadrat obok

j1o6QQH.jpg

- car -> carmenuoperation -> Lane change assist (SWA): suwak na 5

MkQi910.jpg

- car -> carbusassignment -> Lane change assist (SWA): wybrać [CAN Extended] 5/9

4Errd3i.jpg

Reset MMI.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz , dzięki wielkie . Tak Gateway mam AA , ale z tego co mi podałeś to w zielonym menu źle zaznaczyłem . Dzięki  :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, mariusz36 napisał:

Łukasz , dzięki wielkie . Tak Gateway mam AA , ale z tego co mi podałeś to w zielonym menu źle zaznaczyłem . Dzięki  :hi:

Spoko i ruszyło teraz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem tak jak podałeś i ruszyło , ale po 2/3 minutach kontrolka zgasła i pokazał się napis „ system chwilowo niedostępny " i już się kontrolka więcej nie zaświeciła . Myślę że to może brak kalibracji .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mariusz36 napisał:

Zrobiłem tak jak podałeś i ruszyło , ale po 2/3 minutach kontrolka zgasła i pokazał się napis „ system chwilowo niedostępny " i już się kontrolka więcej nie zaświeciła . Myślę że to może brak kalibracji .

Hmm.. być może kalibracja, ale raczej coś innego bym raczej podejrzewał o to. Sprawdź, czy nie wysiało Ci jakiś błędów po tym komunikacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wiązka asystenta zmiany pasa jest oddzielna,czy jest połączona razem z wiązka pdc ? Chodzi mi o to,czy mając pdc tył powinienem szukać do podłączenia tylnych czujników cofania i sterowników asystenta zmiany pasa,czy też nie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, kamilch-1984 napisał:

Czy wiązka asystenta zmiany pasa jest oddzielna,czy jest połączona razem z wiązka pdc ? Chodzi mi o to,czy mając pdc tył powinienem szukać do podłączenia tylnych czujników cofania i sterowników asystenta zmiany pasa,czy też nie :)

Jak masz PDC z tyłu to ori wiązka do radarów idzie z nią razem, do tego wiązki przedlift/polift są różne, więc tu uważaj żeby nie kupić nieodpowiedniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, l2k2 napisał:

Jak masz PDC z tyłu to ori wiązka do radarów idzie z nią razem, do tego wiązki przedlift/polift są różne, więc tu uważaj żeby nie kupić nieodpowiedniej.

A czy w każdym zderzaku jest miejsce na radary ? ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, kamilch-1984 napisał:

A czy w każdym zderzaku jest miejsce na radary ? ?

W każdym ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

1 minutę temu, l2k2 napisał:

W każdym ?

Czy wiązka od sedana podejdzie do avanta z tego samego rocznika,czy może się okazać za krótka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...