Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] A4 TDI by a4- freunde


a4-freunde

Rekomendowane odpowiedzi

Fajny pomysł z tym spawaniem dokładek, sam jestem na to umówiony :banan: tylko takie pytanie, jakie różnice pomiędzy zwykłą dokładką poliftową a PDC? (chodzi mi o kształt i dopasowanie do zderzaka czy czymś się różnią) sorry za OT

dokładka pdc sedan kombi niczym sie nie rózni .... jedyna różnica jest to ze zderzak polift i przed lift ma w innych miejcach mocowania dokładki czyli te zaczepy . Ale ogólnie ok.

juz w podkładzie cały zderzak z PDC wyglada zacnie..... dzis odnowilem troszke dokładke cupry zeby pasowała do ładnego swiecacego zderzaka

no i moze wpadnie petla do holowania sabelt (czerwona) zeby dodac smaczku ...

Tak to wyglada :kox:

d99b0fb8954e2531med.jpg

887d2037f000ccedmed.jpg

d912afd00c94eeabmed.jpg

a51bd2cb4113ecbemed.jpg

e4c78315dff30293med.jpg

b4d8af3a49e3559amed.jpg

dc928c051e41099cmed.jpg
946ba13b856a612cmed.jpg

Super!

Wszystko spójne, niby pakiet od esy a robi robotę.

Nawet "lampy od sieny" :wink: po przyciemnieniu wyglądają dobrze. Na lotkę tylnej klapy patrzę z zazdrością bo miałem kupioną a nie zdąrzyłem zamontować ^_^

Nie podoba dokładka od cupry ale to wiadomo nie od dziś :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:banan: zastanawiam sie tylko jak bedzie z tablica rejestracyjna ? dzwoniłem do policjanta z ruchu i niby niema dokładnie napise gdzie musi sie znajdowac tablica rejestracyjna .... jest napisane ze tylko musi byc z przodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój brat w Maździe MX-5 woził za szybą, kilka razy zatrzymała go policja i pytali czemu nie ma na zderzaku. zapytał czy widzą gdzieś miejsce do montażu, podziękował za kontrolę i jechał dalej :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:banan: zastanawiam sie tylko jak bedzie z tablica rejestracyjna ? dzwoniłem do policjanta z ruchu i niby niema dokładnie napise gdzie musi sie znajdowac tablica rejestracyjna .... jest napisane ze tylko musi byc z przodu

Lu_Angel zna dokładnie podstawę prawną. Wygrał nawet sprawę w sądzie, odezwij się do niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak już będziesz znał to napisz tutaj, zawsze się przyda na przyszłość :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oki


:banan: zastanawiam sie tylko jak bedzie z tablica rejestracyjna ? dzwoniłem do policjanta z ruchu i niby niema dokładnie napise gdzie musi sie znajdowac tablica rejestracyjna .... jest napisane ze tylko musi byc z przodu

Lu_Angel zna dokładnie podstawę prawną. Wygrał nawet sprawę w sądzie, odezwij się do niego.

napisałem do kolegi jak cos bede wiedział to wrzuce w temacie :D

A jak autko podoba sie kolegom ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:banan: zastanawiam sie tylko jak bedzie z tablica rejestracyjna ? dzwoniłem do policjanta z ruchu i niby niema dokładnie napise gdzie musi sie znajdowac tablica rejestracyjna .... jest napisane ze tylko musi byc z przodu

Lu_Angel zna dokładnie podstawę prawną. Wygrał nawet sprawę w sądzie, odezwij się do niego.

nie wygrał i nie wygra, bo jest przepis zwiazany z miejscem fabrycznym przez producenta, tłumaczenie że głądki zderzak bo usa itd ma sie nijak do rzeczywistosci ponieważ producent ma w ofercie fabryczne podkładki rejestracyjne. Kiedys ten zapis wrzucałem na battalion. Walka bez szans :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie panowie, nie wygracie jest przepis gdzie dokładnie ma być umiejscowiona tablica, temat poruszany na wielu forach i tłumaczenie że nie ma miejsca gdzie przykręcić nie przejdzie, a brak tablicy to krótka piłka 500zł i brak dowodu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tablice mozna mieć w innym miejscu tylko wówczas jak jej przewidywane miejsce pełni inna role np. wyciągarka, pług czy cokolowiek innego, gdzie fizycznie rejstracji nie da sie zaczepić. Ponadto tablica ma być w pełni czytelna, a nie widoczna(bo widoczne to mzoe być też pół rejestracji), byle prawnik obali takie tłumaczenia braku blachy, albo blachy za szybą - prosty argument reflexy swiatła na szybie = nie czytelna, jest świadek dziękuje :hi:

tak wiec jeżdzić na wariata, albo zrobić customowe mocowanie tak jak ja, albo płacić mandaty jak sie trafi ambitny służbista.

Edytowane przez Kowi87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

§ 25. 6. Jeżeli pojazd nie ma specjalnego miejsca do umocowania tablic, to przednią i tylną tablicę umieszcza się w środku szerokości pojazdu, a gdyby to utrudniało jego eksploatowanie lub ograniczało widoczność tablicy - po lewej stronie pojazdu.



Coś mi się uroiło, że Lu_Angel wygrał. Dopytam się go jak było.


Edytowane przez Armi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

§ 25. 6. Jeżeli pojazd nie ma specjalnego miejsca do umocowania tablic, to przednią i tylną tablicę umieszcza się w środku szerokości pojazdu, a gdyby to utrudniało jego eksploatowanie lub ograniczało widoczność tablicy - po lewej stronie pojazdu.

Coś mi się uroiło, że Lu_Angel wygrał. Dopytam się go jak było.

tak adaś to jeden, ale jest jeszcze drugi zwiazany z tymi urządzeniami na zderzaku :wink: chociaż ja już wiem po sobie że przepisy swoje, a interpretacja swoje, nagle nie są istotne :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oki

:banan: zastanawiam sie tylko jak bedzie z tablica rejestracyjna ? dzwoniłem do policjanta z ruchu i niby niema dokładnie napise gdzie musi sie znajdowac tablica rejestracyjna .... jest napisane ze tylko musi byc z przodu

Lu_Angel zna dokładnie podstawę prawną. Wygrał nawet sprawę w sądzie, odezwij się do niego.

napisałem do kolegi jak cos bede wiedział to wrzuce w temacie :D

A jak autko podoba sie kolegom ?

Auto mega zacne :thumbup1:

Aż normalnie chce się swojego modzić :decayed:

btw. Fajnie jakbyś wyedtyował pierwszy post pod względem zdjęć ( kiedyś i teraz ) to każdy mógłby sobie looknąć jak to wyglądało i co porobiłeś ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest całość:

§ 25. 1. Właściciel pojazdu umieszcza na pojeździe tablice z przodu i z tyłu w miejscach konstrukcyjnie do tego przeznaczonych, z wyjątkiem przyczep, ciągników rolniczych, motocykli i motorowerów, na których tablice umieszcza się tylko z tyłu, z zastrzeżeniem ust. 2.
2. W przypadkach uzasadnionych konstrukcją ciągnika rolniczego tablice umieszcza się z przodu pojazdu.
3. Z przodu pojazdu umieszcza się wyłącznie tablicę jednorzędową, z wyjątkiem ciągnika rolniczego, o którym mowa w ust. 2.
4. Z tyłu pojazdu umieszcza się tablicę jednorzędową albo dwurzędową w zależności od miejsca konstrukcyjnie do tego przeznaczonego, z zastrzeżeniem ust. 5.
5. Z tyłu przyczepy motocyklowej umieszcza się tablicę rejestracyjną motocyklową przeniesioną z motocykla, który ciągnie przyczepę.
6. Jeżeli pojazd nie ma specjalnego miejsca do umocowania tablic, to przednią i tylną tablicę umieszcza się w środku szerokości pojazdu, a gdyby to utrudniało jego eksploatowanie lub ograniczało widoczność tablicy - po lewej stronie pojazdu.
Dla mnie jeśli zderzak jest gładki fabrycznie (konstrukcyjnie) to nie ma miejsca na tablicę.
To, że ktoś kupił podkładki pod tablice to jego dobra wola ale specjalnego miejsca na zderzaku de facto nie ma.
Edytowane przez Armi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest całość:

§ 25. 1. Właściciel pojazdu umieszcza na pojeździe tablice z przodu i z tyłu w miejscach konstrukcyjnie do tego przeznaczonych, z wyjątkiem przyczep, ciągników rolniczych, motocykli i motorowerów, na których tablice umieszcza się tylko z tyłu, z zastrzeżeniem ust. 2.
2. W przypadkach uzasadnionych konstrukcją ciągnika rolniczego tablice umieszcza się z przodu pojazdu.
3. Z przodu pojazdu umieszcza się wyłącznie tablicę jednorzędową, z wyjątkiem ciągnika rolniczego, o którym mowa w ust. 2.
4. Z tyłu pojazdu umieszcza się tablicę jednorzędową albo dwurzędową w zależności od miejsca konstrukcyjnie do tego przeznaczonego, z zastrzeżeniem ust. 5.
5. Z tyłu przyczepy motocyklowej umieszcza się tablicę rejestracyjną motocyklową przeniesioną z motocykla, który ciągnie przyczepę.
6. Jeżeli pojazd nie ma specjalnego miejsca do umocowania tablic, to przednią i tylną tablicę umieszcza się w środku szerokości pojazdu, a gdyby to utrudniało jego eksploatowanie lub ograniczało widoczność tablicy - po lewej stronie pojazdu.
Dla mnie jeśli zderzak jest gładki fabrycznie (konstrukcyjnie) to nie ma miejsca na tablicę.
To, że ktoś kupił podkładki pod tablice to jego dobra wola ale specjalnego miejsca na zderzaku de facto nie ma.

czyli niby nie mam oryginalnego miejsca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fabryczne "wgłębienie" na tablice masz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest całość:

§ 25. 1. Właściciel pojazdu umieszcza na pojeździe tablice z przodu i z tyłu w miejscach konstrukcyjnie do tego przeznaczonych, z wyjątkiem przyczep, ciągników rolniczych, motocykli i motorowerów, na których tablice umieszcza się tylko z tyłu, z zastrzeżeniem ust. 2.
2. W przypadkach uzasadnionych konstrukcją ciągnika rolniczego tablice umieszcza się z przodu pojazdu.
3. Z przodu pojazdu umieszcza się wyłącznie tablicę jednorzędową, z wyjątkiem ciągnika rolniczego, o którym mowa w ust. 2.
4. Z tyłu pojazdu umieszcza się tablicę jednorzędową albo dwurzędową w zależności od miejsca konstrukcyjnie do tego przeznaczonego, z zastrzeżeniem ust. 5.
5. Z tyłu przyczepy motocyklowej umieszcza się tablicę rejestracyjną motocyklową przeniesioną z motocykla, który ciągnie przyczepę.
6. Jeżeli pojazd nie ma specjalnego miejsca do umocowania tablic, to przednią i tylną tablicę umieszcza się w środku szerokości pojazdu, a gdyby to utrudniało jego eksploatowanie lub ograniczało widoczność tablicy - po lewej stronie pojazdu.
Dla mnie jeśli zderzak jest gładki fabrycznie (konstrukcyjnie) to nie ma miejsca na tablicę.
To, że ktoś kupił podkładki pod tablice to jego dobra wola ale specjalnego miejsca na zderzaku de facto nie ma.

akurat A4 salonowe na rynek usa maja podkąłdki fabryczne w komplecie, zobacz na aukcje aut amerykańskich na a4 :) jak znajde ten paragraf o wyciagarkach itd to wrzuce wszystkie te przepisy w jedną półke

Pozatym w przypadku tych przepisów "nie ma specjalnego miejsca do umocowania tablic" to trzeba to udowdnić dlaczego gładki zderzak którego odpowiednik na rynku eu ma tam umieszczone blachy nie mozę mieć rejestracji - i tu sie zaczynaja tłumaczenia bo auto tuningowane - inwencja właściciela, bo fabryka sugeruje własnie zderzak za miejsce konstrukcyjnie przewidziane na blache i tego nie podważysz w tym konkretnym przypadku ponieważ producent wypuszcza podkładki OEM na rynek szwajcarski, USA/kanada i Japoński, dalej to kręcić nie trzeba bo auto bez miejsca przystosowanego na rejstracje nie dostanie homologacji na rynek europejski.

ozporządzenia ministra infrastruktury z dnia 22 lipca 2002 r. w sprawie rejestracji i oznaczania pojazdów

§ 25. 1. Właściciel pojazdu umieszcza na pojeździe tablice z przodu i z tyłu w miejscach konstrukcyjnie do tego przeznaczonych, z wyjątkiem przyczep, ciągników rolniczych, motocykli i motorowerów, na których tablice umieszcza się tylko z tyłu, z zastrzeżeniem ust. 1a-2.

dalej

§ 25. 6. Jeżeli pojazd nie ma specjalnego miejsca do umocowania tablic, to przednią i tylną tablicę umieszcza się w środku szerokości pojazdu, a gdyby to utrudniało jego eksploatowanie lub ograniczało widoczność tablicy

dalej

§ 26. Utrzymywanie tablic i innych oznaczeń pojazdów, o których mowa w przepisach rozdziału 4, w należytym stanie i zapewnienie ich czytelności jest obowiązkiem kierującego pojazdem.

DzU 32

ZAŁĄCZNIK Nr 5

WYMAGANIA DOTYCZĄCE MIEJSCA PRZEWIDZIANEGO DO UMIESZCZENIA TABLIC REJESTRACYJNYCH

§ 1. 1. Miejsce przewidziane do umieszczenia tylnej tablicy rejestracyjnej powinno stanowić równą, prostokątną powierzchnię o następujących minimalnych wymiarach:

1) dla pojazdów samochodowych mających cztery i więcej kół:

a) szerokość 520 mm i wysokość 120 mm albo

B) szerokość 340 mm i wysokość 240 mm;

2) dla motocykli i czterokołowych pojazdów samochodowych o maksymalnej mocy silnika do 15 kW - szerokość 280 mm i wysokość 210 mm;

3) dla motorowerów i czterokołowych pojazdów samochodowych o masie własnej do 350 kg i maksymalnej mocy netto silnika nieprzekraczającej 4kW:

a) szerokość 100 mm i wysokość 175 mm albo

B) szerokość 145 mm i wysokość 210 mm;

4) dla ciągników rolniczych - szerokość 240 mm i wysokość 165 mm.

2. Miejsce to powinno być takie, aby po zamocowaniu tablice spełniały następujące wymagania:

1) położenie tablicy względem osi podłużnej pojazdu:

a) środek tablicy nie może być położony na prawo od wzdłużnej płaszczyzny symetrii pojazdu,

B) lewa krawędź tablicy nie może być położona na lewo od pionowej płaszczyzny równoległej do wzdłużnej płaszczyzny symetrii pojazdu i przechodzącej przez jego lewy obrys;

2) tablica powinna być prostopadła z dokładnością do 2° do wzdłużnej płaszczyzny symetrii pojazdu;

3) (152) tablica powinna być pionowa z dokładnością do 5°; jeżeli jednak jest to konieczne ze względu na kształt pojazdu, może ona być odchylona od pionu:

a) nie więcej niż o 30°, gdy powierzchnia ze znakami rejestracyjnymi jest skierowana ku górze i pod warunkiem, że górna krawędź tablicy jest nie wyżej niż 1,20 m nad ziemią; warunku wysokości nad ziemią nie stosuje się do pojazdów, o których mowa w ust. 1 pkt 2 i 3,

B) nie więcej niż o 15°, gdy powierzchnia ze znakami rejestracyjnymi jest skierowana ku dołowi i pod warunkiem, że górna krawędź tablicy jest powyżej 1,20 m nad ziemią; warunku wysokości nad ziemią nie stosuje się do pojazdów, o których mowa w ust. 1 pkt 2 i 3;

4) (153) wysokość położenia tablicy nad ziemią:

a) wysokość położenia dolnej krawędzi tablicy nad ziemią nie może być mniejsza niż 0,30 m oraz 0,20 m dla pojazdów, o których mowa w ust. 1 pkt 2 i 3,

B) wysokość położenia górnej krawędzi tablicy nad ziemią nie może być większa niż 1,20 m, a dla ciągnika rolniczego nie może być większa niż 4 m; jeżeli jednak wymóg ten nie może być spełniony w praktyce, wysokość położenia może przekraczać 1,20 m, lecz powinna być tak zbliżona do tego wymagania, jak to jest możliwe ze względu na konstrukcję pojazdu, i nie może w żadnym przypadku przekraczać 2 m, z wyjątkiem ciągnika rolniczego; w przypadku pojazdów, o których mowa w ust. 1 pkt 2 i 3, wysokość ta nie może przekraczać 1,50 m;

5) wymagania widoczności geometrycznej:

tablica powinna być widoczna z przestrzeni zawartej wewnątrz następujących czterech płaszczyzn:

a) dwóch płaszczyzn pionowych stycznych do bocznych krawędzi tablicy i tworzących kąty 30° na zewnątrz ze środkową wzdłużną płaszczyzną pojazdu,

B) płaszczyzny stycznej do górnej krawędzi tablicy i tworzącej kąt 15° do góry od poziomu oraz 30° dla pojazdów, o których mowa w ust. 1 pkt 2 i 3,

c) płaszczyzny poziomej przechodzącej przez dolną krawędź tablicy (5° do dołu od poziomu dla pojazdów, o których mowa w ust. 1 pkt 2 i 3); jeżeli jednak wysokość położenia górnej krawędzi tablicy nad ziemią jest większa niż 1,20 m, to ta płaszczyzna powinna tworzyć kąt 15° do dołu od poziomu;

6) wysokości położenia podawane w pkt 3-5 należy określać na pojeździe w stanie nieobciążonym.

§ 2. Kształtu i wymiarów miejsca przewidzianego do umieszczenia przednich tablic rejestracyjnych nie określa się.

Art. 60. 1. Zabrania się:

2) zakrywania świateł oraz urządzeń sygnalizacyjnych, tablic rejestracyjnych lub innych wymaganych tablic albo znaków, które powinny być widoczne;

3) ozdabiania tablic rejestracyjnych oraz umieszczania z przodu lub z tyłu pojazdu znaków, napisów lub przedmiotów, które ograniczają czytelność tych tablic;

Edytowane przez Kowi87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...