Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Rejestracja samochodu z niemiec na polskę


RoyalPL

Rekomendowane odpowiedzi

Mam do was pytanie, nigdy nie kupowałem auta w Polsce które jest sprowadzone z Niemiec, chciałbym się dowiedzieć ile kosztuje rejestracja audi A4 b5 1.8 benzyna 125km tak plus minus, czy kupując takie auto jak długo mogę jeździć na niemieckich blachach o ile mogę jeździć...Prosiłbym aby ktoś mi to trochę opisał nie gdzie muszę się udać by zarejestrować auto ale ile to kosztuje jak długo można autem jeździć w Polsce bez przerejestrowania i co mogę się spodziewać po takim aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli juz jest w polsce to raczej nie pojeździsz ponieważ albo przyjechało na lawecie albo na tablicach celnych żółtych czyli na 5 dni. Nie daj sie zrobic w balona że możesz jechac jak wykupisz ubezpieczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli juz jest w polsce to raczej nie pojeździsz ponieważ albo przyjechało na lawecie albo na tablicach celnych żółtych czyli na 5 dni. Nie daj sie zrobic w balona że możesz jechac jak wykupisz ubezpieczenie.

Ja jak ściągnąłem auto tzn. było ściągnięte, kupiłem na normalnych niemieckich tablicach, wszystko było już opłacone tylko pozostał koszt rejestracji, wszystkie te papiery woziłem ze sobą + miesięczne ubezpieczniie, jeździłem tak około 2-3tygodni i mijając patrole, nikt mnie nie zatrzymał, koszt samej rejestracji to okolo 256zł w Wydziale Komunikacji.

Najważniejszy recycling... Potem przerejestrowałem auto na PL, dostałem kartę pojazdu jako pierwszy własciciel w kraju i wszystko gra.[br]Dopisany: 19 Luty 2012, 19:32_________________________________________________a jak wygląda rejestracja, jak już masz wszystko opłacone i przetłumaczone dokumenty to idziesz do Wydziału Komunikacji i tam wszystko załatwiasz, czekałem na tablice około 5 dni chyba jakoś.. a starych nie musiałem zdawać leżą do dziś w pokoju :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli juz jest w polsce to raczej nie pojeździsz ponieważ albo przyjechało na lawecie albo na tablicach celnych żółtych czyli na 5 dni. Nie daj sie zrobic w balona że możesz jechac jak wykupisz ubezpieczenie.

Ja jak ściągnąłem auto tzn. było ściągnięte, kupiłem na normalnych niemieckich tablicach, wszystko było już opłacone tylko pozostał koszt rejestracji, wszystkie te papiery woziłem ze sobą + miesięczne ubezpieczniie, jeździłem tak około 2-3tygodni i mijając patrole, nikt mnie nie zatrzymał, koszt samej rejestracji to okolo 256zł w Wydziale Komunikacji.

Najważniejszy recycling... Potem przerejestrowałem auto na PL, dostałem kartę pojazdu jako pierwszy własciciel w kraju i wszystko gra.[br]Dopisany: 19 Luty 2012, 19:32_________________________________________________a jak wygląda rejestracja, jak już masz wszystko opłacone i przetłumaczone dokumenty to idziesz do Wydziału Komunikacji i tam wszystko załatwiasz, czekałem na tablice około 5 dni chyba jakoś.. a starych nie musiałem zdawać leżą do dziś w pokoju :P

Ale jak by zatrzymali to by był mandacik i laweta, ponieważ jeździłes niezarejestrowanym autem. A czemu aż tyle czekałeś na tablice, powinni od razu wydac przy rejestracji. Jak sie celnych nie oddaje to pisze sie wniosek że auto przyjechało na lawecie i chyba 8zł sie płaci a jak sie odda to 0zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem u mnie znajomi potrafili po 3 miesiące jeździć na zagranicznych tablicach, ubezpieczeniach miesięcznych itp i nikt na prawdę nie dostał żadnego mandatu ani nic :wink4: aczkolwiek pan Handlarz mówił żeby jak najszybciej zarejestrować auto w PL ;)

A tyle czekałem bo moje miasto jest conajmniej "dziwne" ... :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w planach ściągnięcie samochodu. Na stronie v10 napisali:

"Przed otrzymaniem tablic dokonywany jest "mały" przegląd przez rzeczoznawcę z urzędu komunikacji - światła, opony, klakson itd."

Po przyjeździe do Polski

Wymagana w UC "opinia biegłego określająca stan techniczny pojazdu"

To chodzi o tego rzeczoznawcę z Niemiec czy też muszę mieć opinię z Polski?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w planach ściągnięcie samochodu. Na stronie v10 napisali:

"Przed otrzymaniem tablic dokonywany jest "mały" przegląd przez rzeczoznawcę z urzędu komunikacji - światła, opony, klakson itd."

Po przyjeździe do Polski

Wymagana w UC "opinia biegłego określająca stan techniczny pojazdu"

To chodzi o tego rzeczoznawcę z Niemiec czy też muszę mieć opinię z Polski?

Większych bredni dawno nie słyszałem, płacisz akcyzę, robisz tłumaczenia, składasz wniosek do US o zwolnienie z VAT'u, robisz przegląd, płacisz recykling i z tymi dokumentami do wydziału komunikacji i po robicie. U mnie np. nie trzeba robić tłumaczeń jak jest brief europejski (tzw. nowy) oraz nie trzeba robić przeglądu jeśli mam ważny TUV. Jak czytam jakie paranoje dzieją eis w Polsce to aż nie mogę uwierzyć, przepisy prawa wszędzie takie same ale jak widać interpretacja urzędników wszędzie inna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strona urzędu celnego we Wrocławiu http://www.icwroclaw.pl/start.php?action=d01

V. KROK - SKOMPLETUJ DOKUMENTY JAKIE NALEŻY DOŁĄCZYĆ DO DEKLARACJI

Dokumenty, o jakich mowa niżej pozwolą na prawidłowe wypełnienie "Dokumentu potwierdzający zapłatę akcyzy na terytorium kraju od samochodu osobowego w nabyciu wewnątrzwspólnotowym", który jest podstawą rejestracji pojazdu na terenie RP.

1. wniosek o wydanie zaświadczenia potwierdzającego zapłatę akcyzy na terytorium RP od nabytego z UE samochodu osobowego,

2. pokwitowanie dokonania opłaty skarbowej w wys. 17 zł za każdy nabyty samochód osobowy ,

3. dokumenty pojazdu typu: karta pojazdu, dowód rejestracyjny unijny - kopia ( oryginał do wglądu) ,

4. dokument zakupu pojazdu ( umowa kupna- sprzedaży, rachunek, faktura)- kopia ( oryginał do wglądu )

5. inne dokumenty np. zaświadczenie o przeprowadzonym badaniu technicznym w Polsce, opinia biegłego określająca stan techniczny pojazdu i jego wartość rynkową wraz z dokumentacją fotograficzną na dzień nabycia wewnątrzwspólnotowego itp.,

Chodzi mi wyjaśnienie tego co pogrubione :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5. inne dokumenty np. zaświadczenie o przeprowadzonym badaniu technicznym w Polsce, opinia biegłego określająca stan techniczny pojazdu i jego wartość rynkową wraz z dokumentacją fotograficzną na dzień nabycia wewnątrzwspólnotowego itp.,[/i]

W Zielonej Górze wystarczą Ci pozycje 1-4 owszem pozycja nr 5 będzie wymagana jeśli np chcesz zapłacić mniejszą akcyzę bo kupiłeś auto uszkodzone czy tam ze zmienionym silnikiem itp. wtedy przedkładasz opinię rzeczoznawcy, która taki Urzędnik musi zaakceptować.

Podtrzymuje tym samym swoje, że "co kraj to obyczaj" ale jestem przekonany, że spokojnie opłacisz akcyzę bez pkt nr 5.

Więcej dystansu a mniej stresów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam szybkie pytanie akcyzę płaci się od kwoty na fakturze czy w celnym mają własny cennik aut?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak przesadzisz z ceną na umowie to Ci podważą i wtedy albo rzeczoznawca albo oni Ci od katalogowej policzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie w temacie, jak jest z autem wyrejestrowanym z niemiec, np jade lawetą do niemiec, kupuje wyrejestrowane auto i po powrocie do PL chce przez dajmy 2lata remontować auto ale niewidzi mi sie płacić OC bo auto będzie stało jedynie w garaży gdzie będzie robione, więc ile mam na zarejestrowanie wyrejestrowanego auta ściągniętego z zagranicy?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile mam na zarejestrowanie wyrejestrowanego auta ściągniętego z zagranicy?

Pozdrawiam

Kodeks drogowy art. 71 ust 7. Właściciel pojazdu sprowadzonego z terytorium państwa członkowskiego Unii Europejskiej jest obowiązany zarejestrować pojazd na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej w terminie 30 dni od dnia jego sprowadzenia.

ale nie ma żadnych przepisów wykonawczych do tego wiec można i po pół roku zarejestrować, ważne aby opłacić akcyzę w terminie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnie musisz chyba po 2 tygodniach od przyjazdu auta do kraju opłacić akcyzę, ale jak wiadomo nikt nie wie kiedy je przywiozłeś więc nie ma problemu, będziesz chciał opłacić i zarejestrować za 2 lata to zgłaszasz że przywiozłeś tydzień wcześniej robisz przegląd, opłacasz akcyzę i skarbowy, tłumaczenia i do wydziału komunikacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mniej dystansu więcej stresu i kolejne pytania :P

Kupuje samochód od rodziny, ale że oni też nie mają doświadczenia w sprowadzaniu samochodów to chcę się rozeznać co po niemieckiej stronie trzeba dokładnie zrobić.

Rodzinka przyjeżdża na święta do Polski i przywieźliby mi samochód. Jak dla mnie opcja idealna, bo nie muszę jechać po auto i brać urlopu. Tyle że ... umowę mogę załatwić na odległość i wysłać im z Polski z moim podpisem. Co jednak z wykupem ubezpieczenia i tablicami, czy da się to jakoś sensownie załatwić bez mojej obecności?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co tak kombinować i robić dodatkowe koszty za tablice zjazdowe skoro to rodzina to mogą Ci dać auto na swoich tablicach niemieckich a Ty przy rejestracji auta oddasz je w wydziale komunikacji i po sprawie. Ewentualnie jak przyjadą tym autem to niech zabiorą tablice i dokumenty do DE tam u siebie wyrejestrują auto i odeślą Ci papiery z wymelodanym autem i będzie tak jak byś je przywiózł na lawecie bez tablic. Chyba że już koniecznie chcesz na tych tablicach to niech przed wyjazdem podjadą i u siebie w DE wyrejestrują auto i niech wykupią te tablice 5 dniowe z żółtym paskiem i na nich przyjada do Polski a umowę przecież spiszecie w Polsce bo w DE nikomu ona do szczęścia nie jest potrzebna bo i po co i do czego tylko miejsce, miejcowość zakupu na umowie żeby była w DE bo auto kupiłeś oficjalnie za granicą a nie w PL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie w temacie, jak jest z autem wyrejestrowanym z niemiec, np jade lawetą do niemiec, kupuje wyrejestrowane auto i po powrocie do PL chce przez dajmy 2lata remontować auto ale niewidzi mi sie płacić OC bo auto będzie stało jedynie w garaży gdzie będzie robione, więc ile mam na zarejestrowanie wyrejestrowanego auta ściągniętego z zagranicy?

Pozdrawiam

możesz i wogóle nie rejestrowac a auto sprzedać na części.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli te 30 dni na zarejestrowanie jest od przywiezienia auta do polski, a nie od daty wpisanej na umowie kupna sprzedaży z Niemcem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...