Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wałek rozrządu i dziwne dudnienie w obudowie filtra powietrza A4 B6 1.9TDI PD


majster151

Rekomendowane odpowiedzi

Tak wygląda mój wałek po 270 tys km.

20150316_220607e_zpshjitpxdz.jpg

Wytarta jest pierwsza krzywka. Jak widać jest rozklepana na boki i ma ostre krawędzie. Na zdjęciu może tego wyraźnie nie widać, ale jak dla mnie zużycie jest spore i nie trzeba się znać żeby to zauważyć. Z drugiej strony krzywka ma rude pasy. Pozostałe krzywki wyglądają dobrze i nie widać na nich większych śladów zużycia. Broki siedzą na swoich miejscach.

Przyznam szczerze że nie spodziewałem się takiego widoku. Myślałem że będzie to lepiej wyglądało skoro dudnienie nie jest aż tak bardzo słyszalne. Czuć palcem, że krzywka jest nierównomierna, dlatego po zmianie kąta synchronizacji na 0 dudniło bardziej.

No cóż trzeba odłożyć zakup felg i sportowego zawieszenia na później i zacząć kompletować wałek i całą resztę :/. Popytam w kilku miejscach o używkę a jak nie znajdę to kupuję nowy ori.

Edytowane przez mateusz233
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audi naprawione silnik chodzi jak na pompowtrysk przystało, zero najmniejszego dudnienia aż miło posłuchać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audi naprawione silnik chodzi jak na pompowtrysk przystało, zero najmniejszego dudnienia aż miło posłuchać

Jaki wałek założyłeś? Też szykuję się na tą operację i nie wiem czy regenerować swój wałek(taką opcję polecił mi mój znajomy mechanik mówiąc że złożył już tak kilka aut i jeżdżą bez problemu) czy kupić nowy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walek ruvilla wytrzymuje ok 40 tyś bo jest to zwykły stopowy odlew. Jedyna alternatywa to ori uzywka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy w praktyce ile wytrzyma, ważne że się uporalem z problemem a nie którzy do tej pory nie umieli naprawić swoich tdi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno cel uświęca środki ale według mnie wsadzenie ponad 3000zl w 12 letnie auto warte 20 tysi tylko po to aby za 40 tysiecy km czyli dwa lata bylo tak samo to głupota.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd kolega Łukasz wie ze tak będzie? Pojmując kolegi rozumowanie wymiana rozrządu w samochodzie wartym 3000 nie ma sensu bo to 1/4 wartości samochodu, oby chodzil jak najdłużej a jeśli będzie coś nie halo będe wiedział gdzie szukać przyczyny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy w praktyce ile wytrzyma, ważne że się uporalem z problemem a nie którzy do tej pory nie umieli naprawić swoich tdi

Gratuluję, może i kasa nie mała, ale przynajmniej masz efekt. Ja wydałem 3 tyś i problem nie ustał - to jest dopiero bez sensu :facepalm:

Dlatego drugi raz mam obawy..... :D Ale póki co jeżdzę i nic się nie pogłębia :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś przeczytał te 32 strony dowiedział byś się dlaczego znam żywotność tego walka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem kolego, nawet jeśli coś będzie nie tak już będę wiedzieć gdzie szukać przyczyny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to prawda że nowy ori wałek nie jest już tak dobry jak montowany fabrycznie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiał byś go założyć przejechać 250 tysięcy i zdać nam relacje wtedy znali byśmy odpowiedz. Ori jest kuty i hartowany, zamienniki to stopowe odlewy, sam materiał dużo mówi. W praktyce na zamienniku przejezdzisz max 50 tysięcy a po 20 tysiącach na krzywkach czuć już załamanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jadę do PL za 3tyg. będę zmieniał pompki to obadam mój nowy ori wałek po 13kkm przelotu.

Wysyłane z mojego GT-I9070 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja prawdopodobnie swój wałek będę regenerował u gościa który w tym siedzi od lat bo czytając opinię o ruville albo o cenie nówki ori ta opcja pozostaje najlepsza.Pytanie czy nie obejdzie się bez wymiany głowicy ale kupno używki to loteria.Liczę że moje gniazda szklanek są w dobrej kondycji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby czym uzupełni zużytą powierzchie krzywek?

Wysyłane z mojego GT-I9070 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napawa jakimś stopem a potem hartuje.Z tego co mi mówił mój mechanik to gość zrobił mu już kilka takich wałków i ludzie jeżdżą bez problemu.Wydaje mi się to lepszą opcją niż kupno ruvilla i jego wymiana po 40 tys bo wykonanie jest lipne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka cena takiej usługi ???? Nie wiesz czy ta dolewka nie rozpadnie sie po 30 tysiącach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...